Vytisknout
Všelidové hlasování, které do prezidentského stolce vyneslo Miloše Zemana, nesmírně rozlítilo tábor jeho odpůrců tak, že dva z nejzatvrzelejších K. Schwarzenberg a M. Kalousek svým hloupým posměchem zneuctili inauguraci prezidenta.
 

Je to prostě taková "malá česká tradice", kdy se my Češi shazujeme navzájem. Začalo to myslím arbitráží o TV Nova, kdy, tehdy ještě Havlovi spřeženci, dodávali soudu argumenty proti naší republice, což nás v závěru stálo deset miliard.

Pokračovalo to pak známým, uměle vyrobeným "incidentem", při kterém měl prezident Klaus "ukrást" v Chile protokolární pero. Skutečný, ale nemyslitelný incident by vypadal tak, že by prezident byl při krádeži přistižen a posléze vykázán ze země.

 

Něco, trochu podobného, ale v úplně jiné rovině se stalo, v Kanadě, kdy francouzský prezident Charles de Gaulle pronesl větu ve prospěch samostatnosti provincie Québec:

Vive le Québec libre was a controversial phrase in a speech delivered by President Charles de Gaulle of France on July 24, 1967

Vive le Québec libre - Wikipedia

 

 

Celý ten Klausův "incident", který, opakuji již podruhé žádným skutečným incidentem nebyl. Ale byl pomlouvačným a udavačským činem pracovníků České televize, kteří ve velké většině byli a stále jsou fanoušky bývalého, nyní již zesnulého prezidenta.

A ze stejného, česky řečeno pravdoláskařského tábora pochází 99% pomluv na adresu současného prezidenta. Nedivím se tomu. Pokud by byl znovu zvolen, a to opravdu hrozí, neměl by tábor "Pravdy a lásky" celých 20 let svého reprezentanta na Hradě.

Otázkou ale je, zda ten tábor je také početný nebo jen hlučný. Pražsky hlučný. Ale Praha není Morava, Morava Prahu vždy hladce přehlasuje a zase nezvolí toho "milovaného" zástupce tábora politicky korektního, genderově spravedlivého a lidskoprávně žvanícího kandidáta.

Proto je třeba na prezidenta Zemana, který není z této pravdoláskové líhně, útočit a střílet ze všech dostupných hlavní. Například, při pohřbu prezidenta Kováče došlo ke zpoždění naší delegace, což ale jen velmi stěží mohl zavinit prezident Zeman.

 

Také s pohřbem Šimona Perese zde vznikl nepochopitelný kravál. Tak například Spojené království Velké Británie a Severního Irska nevyslalo svoji ministerskou předsedkyni Theresu May, ale pouze ministra zahraničí a "následníka trůnu".

Takže, celý ten kravál byl umělý, uměle vymyšlený a to pouze proto, aby Miloši Zemanovi mohl být připočten další černý puntík. A jedním z těch "nejvýznamnějších" puntíků je stále opakované rčení: "Miloš Zeman se na klenotech málem poblil".

Dovolte proto malou instruktáž. Pozvracet se neboli poblít, je záležitost zhusta, ale ne vždy, alkoholická. Nelze se poblít "málem". Buď se dotyčný poblije nebo ne. A dovolte mi proto krátkou historku ze svého mládí (tehdy 22 let).

 

Seděli jsme s kamarádem U Glaubiců a pili smíchovskou dvanáctku. Později se k nám přidala moje dívka a šli jsme do vinárny U Patrona, kde jsme pokračovali červeným vínem a možná také něco snědli. A výsledek. "Ohodil" jsem hned první auto u vchodu do vinárny.

Tady prostě opravdu žádné "málem" neexistuje. Když je "roura" zralá, cestu ven si vždy najde, Žádné zadržování už vůbec není nic platné. A takových historek z mládí mám více. Třeba u své (už jiné) dívky.

 

A ty "americké lentilky" Skittles_Velmi se podobají těm našim. Vždyť, co by taky měl kdo na bonbónech vymýšlet. A Donald Trump řekl nedávno o syrských uprchlících, že pokud vám někdo nabídne hrst Skittles a řekne, že pár jich je otrávených, budete je jíst?

A téhož názoru je prezident Zeman a žádné uprchlíky do země nechce, protože to, bohužel, jednak jsou pouzí ekonomičtí uprchlíci, kteří hospodářství nic nepřinesou.

 

A za druhé, stejně jako ty lentilky mohou být otrávené jak jsme minulý týden zase viděli v Německu.

 

 

Převzato se souhlasem autora