Jak to vidím já: jaké kvalifikační zkoušky má osoba, která si uzurpuje právo odsuzovat tvrdě náznaky, ale přímé útoky, dokonce vyhrožování vraždou prezidentovi je odváděno do pryč? Neměl by někdo nejvyšší z justice lidem vysvětlit hrůzostrašné rozpory soudních znalců?

 

(I když poctivě se musí přiznat, že někteří už jsou potrestáni - drahé kameny, soudní znalec v kauze "Janoušek" dostal podmínku, za další zkreslený posudek dostal pražský psychiatr Karel H. pokutu 30 tisíc, od roku 2021 bude sankce až půl milionu, protože znalecký posudek vypracovaný "na zakázku" může zničit životy slušným, nemajetným lidem, zatímco gauneři či političtí šíbři si soudního znalce penězi otočí správným směrem.)

 

Toto nevyslovil nikdo menší, než vysoce uznávaný Otakar Motejl

14. února 2007

 Otakar Motejl vyzval ministerstvo spravedlnosti, aby konečně začalo řešit jeden z největších problémů české justice – nekvalitní práci soudních znalců. „Případy, kdy soudní znalci pochybili, mívají často za následek zpackaný lidský život, jejich odpovědnost je ale téměř nulová,“ tvrdě vyslovil Otakar Motejl. „Nekonečné průtahy při vypracovávání posudků, jejich velmi sporná kvalita, ale také jejich nadužívání, téměř žádné postihy za nepravdivé, špatné nebo pozdě dodané posudky, to všechno je třeba akutně řešit.“

 

 

Je rok 2019 a z některých expertiz soudních expertů vstávají vlasy hrůzou na hlavě

Stál jsem vedle a pořizoval dokumentaci

Vidíte tu cigaretu? Ale dle soudkyně Evy Švíglerové a experta není pochyb...

Jakýsi mladší muž zvedl ruku s cigaretou, nic nekřičel, nehajloval, pouze odmítal nacistické pokřikování, které musela policie dokonce v zárodcích likvidovat. Všiml si toho vedle muž a poklepal mu na rameno, ať si dá pozor, že to vypadá divně a mohlo by se to zneužít. Ten muž dal ruku dolu a dál se nijak neprojevoval. Vše je dokonce veřejně zdokumentováno, dokonce i to, že klidně dal ruku dolů, neagresivně, prostě pohoda. Řvoucí banda, chovající se jak náckové či Hitlerjugend - prý antifašisté, kde zasahovala policie a musela je zpacifikovat, přece nemohla demonstraci rozhodit a pokojně zpívali s Ortelem. (A pozor, policie pracovala perfektně)

A najednou expert Josef Zouhar - soudní znalec oznámí, že to je nacistické hajlování a mladá, svěží státní zástupkyně to aktivně hodnotí stejně jako soudní expert - znalec a onen jednodušší muž z pohledu dostává tvrdý, odstrašující trest. Podmínku a peněžitý trest. (Samozřejmě se odvolal, protože to je fraška, ale expert si je prý jist. Teda expert, i pan Motejl tenkrát žasl a připravuje se tvrdý postih za případné zneužití na zakázku až půl milionu)

 

 Nevěřím, že není věrohodnější policejní záznam celého chování tohoto člověka z akce na Václavském náměstí. Kamery byly všude, tak proč si je soudkyně nevyžádala a bylo by jasno. Pokud by se tak choval i nadále, není co řešit. Pokud ne, co s expertem na extremismus Zouharem?

 

 A pak tento expertní posudek Josefa Zouhara (jak se dostal k expertizám na extremismus, jak a kde studoval?) porovnejte s přímým vyhrožováním (dle neexpertního lidského svědomí a poctivosti) Novotného z ODS, proukrajinského aktivisty Tomasze Peczynského, či dokonce přímým vyhrožováním smrtí prezidentu Zemanovi.

Vážně stačí nosit tričko s Havlem a stanu se expertně beztrestným, nebo dokonce  nesvéprávným za své výroky?

proukrajinský aktivista Tomasz Peczynski

A koruna všemu expertnímu - někdy to vypadá, že dle experta je i lejno od Okamury extremistické, zatímco...

 

Předseda jesenické ODS Lang  vyhrožoval Zemanovi smrtí. Napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“.

Zde jsou důkazy:

 

             martin-lang.png (576×607)

Jsem pro obžalobu Zdenka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d

Uživatel Pavel Novotný ODS

 

A na justičním, expertním poli ticho po pěšině. Kam se ztratil expert na extremismus, kde je politická policie, kde je politická justice, kdy vyhrožování smrtí prezidentovi bere jako banalitu, ale zvednutá ruka jakéhosi chudáka je expertně potrestaná pro výstrahu? (Ale třeba se mýlím a výhrůžka vraždou a smrtí prezidentu Zemanovi bude potrestána tak, jak má: odnětím svobody dle výroku padni, komu padni. A co Novotný?)

Ne, nejsem právní expert, ale z lidského pohledu mi to připadá jako stejný zločin, když Hitlerjugend osočovaly české občany v pohraničí za to, že s nimi nevyly dle Adolfa Hitlera a experti jim dávali za pravdu. Nacističtí...

 Přece v právu pani Justice má justice vážit všem stejně, nebo se v roce 2019 opět mýlím? Může být hodný a zlý terorista? Není to expertní protimluv?

 

P.S. Musím však čestně přiznat, že cca 99% soudních výroků je dle rozumu a logiky. A zdá se mi, že pouze váhy několika jedinců justice neváží poctivě a měly by se převážit státním ústavem mír a vah. Nebo jsou účelově podávány a co pak státní zástupci. Hodnotí jak, než to jde k sopudu? Obyčejní lidé jsou trestáni tvrději, než například Novotný? Vlastně ten vůbec.

A vražda prezidenta smetena se stolu? Každý někdy udělá chybu a je dobře, když si ji uvědomí a omluví se,“ uvedla Udženija v SMS pro server iRozhlas.cz. Něco zde stále "nevoní"...

 Porovnání si udělejte prosím každý sám...

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Dan

  Nami zvoleni ustavni cinitele jako prezident a premier by meli byt chraneni zakonem pred urazkami na cti se strany sprostych a primitivnich grazlu. Staci vysoke penezni tresty. Tim nemyslim 50 tisic, ale miliony. Kazdy si to pak rozmysli. Za stredoveku by je Mydlar stahnul z kuze za urazku majestatu. My ovsem zijeme v liberalni, lepe receno liberalisticke spolecnosti, kde se muze kazde nenavistne hovado ukajet nadavkami a urazkami tim i na nas, protoze my jsme tyto lidi zvolili! Rikat o nas, ze jsme blbci, protoze oni jedini maji patent na pravdu je ovsem dostatecne kvalifikuje.

 • Rudolf Kavan

  Jeste k tomu Ondrackovi a Novotnemu.

  To, ze se u nas komunisti po valce dostali k moci ma v podstate duvody geoplilticke. Ceska perspektiva po valce byla, ze Sovetsky Svaz nas osvobodil (v podstate pravda) a zapad nas zradil (taky pravda). Meli bychom tedy prilnout k Sovetskemu Svazu a prijmout sovetsky model. Bylo to zkratove mysleni typu: SSSR nas osvobodil -> komunismus je dobry. To, ze SSSR nas osvobodil NEZNAMENA, ze

  * mame zavrit oci nad zverstvy, ktere bolsevici v SSSR napachali

  * absurdni marxisticka doktrina najednou dava smysl

  * potrebujeme totalitni system s ostnatymi draty, uranovymi doly, popravami, monstrprocesy, Statni bezpecnosti, indoktrinaci, rusickami, menovou reformou apod.

  To snad bylo pochopitelne v povalecne atmosfere; bohuzel tento zkrat mnohym harasi v hlave dodnes. Tech je ovsem mensina. Dnes to Cesi obratili na ruby a v mode je rusofobie. Je tedy dobre si pripomenout, ze to byli Cesi sami, kteri si komunisty zvolili. Rusy do toho neplette! Bohuzel jedina opozice proti tomu rusofobnimu silenstvi jsou lide s tim zkratovym myslenim: SSSR nas osvobodil --> SSSR byl dobry. Je to ztracena kauza, ktera veci spis skodi. Jeden spolek vypatlancu hloupejsi nez druhy.

 • Dan

  V odpovědi na: Rudolf Kavan

  Rusofobie je nam vstepovana medii denne, neni u Cechu v mode jak pisete.
  Ja tu dobu po valce zazil. Osvobozenim v r. 1945 se stali Rusove nasi zachranci a ziskali nase sympatie. Mnoho z nich zde polozilo sve zivoty za nasi svobodu. Tu sympatii vyuzili propagandisticky komuniste uz davno pred unorem. O Sovetskem svazu a skutecnem zivote tam vedelo malo lidi. Intelektualove komuniste co se tam dostali i z Francie peli jenom chvalu. Ten model byl nadeji anarchistu a vecne nespokojenych. Tvrdou skutecnost po unoru 1948 jako znarodneni, vyvlastnovani a porucnikovani od CCCP jsme vnimali pak stale negativneji. Vrcholem byl rok 1968, kde jsme si uvedomili, ze nase touha po vetsi svobode je imperialnimi geronty Breznevem a Kosyginem zmarena. A tak ty sympatie z r. 1945 a vdek Rusum se vynegovaly invazi r. 1968 a normalizaci pod dohledem SSSR. Na druhe strane nas invaze o 20 let zachranila pred vazalstvim k USA a vsemi jevy v mediich a politice s tim spojenych. Dnes jsme v risi USA vazalu a o Rusku po nastupu Putina obcane slysi jen negativa a pestovanou rusofobii a lzi. Z Ruska vytvorili naseho nepritele, ktery nas ma ohrozovat. Lide ovsem vedi, ze rozpustenim Varsavske smlouvy se NATO nezrusilo a vidi, ze se smycka US Army a NATO kolem hranic Ruska uzavira. Neustale presuny techniky a vojsk na hranici Ruska, provokace Ruska neustalymi manevry na jeho hranici se zamlcuji. Budovani US zakladen a raketovych systemu v Kosovu, Rumunsku a Polsku take. Je slyset jenom rusofobni nenavistna propaganda, majici obyvatelstvo pripravit na valku s Ruskem. Ucastni se na tom verejnopravni media, vlada, urady. Jak ma Cech jinak prohlednout, kdyz je konfrontovan s touto propagandou, ktera zamlcuje, ze Rusko uz neni CCCP a Putin neni Breznev? Ze se karty ve svete znovu michaji a budou brzy rozdavat Cesi asi moc nepozoruji.
  My jako US vazal nemame jinou moznost, nez poslouchat direktivy. Samostatna politika je iluze, zadna neni mozna. V teto situaci bude i nemozne NATO a EU opustit. V pripade konfliktu s Ruskem bude Evropa znicena, i nase zeme. Rusove nemaji duvod valku zacit. Maji suroviny, ohromna uzemi a pres sankce jdou nahoru. Nasim nepritelem neni Rusko, ale valecni stvaci z USA a NATO, kteri nas ohrozuji svymi valecnymi ambicemi a snahou zmocnit se ruskych surovin. To je duvod rusofobie a nenavisti k Rusku, kterou lidem neustale vstepuji! Nas jako zemi zapad zradil uz za Bile hory,, kdy nam anglicky kral jako otec ceske kralovny odeprel protestantum pomoc. Dalsi zrada byla o Mnichovu. Kdo by pomahal bezvyznamne male zemi? Od Protektoratu nas zachranil SSSR, nasi slovansti bratri. Nezapominejme na to! Rusko je dnes svou neimperialni politikou stale vice zememi povazovano za pritele, nabizejiciho oboustranou vyhodnou spolupraci. Protoze zapad spolupraci s Ruskem odmita, spolupracuje Rusko stale tesneji s Cinou, Iranem, Indii, zememi v BRICS a podili se na Nove hedvabne stezce. S nasi rusofobii o te spolupraci ani nemuzeme uvazovat, natoz se ji zucastnit.

 • Stieglitz

  Kolega Lang to vysthl naprosto přesně. Nevidím nic špatného na tom zaříznout svini, která chce vázat stanické knížky svých obdivovatelů do kůže politických konkurentů, která volí kalašnikov jako způsob odstranění jemu nepohodlného premiéra, nebo která žertuje s pohlavárem nepřátelského státu o potřebě likvidovat novináře. Nehledě k tomu, že má nemalý podíl na puči z roku 2013, který odstranil doposud poslední demokratickou vládu

 • Rudolf Kavan

  V odpovědi na: Stieglitz

  Toto je mentalita bolsevicka pochazejici z dilny neoconu, zakuklenych marxistu. V Cesku si neoconi vypestovali zabijaky, kteri si mysli, ze maji licence to kill.

 • Dan

  V odpovědi na: Rudolf Kavan

  Je to blb, to vidite na prispevku schvalujicim nasili proti prezidentovi. Za to by se melo zrovna tak trestat jako u grazlu, kteri prezidenta urazeji.

 • i

  V odpovědi na: Stieglitz

  Ale souhlasíte s potrestáním za zvednutí ruky? Zajímavý demokratický úkaz.

 • Dan

  V odpovědi na: Stieglitz

  Stieglitz je Nowak, neodpovidejte mu! Tenhle nemocny psychopat chce tenhle web znicit!
  Nema pravdu. Diky, ze mame Zemana. Lide jako Novotny, nejhorsi povl zurnalistiky mu nevadi.

Nejčtenější články za poslední měsíc