Kamarádka Václava Havla

Disidentka a prezidentova známá Marta Chadimová dostala v roce 1995 od Havla milost ještě dříve, než soud mohl rozhodnout, zda padělala listiny, aby se v restituci dostala k nemovitostem ve Strahovském klášteře. Havel jí dal milost údajně z humanitárních důvodů. Prý nebyl přesvědčen o její nevině.

 

Smrt 17měsíčního dítěte

V roce 1999 milost 27leté Petře Teclové, matce, která byla o dva roky dříve pravomocně odsouzena ke třinácti letům vězení za trestný čin vraždy svého sedmnáctiměsíčního syna Davida. Dítě umíralo několik hodin bez pomoci a v mučivých bolestech s řadou vnitřních.

 

Syn kamarádky

Syn olympioniků Josefa Odložila a Věry Čáslavské dostal čtyři roky vězení za to, že otce smrtelně zranil. Ještě než ale Martin Odložil nastoupil za mříže, prezident mu trest prominul. Havel s Čáslavskou byli dlouholetými přáteli, radila mu na Hradě a dostala od něj státní vyznamenání.

 

Muž, který chtěl vidět krev

 35letý Zdeněk Rangl u kterého psychiatři  objevili úchylku, která se projevovala jeho častými útoky na spoluvězně. Rangl ještě jako mladistvý v dubnu 1986 se pokusil zabít spoluvězně ranou kladivem do hlavy. Během agrese u něj došlo k poluci. "Nikdy jsem předtím takový pocit rozkoše nezažil. Šlo mi o to vidět ho krvácet a chcípat. Když mu tryskala krev, bylo mi dobře u srdce i celkově."

 

Cyklista

Ve svém BMW vjel v roce 1992 cyklokrosařský reprezentant Radomír Šimůnek do protisměru a v protijedoucím autě zabil tři lidi. Spekulovalo se o alkoholu, ten se ale neprokázal. Dostal rok a půl vězení, ale už po pěti měsících mu Havel dal milost. V roce 2010 zemřel Šimůnek na cirhózu jater.

 

Vražda manželů

 37letý Zdeňek Růžička, odsouzený pravomocně v červnu 1997 za dvojnásobnou vraždu k sedmnáctiletému trestu vězení. Růžička podle soudu ubodal v lednu 1992 65letého Ladislava Pince a jeho 54letou manželku několikrát uhodil lopatou tak, že ji zlomil páteř v oblasti krku.

 

 Máme pokračovat? Každý může na internetu další dohledat.

 

Jestliže tedy Gazdík, Gabal,  Herman, Evropské hodnoty pornoúchyla Jakuba Jandy s Miroslavou Němcovou a dalšími adorují kult osobnosti Václava Havla s nenávistí k Miloši Zemanovi, není na škodu připomenout autentické činy kultu osobnosti moderní doby právě v osobě Václava Havla.