Úžasné, jak si ruský národ váží svých hrdinů, kteří bojovali za svoji vlast, za svůj národ a za svobodu i u nás, v Evropě. Rudá armáda se topila v krvi, abychom my mohli žít.

 

Ztráty Rudé armády při osvobozování území Československa jsou následující:

     
Nevratné ztráty - padlí 
139 918   
Zranění 411 514   
Celkem 551 432  

 

Ztráty US ARMY při osvobozování území Československa jsou následující:

 • 116 mrtvých, z nich 107 padlo v boji, 7 zemřelo na zranění a 2 zemřeli v zajetí
 • 360 zraněných, z nich 7 zemřelo, 199 se vrátilo do služby

 

A opakujeme svou vážně míněnou výzvu

Kdo  osvobodil podle České utajovací televize Československo?

Nikoliv západní Evropu, ale nás?

 

Ve druhé světové válce celkově padlo 23 200 000 občanů SSSR, 418 500 občanů USA

 Písně z válečných let

Pro ty, kteří nechtějí poslouchat celý program pro válečné veterány jedinečných skladeb Eleny Vaengy, zaposlouchejte se do první a poslední skladby (1:06:47). Ten přerod hrdého národa, poděkování hrdinům, kteří si nenechají vzít svou zem až ve výzvy, kdy mír se musí ubránit a poslední skladbou, kdy válka už se nesmí vrátit.

 

 

Je něco jiného být hrdinou ve Vietnamu, upalovat ženy a děti jako to v roce 1968 dělala hrdinná americká armáda v My Lai a něco jiného je bránit svoji vlast, svoje ženy, svoje děti.

 

 Po boku  Rudé armády bojoval i generál Ludvík Svoboda

Armádní generál Ludvík Svoboda

Při bojích na Dukle se Ludvík Svoboda dozvěděl, že jeho syn Miroslav byl ve svých necelých 18 letech zavražděn v koncentračním táboře Mauthausen. Tam byli popraveni i oba bratři Ireny Svobodové Jaroslav a Eduard a synovec Jan Doležal. V koncentračním táboře Ravensbrück byla zavražděna Anežka Stratilová, maminka Ireny Svobodové.

Irena Svobodová s dcerou Zoe unikly zatčení a od listopadu 1941 do května 1945 se skrývaly u statečných a obětavých lidí na Moravě (mimo jiné s jejich ukrýváním pomáhal katolický kněz Jan Dokulil, působící v Uhřínově – švagr katolického básníka a spisovatele Jana Zahradníčka), z toho v letech 1943–1945 v obci Džbánice (blízko Moravského Krumlova). Dalších 15 členů z obou rodin manželů Svobodových bylo tři roky vězněno v internačním táboře.

Pokud národ dovolí, aby se toto zapomnělo, dokonce aby ve školách učili lidé, co přímo naše hrdiny uráží, národ si nezaslouží nic jiného, než aby byl rozpuštěn v jakési nicotě evropské.

 

 P.S.

A skutečné svinstvo České utajovací televize - ústřední zpráva v předvečer dne osvobození Československa

Už za necelý měsíc se ve Francii uskuteční oslavy 75. výročí vylodění spojeneckých sil v Normandii, které přispělo ke konečné porážce nacistického Německa.  A v České republice se už měsíc adoruje americká armáda v Plzni, aniž národ, který nejvíce trpěl, byl zmiňován. 

Zaměňovat politiků vůdců a jejich dohod s utrpením lidu zbroceného krví v boji za svobodu a mír je svinsvo, neuvěřitelné svinstvo. Nás západní spojenci zradili, naše rodiče předhodili koncentrákům a my jim lezeme kam?

 

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Kendík

  V odpovědi na: Rudolf Kavan

  A co zbývá, když pořád adorujou lepšolidi americkou armádu a Brusel a tohle nikdo z těch správných nepíše.

  Krátká URL:
 • Dan

  V odpovědi na: Hugo Sieglitz

  Hugo Stieglitz je zrejme Zid a nema pravdu.
  Vrazdili i Americane u Plzne a dva byli za znasilneni popraveni, to vim urcite. Jakakoliv soldateska v opojeni valkou a v nebezpeci smrti ztraci se zbrani v ruce jakekoliv zabrany vuci civilistum!
  90 % uzemi Ceskoslovenska osvobodila Ruda armada. To nikdo nevyvrati falesnymi zpravami!
  Nemohu zde vlozit plakat Rude armady, ktery nas na to primo vestecky upozornuje s napisem:
  UMIRALI JSME VESTOJE, ABY VY JSTE NEZILI NA KOLENACH. NEZAPOMINEJTE NA NAS!
  Nase media zapomnela, hlavni zpravy v Cro se 8.5. zabyvaly otazkou, proc Americane neosvobodily Prahu namisto Rude armady. Slyseli jsme od nasich pseudovedcu z Akademie ved a jinych ctihodnych instituci jenom bajky a polopravdy. O Rude armade, Vlasovcich nic. Jenom na konci prece jenom zaznel choral Rude armady... Pri jeho poslechu doufam vsem z NATO a ostatnim ritolezcum musi zatrnout!

  Krátká URL:
 • V odpovědi na: Dan

  Dobrý den, vidím, že Vám asi odskočil odkaz, nebo se bloknul. Dovolím si duplované smazat.

 • Dan

  V odpovědi na: admin SP

  Diky, byl tam nejaky softwarovy sotek, ja to vicekrat neposilal.
  Jeste by bylo dobre, kdyby to hlaseni chyby 'invalid template...' tak casto neznemoznilo odeslani prispevku.

 • *

  Nacisté utíkali do Plzně = do náruče Američanů.

 • *

  Geniální filmový kameraman Josef Illík byl také fotograf. Jeho dosud neznámé, úžasné snímky květnové Prahy a Rudé armády jsou ve fotografické knize: "Praha 1945 - 1958" (2018, 1. vydání)
  https://www.kosmas.cz/knihy/245700/praha-1945-1958/

 • Burák

  Vážení, stydím se za své vlastní spoluobčany, kteří překrucují naše dějiny ve prospěch náckovské propagandy. Nemyslete si vy fašounci, že nevnímáme to vaše neustálé napadání našich dějin. Dehonestujete úplně vše, na čem se založil náš společný stát. Vadí vám Beneš, který jako jediný pochopil západní hru, kdy financovali a ustupovali Hitlerovi, aby jim zajistil zdroje Ruska. Napadáte naše husity a děláte s obětí vrahy. Zatím co je slyšet ze všech stran o rabování Husitů, nikdy jsem neslyšel důvody, které k tomu vedli. Třeba, že si Bavorsko dodnes myslí, že jsme jejich kolonií. Díky Bavorskem dosazeném vládci zanikla i Velká Morava. To je nezpochybnitelný fakt! Otravujete naše území tisíce let. Vzpomínám na úryvek ze staré kroniky psané germány, kde se vztekají, co si to ti Češi dovolují stavět na jejich hranicích hrady proti jejich teroru. Když se někdo postavil jejich moci, byl ihned označen jako zlo. Němci nás terorizují tisíce let a já poslouchám o roce 1968. Vše je ale nacistická propaganda, kde Německo dodnes finacuje falšování historie.

  Krátká URL:
 • Большое Вам спасибо

  Jako každý rok v tyto dny se i my hluboce klaníme v úctě na věčnou památku sovětským vojákům, hrdinům, partyzánům a všem bojovníkům, kteří umírali vstoje, abychom my nežili na kolenou.

  Krátká URL:
 • Dan

  V odpovědi na: Большое Вам спасибо

  Nechapu jak je mozne oslavovat dnes pouze US Army v mediich, kdyz ona a jeji spojenci zabijeli koncem valky obcany a nicily jim domy a tovarny! To vse bez vzpominky v mediich. To jsme uz tak zblbli, ze si to nechame dovolit? Bylo to nekolik naletu par dni pred 9. kvetnem. Ty nalety se nedaji nicim ospravedlnit, byly to spojenecke zlociny. Rovnez se neda ospravedlnit opomijeni pamatky padlych za bombardovani i za Prazskeho povstani, ktere zbytecne vyvolali Cesi a pak zoufale volali o pomoc do celeho sveta.

 • luka

  V odpovědi na: Dan

  Dlouho jsem tě sledoval a dnes jsem zanechal komentář, chci říci, wings io že tě obdivuji, takže vždycky děláš takové úžasné věci.

Nejnovější články