Vskutku "demokratický" postoj a smysl pro právo a spravedlnost ukázali někteří politici v souvislosti s nekritickým schvalováním bombardování Sýrie. Stačí jim dát hlavu na pružinu, vlajku USA na záda a budou se klanět a klanět.
 

Z mého pohledu zcela bezprecedentní status na Facebooku uveřejnil soudruh Petr Fiala, prý "demokrat" z "demokratického" bloku, který však pravidelně dostává "titulu", kterým si ho dovoluji titulovat.

"Použití chemických zbraní proti vlastnímu obyvatelstvu je odporný zločin, který nelze tolerovat. Společná akce USA, VB a FR v Sýriii je správnou reakcí. Situaci na Blízkém východě nelze podceňovat a pouze přihlížet, jak se odtud šíří brutalita a chaos, který nás všechny ohrožuje," poznamenal na svém profilu na FB předseda ODS Petr Fiala.

Takže bombardování SUVERÉNNÍHO státu s LEGITIMNĚ ZVOLENÝM prezidentem bez mandátu OSN a bez jakýchkoliv doložených důkazů (protože jsou super tajné) o vině syrského režimu na údajném chemickém útoku je zcela "správnou reakcí". Útok totiž evidentně nesvéprávný Assad nabídl navzdory svému úspěšnému postupu proti místním teroristům, USA jako dokonalou záminku k dalšímu humanitárnímu bombardování. Asi aby byla ještě sranda. Fiala si přečetl notičky od imperátora, nasadil brejličky, omrkl srdceryvné (možná fake news) video v médiích a měl jasno...

Dalším myslitelem je bývalý ministr zahraničí Martin Stropnický, který prakticky uvedl, že na vyšetřování a důkazy není čas a bombardování Sýrie je prakticky vzkazem všem potenciálním uživatelům chemických zbraní... Takže je třeba nejprve trestat, alespoň někoho, a pak vyšetřovat. Bývalý komediant zřejmě viděl zcela relevantní videa Bílých přileb, kde jsou vodou omývány plačící děti a z toho hluboce zasažený usoudil, že o užití chemických zbraní "není sporu".

 

"Česká republika jednoznačně vnímá postup spojenců jako vzkaz komukoliv, kdo by chtěl v Sýrii, ale i jinde ve světě, pokračovat v používání chemických zbraní. Všechny lidi na světě musely hluboce zasáhnout obrázky, které jsme viděli v minulých dnech. O tom, že byly použity chemické látky není sporu... Kdybychom čekali na mandát, budeme pasivními svědky, a tedy už skoro spolupachateli toho, co jsme viděli minulý týden. A to samozřejmě nejde," dodal. V příštích dnech se podle něj objeví mohutná vlna dezinformací, která bude mít za cíl zamlžit skutečnou podstatu věci.

 

Ještě, že nezapomněl na ty dezinformace. Soudruh Stropnický má samozřejmě patent na pravdu a všechno ostatní, co jako hlásná trouba svých amerických loutkovodičů, nepoví, jsou dezinformace.

 

 

Zveřejněno se souhlasem autora

Tomáš Vyoral

tomasvyoral.blog.idnes.cz

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Trestní oznámení na české politiky kvůli schvalování útoku proti Sýrii

  Podávám trestní oznámení pro spáchání trestného činu podněcování útočné války podle § 407 odst. 2b TRZ na níže jmenované představitele české politiky, abych vykonal svou občanskou povinnost a upozornil na to, že zcela ne všichni souhlasí s tím, co bylo k aktuální situaci v Sýrii ze strany České republiky řečeno:
  MgA. Martin Stropnický
  prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.
  Ing. Miroslav Kalousek
  Proto prosím, SDÍLEJTE, ať má můj příspěvek dostatečný dosah. Děkuji, Jan HRADIL.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=183648688926186&set=a.103909130233476.1073741828.100018431670961&type=3

 • Návštěvník - Tomio Okamura - SPD

  Na dnešní tiskové konferenci jsme v souvislosti s útokem na Sýrii odsoudili stanovisko ministrů české vlády v demisi a premiéra České republiky Andreje Babiše.
  V této souvislosti vyzýváme ministra zahraničí Stropnického a ministryni obrany Šlechtovou k okamžité rezignaci (odstoupení z funkce). Jsou to sluhové cizích zájmů. A také nechceme, aby byli tito lidé členy příští vlády. Podívejte se na video na facebooku.
  Hnutí SPD považuje útok USA, Francie a Velké Británie na Sýrii za porušení mezinárodního práva. Útok svými důsledky může prohloubit destabilizaci regionu, vyvolat další migrační vlnu a ohrozit mír v Evropě. Podpora útoku ze strany NATO a EU je v naprostém rozporu s existenčním zájmem České republiky a českého národa. Slepá poslušnost k NATO a EU může mít v budoucnu nejtěžší následky pro náš stát a národ. SPD považuje za zásadní podpořit dodržování mezinárodního práva, stabilizaci Středního východu, zastavení podpory islamistům, zabránění migrace do Evropy a zastavení zvyšování napětí v Evropě.
  https://www.facebook.com/hnutispd/