Další neveselá blesková zpráva. Index důvěry investorů pro eurozónu dosáhl v prosinci —0,3 bodu oproti listopadové úrovni, která představovala 8,8 bodu. Tento ukazatel klesl již čtvrtý měsíc po sobě, přičemž jeho prosincová hodnota je od prosince roku 2014 na nejnižší úrovni.

 

„Neexistuje ani jiskřička naděje"

„Když sleduji situaci ve světě, prakticky neexistuje ani jiskřička naděje," vyjádřil se k dané situaci ředitel institutu Sentix, Manfred Hübner. 

Zároveň dodal, že současná situace připomíná období, které předcházelo finanční krizi v roce 2008.

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Michonnet

    Německá montovna Hella Autotechnik v Mohelnici, která je významným dodavatelem komponent, především světel, pro automobilový průmysl a největší zaměstnavatel v regionu, avizuje velké propouštění.
    Předseda Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje Bořivoj Minář: „Bohužel náš průmysl je zhruba z jedné třetiny závislý na automobilovém průmyslu, což je nezdravě vysoké číslo. Problémy výrobců automobilů se prakticky okamžitě přenášejí na dodavatele komponentů, takže pokud dojde k problémům v tomto segmentu, dopad na zaměstnanost bude tvrdý v celém regionu.“
    Špatné zprávy má i další mohelnický německý gigant na poli zaměstnanosti – Siemens vyrábějící elektromotory. Ten v posledním letošním čtvrtletí zrušil desítky pracovních míst. „Je to v souvislosti se sezonním vývojem zakázek v posledním čtvrtletí roku 2018,“ sdělila mluvčí Siemensu Mariana Kellerová.
    https://olomouc.idnes.cz/mohelnice-hella-autotechnik-propousteni-prumysl-prehrati-siemens-1fn-/olomouc-zpravy.aspx?c=A181201_442911_olomouc-zpravy_stk