Hospodaření státu se v listopadu dostalo do schodku 11,6 miliardy korun z říjnového přebytku 26,5 miliardy korun. Loni v listopadu rozpočet vykázal přebytek 55,5 miliardy korun. Za meziročním zhoršením stojí především nižší příjmy z EU, informovalo dnes ministerstvo financí. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun.

Konec listopadu začal měnit parametry skvělé vlády:

Sobotka s Babišem lžou, jak když Rudé právo tisklo. Pouze ČNB naznačuje, že už bude hůř!

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Psí dečka Babiš

  Komentář předsedy dnutí ANO na facebookovém profilu ke vstupu do ERM 2
  Tomuhle už fakt neuvěříte. V den, kdy podávala demisi vláda Bohuslava Sobotky, ještě ten poslední den na poslední chvíli projednávala materiál ČR o eurozóně, který tam podstrčil Úřad vlády. Poslední den. Ministři by si měli dát maximálně tak chlebíčky, skleničku sektu a navzájem si popřát. To je tak maximum, co mají v poslední den dělat. Místo toho se rozhodli, že nás už v podstatě bez mandátu nesmyslně posunou k euru.

  Už od léta se Sobotkův úřad vlády snaží protlačit, aby vláda schválila, že vstoupíme do ERM 2, což by pro naši zemi znamenalo pevné kurzy a to, že v podstatě v určitém horizontu vstoupíme do eurozóny a nejde s tím nic dělat. Což je fakt neuvěřitelné.

  Jak víte, euro nechceme. Kdyby pan Sobotka uměl aspoň jeden cizí jazyk, tak by možná zjistil, že i mnoho ministrů z eurozóny vám řekne, že eurozóna je úplně jiná dnes než třeba před devíti lety a že je logické, že chceme teď počkat, jak se euroskupina posune v příštím roce, který bude kritický.

  Ano, chceme se účastnit diskuse a formovat pravidla, jsme ve velmi dobré ekonomické kondici, ale proč máme vstupovat někam, kde pravidla neplatí pro všechny stejně? Proč máme vstupovat do nějakého projektu, kde jsou i země, za jejichž dluhy musí ti úspěšnější ručit, nebo dokonce platit jejich dluhy?

  Podle mě pro nás prostě euro není aktuálně úplně výhodné. Dělat to z politických důvodů mi nedává smysl. Vliv v EU fakt neztratíme. Ten budeme ztrácet, když nebudeme aktivní, když nebudeme prosazovat svoje návrhy a když přestaneme hájit svoje zájmy.

  http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Andrej-Babis-12367/clanek/Euro-pro-nas-neni-aktualne-uplne-vyhodne-82468

 • Návštěvník - *

  Tak před volbami MF hlásalo přebytek, a po říjnových volbách si trhněte nohou, špatná zpráva sem, špatná zpráva tam, hloupí voliči.

 • Návštěvník - wolf-ram

  výpadek je u plánovaného výběru DPH. Je prosinec a chybí 68 miliard (26 %).
  http://monitor.statnipokladna.cz/2017/statni-rozpocet/#rozpocet-prijmy-druhovy
  "Kokot vyjebaný" Babiš.