Na 14 měsíců do vězení poslal v úterý odvolací soud v Detmoldu v Severním Porýní-Vestfálsku devětaosmdesátiletou Ursulu Haverbeckovou, která popírá existenci holokaustu. Trest sedmi let vězení uložil za zavřenými dveřmi v pondělí soud ve Vietnamu 22letému blogerovi, který loni na sociální síti informoval o úniku kyanidu a dalších jedů z ocelárny ve střední části země. V Číně pak odsoudili dalšího aktivistu, a to za „podvracení státní moci“. Důvodem bylo to, že se Li Ming-če z Tchaj-wanu na diskusních fórech na internetu vyslovoval pro volnou soutěž demokratických stran, uvedla stanice BBC.

 

Zajímavé, pokud slyšíme naše extremistické aktivisty - zastánce Evropské unie a nikdy jinak, že vyspělé Německo vysoce převyšuje svoji humanitou skoro celý svět. Takže ten, kdo bude tvrdit o Zemi, že je placatá, nebo bude pochybovat, že počet zavražděných lidí je jiný, než uvádějí oficiální protokoly dostane více jak rok vězení natvrdo, zatímco gauneři, co páchají děsivé trestné činy, přepadávají kamióny a ženy, dostanou vyhubováno.

 

Vážně tyto do očí bijící nespravedlnosti mají ještě něco společného s demokracií a svobodou?

To už je dnes větší demokracie v Rusku, kde sice zakázané protesty rozpráší, provokatérům dají pár facek, ale ani největší šílenci, co si přibijí přirození na Rudém náměstí k zemi nejsou vzati do vazby. A pak je následně přijímá zdejší kníže pán jako hrdiny a ve Francii dostanou metály. Jako Pussy Riot v USA.

Jak napsal jeden čtenář: Zdánlivě se toto u nás neděje a lidé si mohou psát a říkat, co chtějí. Ovšem pouze zdánlivě, protože mnoho věcí se dávno kritizovat nesmí a nedotknutelnost mocných a vlivných je také dávno zřejmá.
Kam zmizela politická satira? Kde jsou parodie na politiky, které byly tak časté a oblíbené v 90 letech? Ti co, to dělali, moc dobře vědí, že dneska už nic takového není možné!

Některé skupiny jsou dnes opět nedotknutelné. Lepší rasa.

 

A má pravdu: v době totality jsme si mohli dělat v hospodách legraci i z Lenina. Dokonce jeden visel na Žižkově na wc a i komunisti se z toho také "mlátili smíchy".

A starší to samozřejmě srovnávají, jsou zaražení, jsou zoufalí a zuří, protože věřili, že se k nám vrací svoboda, kterou jsme zde údajně neměli.

 

To, co skutečně lidé tenkrát nesměli byl organizovaný protest proti vedoucí úloze KSČ a veřejná vystoupení proti státostraně. Ale v porovnání s dneškem se lidé báli daleko méně a kdyby feťáci a smažky kolem Plastiků nedemolovaly sály, i ta hudební scéna by nebyla tak pronásledovaná.

Ale co si dnešní generace plete: tehdejší systém byl svobodnější. Na SSSR jsme nadávali všichni a vybouraný Aeroflot po zápase s SSSR toho budiž očividným důkazem. Že to bylo příliš okaté do světa a komunisti "Aeroflot"  tvrdě ztrestali je jiná. Ale nesmí se zaměňovat se šíleným systémem, který nás srazil až do chudoby. A ten dnešní se tomu stále rychleji podobá. Neměli jsme dluhy, protože se dělalo na strojích a technologiích, které ukradli kapitalistům. Až na výjimky. Stavěly se domy, ale neopravovaly se staré, protože to bylo a je násobně dražší. Tak bylo všude samé lešení. Ale i na školách se pochybovalo o kvalitách komunistů a dnešní pronásledování opačného názoru už je jak v dobách Klementa Gottwalda a Čepičky, popsané v Černých baronech.

Zatím se u nás však nezavírá, zatímco v Německu, Číně či Vietnamu ano. A zda to dojde až k nám? Na to nikdo nedokáže odpovědět, ale stále silnější pouto z Bruselem nás k tomu tlačí. Gabal, Langšádlová, Kalousek, Herman, ale i vně politiky Votápek, Romancov, Ziegler, či dokonce extrémista Novotný, člen ODS...

 

Připomeňme si: jaký trest dostal tento extrémista z ODS, když přímo nařkl kohokoliv a jeho otec z toho žasl - autenticky

Bavič Petr Novotný velmi drsně: Můj syn Pavel je lempl!

Pavel podle svého otce občas své vtipy přežene. 
Petru Novotnému někdy synek pěkně hne žlučí.
Pavel podle svého otce občas své vtipy přežene. Petru Novotnému někdy synek pěkně hne žlučí. (Aha! – Martin Pekárek, Alexandr Malachovský)
 

Vtipy? Prohlásil například, že prezident Václav Klaus je gay a mnohým se to pak náramně hodilo. (Kikina Holubová),  nebo že on spal se zpěvákem Václavem Neckářem (65).  Nebo že prezident Zeman  prostě jen hraje na pudy voličů a my, inteligence, to vidíme, ovšem ten plebs, který ho půjde volit, tak na to jen přikyvuje. 

 

  On to říká BEZTRESTNĚ!!! A sám chce pro každého trest. Člen ODS. Takydemokrat! Divná svoboda v roce 2017...

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci