Skutečně zatím jenom bleskově: Erdoganovi je Evropa ukradená. Na východě vzniká supervelmoc velmocí mezi Ruskem a Čínou, prezident Trump se snaží na poslední chvíli odvrátit katastrofu USA a klidně obětuje Evropu, která už je dýchavičná babička v obětí socialismu, svázanosti a šílené administrativy a tupí politici si natřásají peříčka.

 

Naprosto netuší, která bije

Erdogan pochopil, že Evropa je minulost a tak prudce otáčí kormidlo k Rusku a Číně. Ropovody, plynovody, zbraně, obchod, vše akceleruje a když zablokujeme zbraně, vážně ti tupci myslí, že Turecko ohrozí? To se zasměje a má důvod nakoupit kvalitní a levnější díky hodnotě rublu v Rusku. Čtyřstovky už nakoupilo a Pentagon se mohl přeskočit. Nepomohl si.

Co se děje v Sýrii nelze zatím přesně definovat, ale zdá se dle relativního klidu Asada a Ruska, že vytvoří linii, kterou si sami budou chránit, aby atentáty v Turecku přestaly a současně, aby Sýrie měla jakousi demarkační čáru.

Opakuji, je to jenom blskový koment, situace na válečném poli se mění hodinu od hodiny, ale základnístrategie je jasná: Turecko pochopilo, že Evropa jde do kopru, zkostnatělá hydra lenosti a svázanosti už má sopeře pouze v Africe a tak Turecko posiluje na východ. A my, místo abychom udělali totéž, jenom blekotáme o Evropských hodnotách.

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Erdogan sní o muslimské říši v Evropě

  Erdogan sní o muslimské říši v Evropě, chce Turecko sahající až k Vídni a Evropa dělá, jako by tuhle drzost neslyšela.
  Erdogan v únoru 2019: "Pro nás začíná hranice izmirské provincie (tedy Turecka) u Vídně, Jaderského moře, ve východním Turkestánu, v čínské oblasti Sin-ťiang a na severu Černého moře," řekl na mítinku k březnovým místním volbám ve východní části země ve městě Smyrna (turecky Izmir)."
  Už dřív ale Erdogan vyhlásil Evropě válku populační.
  Erdogan: "Vyzývám Turky, své bratry a sestry v Evropě. Nemějte tři, ale pět dětí… Místo, kde žijete a pracujete, je teď vaší vlastí. Nárokujte si ho… Vy jste budoucností Evropy," hlásal na jiném volebním mítinku v Istanbulu.

 • Praha plná černých "uprchlíků"

  "Zatím vede Praha 4. Pan Michal nám napsal, že u nich v Krči lze potkat 12 imigrantů za 10 minut a to nezapočítal Vietnamce a Číňany, kteří tu také velmi často žijí ilegálně (cca 30 000). Doplnil vše fotografiemi části z nich. (pořízeny v září 2019) . Jeho seznam: malý černošský školák, v autobuse 2 černoši středního věku a jeden asi Pakistánec, na zastávce mladá muslimka s kočárkem. Na Kačerově u metra skupinka exoticky hovořících snědých mužů, muslimská rodinka otec, matka a 3 děti – to vše během 10 minut. Nepočítal Vietnamce, těch muselo být nejméně 20, bydlí a žije jich zde mraky… Z komentářů a mailů k minulému článku nás velmi zaujaly příspěvky multikulturně uvědomělých lidí, kteří tvrdí, že se vesměs jedná o “turisty”. Proto vznášíme otázku, co asi obdivují turisté v paneláky zastavěné Praze 4?"

  ČESKÁ VĚC: Pražské čtvrti soutěží, kde nejrychleji potkáte údajných 12 uprchlíků. Zatím vede Praha 4, tam stačí jen 10 minut
  https://ceskavec.com/2019/10/prazske-ctvrti-soutezi-kde-drive-potkate-tech-12-imigrantu-zatim-vede-praha-4-tak-staci-jen-10-minut
  https://ceskavec.com/wp-content/uploads/2019/10/krc.jpg
  https://ceskavec.com/wp-content/uploads/2019/10/krc2-e1570869451629.jpg