Asi nejen já jsem byl překvapen v metru, když parta mladých mužů a žen se rozčilovala, co budou dělat na Národní 17. listopadu, když tam to hovado nejde, a bude tam nuda. Přemýšlel jsem, co se tak závažného stalo, co tak rozezlilo naší budoucí inteligenci z Karlovy univerzity (dle dvou agresivních inteligentních odrostlých děvčat, které si průběžně povídaly o přednáškách na UK).

A ten důvod jsme zjistili záhy: prostě prezident Zeman tam nepříjde, možná ani další, takže tam bude nuda, a oni slíbili, že tam budou držet jakýsi dohled, či jak to nazvat. Zda oficiálně, či jen tak pro zábavu a výtržnosti, se nepodařilo zjistit. Ale prostě to hovado jim zkazilo zábavu, protože tam nejde, a tím pro naší inteligenci ztrácí Národní a 17. listopad půvab...

 

Zeman 17. listopad veřejně slavit nebude. Albertov bude letos patřit...

 

Není na škodu vysvětlit, co se vlastně oficiálně přihodilo

Policie svolává posily, protože se čeká agresivní studentská demonstrace. Organizátor Lukáš Kostínek | Univerzita Karlova v Praze navrhuje veřejnosti úžasný neagresivní pochod, kde prý není pro hulvátství místo a má se jednat o dialog. Skutečně?

A právě na ten úžasný dialog se připravili dle vyjadřování nejen studenti Univerzity Karlovy, ale i další, kteří neměli propásnout ani minutu, aby jim ani myš ze Zemanovců a Klausovců nepronikla. A přitom na to byli náležitě připraveni:

 

Univerzita Karlova si zarezervovala Albertov pár vteřin po půlnoci ze 16.května, aby je nikdo nepředeběhl.

A najednou to hovado Zeman nepřijde a tak to bude stát za hov.., rozhořčeně pravila náctiletá buducí inteligence národa.

 

Ano, tuto oslavu organizují "kavárenští povaleči z Rock Café" Díky, že můžem – Korzo Národní“ (pouliční oslavy 17. listopadu na...

 

Úryvky z dramat Václava Havla pak přečtou osobnosti jako Matěj Ruppert, Vladimír 518 či Tomáš Halík. Symbolicky bude také Albertov s Národní třídou propojen naučnou stezkou.

 

 

Těžko říct, kolik procent kavárenských povalečů, feministek, gender-multikulturních přísavek na dotace se tam sejde, ale nebylo by vhodnější tuto "párty" sedmnáctého listopadu zrušit, protože to nemá nic společného s našimi protesty za svobodu a demokracii v naší zemi?

 

Doslov

Naprosto si nedovolím hodnotit organizátory jako takové. Nic o nich nevím, takže v jakém zájmu a s kým tuto akci pořádají, natož co se z toho vyvine, nemohu ani tušit. To vědí pouze oni. To, co mohu, je hodnotit zázemí, popsat ty, co se na ten den chystají, a kdo a jak se vyjadřuje. A to jsou mimo oněch údajných studentů UK například bývalý velvyslanec Havla Petr Kolář, Jakub Janda a další hodnoty, které si daly do názvu Evropské. A z toho mě, jako účastníka mnoha skutečných protikomunistických demonstrací, jímá hrůza!

Petr Pokorný

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Lomcovák

  "Prezident Miloš Zeman se letos žádných oficiálních oslav 17. listopadu nezúčastní, informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček." S tím souhlasím, mohlo by to být skutečně nebezpečné a stejně ani není co slavit.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - J. Kamjdu

  Vidím velký rozdíl, co se týká míry člověčenství, mezi dnešními studenty a těmi v roce 1989. Jsem z těch dnešních zklamán. Samozřejmě, že jsou mezi nimi nadějné výjimky.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - lubajs

  V odpovědi na: Návštěvník - J. Kamjdu

  V 89 jsem byl také studentem a s ostatními studenty jsme byli proti zkostnatělému režimu, nenechali jsme sebou režimem manipulovat. Dnešní studenti jsou ale režimem hodně zmanipulovaní, současného prohnilého režimu se naopak zastávají a jsou schopni k vůli jeho obhajobě jít i proti názorům vlastní rodiny. V tom je ten rozdíl. Samozřejmě rozumné výjimky se mezi studenty najdou, ale je jich málo. Nejvypatlanější zastánci současného režimu jsou ale absolventi humanitních pavěd pražských a brněnských vysokých škol a to totálně.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Petr Pokorný

  V odpovědi na: Návštěvník - lubajs

  Jestli dovolíte, malinko bych poopravil I my se hádali s rodiči, i my nevěřili, až si občas natloukli nos. Já vidím rozdíl v jiném. Pokud se takto pohádám (tenkrát) se staršími v hospodě, tak tam to patří. Pokud však vystoupím veřejně, nemohu starším vykládat, jak tvrdě léta bojuji za svobodu, když je mi sedmnáct - devatenáct a kolem něho stojí ctihodný sbor profesorů, kteří na to vážně kývou. Dnes ti náctilětí nás poučují, jak se bojovalo proti komunistům před čtyřiceti léty. Dokonce v televizi na Čt24. A kdo s nimi nesouhlasí, tak je komunista, zatímco bývalí skuteční komunisté, kteří jim na ty hlouposti kývají, jsou ti správní. A oni mají za přikyvování radost, aniž se zamyslí, že sice jsou na UK, ale je třeba i myslet. A to je jeden z mnoha příkladů. Myslíte, že jsem blíže k pravdě?

  Krátká URL: