Zase vzniká nenávist, zase vznikají urážky od lepších lidí často nevybíravé. Ale v jednom mají pravdu: Karel Gott by neměl být pohřben pod názvem "státní". Nebyl státník.

 

Karel Gott byl vlastenec, skutečný vlastenec tělem a duší, Karel Gott byl Čech a já bych žádal, aby se mu vypravil pohřeb pod názvem národní. Jeho miloval skoro celý český (československý) národ, milovaly ho všechny generace, které ho zažily a nikdy se nestalo, že by kolaboroval tak, jako mnozí kolaborovali tenkrát se Sovětským svazem, jako dnešní kolaboranti kolaborují s Bruselem a zaprodávají se USA.

Dokonce někteří kolaboranti odešli z Varšavské smlouvy do NATO a Česká veřejnoprávní televize je miluje. Pro ně jsou kolaboranti a korouhvičky ta nejkvalitnější, lepší sorta, zatímco vlastenec je urážka.

A Karel Gott ale skutečný vlastenec byl. A národ mu byl za to v celé jeho dlouhé kariéře vděčen. Proto prosím: zrušte státní pohřeb pro Karla Gotta a nahraďte ho národním. Moc se nezmění, ale přesně to vystihuje, čím byla jeho osobnost velká:

Zpíval v Sovětském svazu.

Zpíval v USA.

Zpíval v Německu i jinde.

Karel Gott se nezasloužil o stát, ale sloužil národu. Sloužil lidu.

Karel Gott byl vlastenec.

Nědělejme prosím kolem jeho smrti komedii a zásluhy a nechme ho v klidu, ale dle zásluh odejít: před zraky celého národa, nikoliv státu. 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Babiš už odvolal státní pohřeb, krysa! Čobolácký velkozloděj, táhni!

 • *

  Karel Gott si zaslouží STÁTNÍ POHŘEB VE SVATOVÍTSKÉ KATEDRÁLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Wolfram

  Škoda, že se Karel Gott nepřihlásil do přímé prezidentské volby v lednu 2013, národ by ho zvolil hned v prvním kole. Nebyli by tu Zeman a Babiš, historie by šla jinudy, a jako prezident Gott by měl nárok na státní pohřeb automaticky. V roce 2003 uvedl, že by o kandidatuře případně v přímé volbě uvažoval, a že prezident by měl být blízký lidem, což postrádá.

  Národní pohřeb znamená jen obřad v historické budově Národního divadla, je vhodný pro herce, ale ne pro něj. Ohánět se státním protokolem v tomhle Bordelistánu, že státní pohřeb je jen pro politiky, je směšné, zvlášť bizarně to zní od podvodníka právníka na kokainu Forejta.

  Vždyť katolická církev pronajímá přes agenturu katedrálu na Pražském hradě komukoli k soukromým svatbám (!), jestli i k pohřbům, to nevím. Každopádně je to divné.
  Svatba v Katedrále sv. Víta
  https://www.photomantic.com › svatba-v-katedrale-sv-vita
  http://www.agenturakp.cz/lokality/kostely-a-kaple/

  Takže já hlasuju taky pro Katedrálu.

 • Ja

  Kdyz jsem se dozvedel, jak je rozdil mezi statnim pohrbem a pohrbem se statnim poctami, musel jsem uznat, ze statni pohreb by byla saskarna, nehodi se ke Karlovi, nebyl zadny statnik, byl bavic a zpevak. A tak je to ok, jak to rozhodli! Karel by to asi chtel taky tak.
  Karel za totace se nestal komunistou jako jini, co ho ted kritizuji. I podle J. Sucheho naopak pomahal lidem, kteri byli pronasledovani. Z jeho honoraru za vystoupeni v zahranici si Pragokoncert nechaval 50% (rikalo se to, nevim) a tak Karel pomahal devizami statu, o cemz se nemluvi. Mozna, ze prinesl zemi vice deviz jak lecktera velka firma exportujici sve vyrobky. Totez prinesla Svedsku i ABBA. Nemluvi se o tom a pokud vim, Karel si nikdy nestezoval, mel i tak dost!
  On byl zadanym vyvoznim artiklem c.1. Jeho popularita v Nemecku, Sovetskem svazu i jinde byla obrovska. On byl nekdo, ale zustal skromny. Nezblbnul z nahleho stesti a uspechu jako mnozi jini!
  A tak jsou ty utoky hyen a neumetelu vseho druhu, lidi nenavistnych pouhym stekotem namyslenych ubozaku a spodiny. Vetsina naroda mela Karla rada a vazila si ho. A on to vedel.