Dnes je stále častěji urážen ten, co vysloví slova vlast, mír a čest, jakoby ďábel posedl šílenci dnešních prapodivných hodnot a paradoxem je, že byly doby, kdy lidé za svobodou utíkali na západ. Kam jsi šla, svobodo drahá?

 

 

Kam se ztratila americká svoboda, Waldemare?

Měl šedej plášť, kočičí krok, smutnou tvář, za pasem nůž a vedle něj kříž a snář.Ten piják hvězd na stovkách cest polykal prach.

Tisíce mil, krysař to byl a já ho znal, píšťalku měl, šel kudy chtěl dál a dál, tisíce mil, krysař to byl a šel z něj strach.

 

Šel a kam stoup, vyrost jak sloup k nebi dým, na tisíc mil, krysař to byl, já to vím, šedivej plášť, kočičí krok, podivnej hráč.

Píšťalku měl, šel kudy chtěl, dál a dál a každej tón, každičkej tón, kterej hrál, znamenal smrt, znamenal žal, znamenal pláč.

 

Hrál slovo "my" a "naše vlast", "mír" a "čest" a myslel "vy" a "vaše krev", "válka", "pěst", co musel znát, co uměl hrát svůdnejch not.

Co divnejch slok, co divnejch slok dlouze hrál a z každý z nich hořící vích horce řval: nastoupit v řad, na rámě, zbraň, pochodem v chod!

 

Teď je tu zas, kočičí krok, smutná tvář, za pasem nůž a vedle něj kříž a snář, slyším ho hrát, je to ten tón tenčí než vlas.

To v kostech měst začíná kvést bílej prach, píšťalka zní a všichni z ní máme strach, že přijde čas, kdy se ten hlas ozve i v nás.

 

Vím, chodí dál, tak jako dřív, prachem cest, já jsem ho znal, krysař to byl, piják hvězd, píšťalku má, křížek a snář, šedivej šat,

a mně se zdá, a mně se zdá, že už je čas říct mu už dost, říct mu: už dost! Vem tě ďas! To je náš svět a krysí jed nechcem už brát

Krásná ukázka, jak demagogicky uráželi redaktoři Rudého Práva ty, kteří chtěli svobodu i za cenu horšího bytí. A co dělá dnešní mainstream v čele Merkelovou a Evropskou unií prapodivných hodnot? Waldemar se musí obracet v hrobě...

 

 

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny