Úvaha: ne, nadpis není nabádání k trestnému činu. Je to pouze zrcadlově položená ukázka myšlení pseudodemokratických politických vůdců, kam až lze tolerovat podporu v činech, které jsou zvrácené a lidsky za hranou lidského bytí.

 

„Nemysleli jsme si, jak aktuální ten odkaz boje za svobodu a demokracii po 29 letech bude. Sedmnáctý listopad je pro nás den, který umožnil společnosti se svobodně vyvíjet a projevit svůj názor, a doufáme, že se to nebude v budoucnu nijak popírat,“ podotkl Rakušan rádoby demokrat a poslanec. Případné postihy lidí, kteří od pamětní desky vzali a zahodili květiny a věnce některých politiků, by byly špatným signálem vývoje ve společnosti. Šlo o projev občanské nespokojenosti. Lidé jeho projevu tleskali.

V témže duchu se vyjadřuje demokratický vůdce ODS Petr Fiala. Prý demokracie nemá hranice a v zájmu demokracie je dovoleno vše. Kalousek to dokonce přirovnal k vraždě studentů od gestapa ztvárněného ve filmu "Vyšší princip"a vyhození květin není vandalismus. Europoslanec Stanislav Polčák (Starostové a nezávislí) na twitteru označil vyhození květin za politický projev nesouhlasu, který podle něj policie nesmí řešit, protože jinak se ČR vrátí před listopad 1989. Pochopení pro rozhořčení lidí přímo na Národní třídě vyjádřil například předseda ODS Petr Fiala, i když to není „jeho šálek čaje“.

 

nová, genderová, feministická doba

Rozkopejte hroby otců, dětí, židů, křesťanů, ukážete tím svoji občanskou nespokojenost a budete se svobodně rozvíjet, schází závěr zvolání taky demokratů. A pokud vás policie bude stíhat, je to návrat k totalitě...

 

pan slušný v tichosti jásá

 

 

A já volám do zbraně: ne, tato lůza nemá ve slušné, demokratické společnosti co dělat. Nikdy se slušní demokraté nesníží k podlým útokům, vyhazování pietních květin, rozkopání hrobů a pokud nám vládne tato chátra, je celá společnost nemocná. Vážně si neuvědomují takzvaní demokratičtí politici, že tím porušují veškeré lidství bez ohledu na náboženství či rasu a tyto činy nemají nic společného s protesty, kdy v řádných diskuzích (svobodných, nikoliv jak je nám dnes dovoleno v mainstreamu pod dohledem pseudodemokratických sil) musí obhájit či zatratit myšlenku budoucna? 

 

neslušné, ale výstižné z facebooku

P.S. Prezident Zeman je řádně a demokraticky zvolený občan, který má dokonce povinnost stejně jako předseda vlády pokládat věnce za celý národ k hrobům, či pietám. A pokud někdo vyhodí či zneuctí tato položení věnců, nebo na pietních místech řádí jako Pussy Riot v kostele, nemá v naší společnosti co dělat. Uráží tím občany celé České republiky!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • wolfram

  Ehm ehm, vždyť to stejně není žádné pamětní místo, leda StBáka Zifčáka a Pohotovostního pluku. Směšné. :-D

 • wolfram

  Okamura s kyticí byl včera dopoledne na pietním aktu na Hlávkově koleji, tak tam to má význam chodit. Ale na Národní třídu?

 • *

  Jestlipak Kalousek zapálil svíčičku u hrobky Václava Havla na Vinohradech?
  https://g.denik.cz/63/eb/4432636_praha_hrobka_havel_h_bitov_vinohrady_galerie-980.jpg
  Kalousek: Jsem surový technolog moci. A miluji Havla
  "V tomto smyslu si oba (se Schwarzenbergem - pozn.) uvědomujeme, že jsou některé hodnoty, které stojí a padají s misí Václava Havla, jsou svaté a je potřeba je držet. Naše členství v NATO, v Evropské unii, jistý důraz na některé morální mantinely v politice, bez kterých by politika byla jen surovou technologií. Já netvrdím, že technologií není, ale nesmí to být jenom technologie. A to jsou odkazy Václava Havla, za něž ho milujeme, ctíme a které ochotně přebíráme, protože jsou konzistentní s našimi zásadami a programem."
  Mayerová: Kult Václava Havla je dílem prozápadní propagandy
  "Sedemnásteho novembra si pripomíname už 29. výročie zmeny politických pomerov na Slovensku. V eufórii novembrových dní sme si mysleli, ako bude všetkým už len dobre. Toto obdobie však začalo priať nie poctivo pracujúcim ľuďom, ale špekulantom a rôznym gaunerom, ktorí boli vyvrheľmi spoločnosti už za socializmu. Z ľudí s pochybnou povesťou (vekslákov, pasákov, autičkárov) sa v priebehu takmer tridsiatich rokov stali „vážení“ občania Slovenska, určujúci smer tohto štátu."
  https://www.hlavnespravy.sk/lenka-mayerova-kult-vaclava-havla-je-dielom-prozapadnej-propagandy/1582131

 • 17. 11. 1989 Převrat ke svržení socializmu

  Přiznejme si, že nešlo o žádnou Sametovou revoluci, ale že jsme v 1989 sehráli roli užitečných idiotů. Šlo o spiknutí špiček StB se CIA: posledního náčelníka Státní bezpečnosti, generála Alojze Lorence (1985-1989) s největším nepřítelem Čechů, důstojníkem CIA, americkým občanem, členem Strany lidové Pavlem Tigridem, rodným jménem Schönfeld (za války konvertoval z náboženského vyznání židovského k římskokatolickému; Lidová strana byla po válce jedinou nesocialistickou politickou stranou).
  Ani náhodou nebyl 17. listopad upřímně míněný pokus StB o odstranění konzervativního křídla KSČ (Miloš Jakeš) a nahrazení jakýmsi reformním křídlem. Jednak žádné reformní křídlo v KSČ vůbec neexistovalo, jednak všichni zúčastnění, od Havla po ÚV KSČ, srdnatě bránili, aby se vrátili reformní komunisté z roku 1968 (Alexandr Dubček a Ota Šik) nebo aby se do vedení čs. státu dostal tvůrce socialistického ekonomického zázraku JZD Slušovice František Čuba, rovněž člen KSČ (jediný, kdo měl v Československu praktické zkušenosti s podnikáním, byla zemědělská družstva, která fungovala na tržních principech již od 70. let).
  Co se Tigridovi - Schönfeldovi, který jako pavouk z Paříže takticky řídil disent v Československu, nepovedlo v roce 1968, povedlo se mu v roce 1989. Také osobně Tigrid vybral Václava Havla k operaci učinit Havla známého a pak prezidentem.
  Karel Köcher - rozhovor z roku 2005:
  „V době svého působení v CIA jsem znal jeho šéfa Paula Redmonda (Paul Redmond, nadřízený Pavla Tigrida), který mi o tom podrobně vyprávěl, takže si to ani nevymýšlím, ani neříkám něco jen z doslechu. Chtěl mě totiž také vyslat do Francie, ale pak z toho sešlo, mimo jiné proto, že jsem o to nestál.“
  Tigridova taktika „ideologické diverze“ slavila úspěch. Tigrid v rozhovoru s Petrem Kotykem popsal, jak za ním do Paříže začali ve druhé polovině 80. let jezdit i členové Ústředního výboru KSČ a říkali: „Ideologii nesmíte brát tak vážně, my na ni také nevěříme. Říkali jsme si: Ježišmarjá, všechny obrovské oběti, celé dvě generace v hajzlu, a komunisti na to také nevěří, tak kdo? Oni také říkali. Oni! Namítal jsem: Kdo jsou oni? To jste vy, ne? Odpovídali: Ne, ne, to jsou oni, ti staří, to my nejsme... My jsme jenom ve straně.“
  V prosinci 1988 navštívil Československo francouzský prezident Francois Mitterrand a stal se vůbec prvním francouzským prezidentem, který oficiálně navštívil Československo od jeho vzniku v roce 1918. Návštěva ale měla ještě daleko hlubší význam. 9. prosince 1988 totiž Mitterrand posnídal v malostranském Buquoyském paláci, sídle francouzského velvyslanectví, s českými disidenty v čele s Václavem Havlem. Slavné Mitterrandovy "snídaně s disidenty" se zúčastnili kromě Havla Jiří Dienstbier, Karel Srp, Miloš Hájek, Václav Malý, Petr Uhl, Ladislav Lis a Rudolf Battěk.
  O rok později, 17. listopadu 1989, pak sehrál roli studenta zabitého na Národní třídě příslušník Státní bezpečnosti Zifčák alias student Růžička a dezinformaci o zabitém studentovi šířili doma i v zahraničí disidenti Petr Uhl a Anna Šabatová. Po revoluci byli manželé odměněni postem generálního ředitele Československé tiskové kanceláře, poradkyně Václava Havla a ombudsmanky.
  V průběhu sametové revoluce vydal generál Lorenc rozkaz, podle kterého nemají složky StB nijak zasahovat do situace. Tento rozkaz později odůvodnil tím, že nechtěl více pobouřit občany. Později nařídil skartaci mnoha dokumentů z archivu StB.
  Zdroje:
  https://www.freeglobe.cz/Articles/1504-svedectvi-spiona-ucinit-havla-znameho-a-pak-prezidentem-tuto-operaci-ridil-dustojnik-cia-pavel-tigrid.aspx
  https://www.lidovky.cz/lide/pohnute-osudy-nepritel-rezimu-cislo-jedna-pavel-tigrid.A160426_193454_lide_ele
  https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/53277/pred-25-lety-posnidal-v-praze-mitterrand-s-ceskymi-disidenty.html

 • 17. 11. 1989

  V odpovědi na: 17. 11. 1989 Převrat ke svržení socializmu

  Václav Doležal - článek v Rudém právu ze dne 17. června 1978:
  „Například celá historie křesťanskodemokratické strany u nás, historie dlouholetá, svědčí o tom, že tu vždy byly skupiny lidí, usilujících o změnu politických a sociálních poměrů v republice. V křesťanskodemokratické – nazývané lidové – straně se až dojemně sešli zavilí klerikálové, agrárníci, bývalí sociální demokraté a lidovci i fašisté z okupačního Národního sjednocení. Své názorové rozdíly překlenuli nenávistí k socialismu, ke komunistické straně a vlastně ke každému občanovi, který dal své ruce našemu spravedlivému dílu. Nebyla to však jen křesťanskodemokratická strana. V hlubokém podzemí se grupírovali i další příslušníci poražené buržoazie a maloburžoazie. Měli desítky nejrůznějších programů, v mnohém si odporujících, ale v jednom vždy shodné: usilovaly o návrat kapitalismu. To jest o návrat svých fabrik, svých statků, svých bank, svých velkoobchodů a svého privilegovaného postavení. Jenže se jim nic nedařilo – přes ohromnou politickou, ideologickou a materiální podporu ze Západu. Bylo to proto, že komunistická strana se souhlasem pracujících bděle střežila bezpečnost a klid republiky. Socialistická výstavba u nás se velmi úspěšně, prudkým tempem rozvíjela. Politické a sociální, ekonomické a kulturní proměny byly tak mohutné, až se zdálo, že přesvědčí samy i nejzarytější odpůrce socialismu.
  Je známé, že vychytralý starý agent CIA Pavel Tigrid dal už před lety směrnici, aby různí buržuové a maloměšťáci využili malé bdělosti vedení strany a vstupovali do KSČ; nutil k tomu dokonce i proslulého komunobijce z dob předmnichovské republiky a předúnorových let profesora Václava Černého. Záměr CIA byl jasný: vytvořit ve straně silný revizionistický pravicový proud, který by otupil hlavní zbraně komunistů anebo jim je dokonce odebral. Nutno přiznat, že v šedesátých letech se tento záměr postupně uskutečňoval. Kromě toho, sám osmašedesátý rok poskytl pravičákům možnost přijmout do strany, koho chtěli. Třídní složení strany se stalo karikaturou jejího historického poslání.“
  Zdroj:
  http://www.gottwald.estranky.cz/clanky/komunisticke-hnuti---ceskoslovensko/kniha---pravda-proti-lzi_-knihovna-rudeho-prava_-brno-1978.html

 • 17. 11. 1989

  V odpovědi na: 17. 11. 1989 Převrat ke svržení socializmu

  Generál Lorenc nešel nikdy do vězení. Na počátku 90. let byl obviněn ze zneužití pravomocí veřejného činitele a z omezování osobní svobody, a po mnoha letech průtahů byl v roce 2001 odsouzen na Slovensku k mírnému trestu patnáct měsíců s tříletou podmínkou.