Věc: veřejnoprávní televize není zřízena za naše peníze pro exhibice redakcí

 

Vážená rado, po projednání odměny řediteli Dvořákovi se zdá, že se redaktoři (ky) Čt utrhli ze řetězu. Dle veřejných ohlasů napříč celým spektrem si dovolím shrnout úvodem, co je už dle kultury mediální hluboko za hranou.

Jakub Železný žasne, že je zde ještě nábřeží největšího hrdiny českého národa Armádního generála  Ludvíka Svobody, jehož část rodiny nacisti vyvraždili včetně 17letého syna. A zatímco redaktorům České televize nevadí bývalý komunista Petr Pavel, je skutečný hrdina proti nacistům dle redaktora Jakuba Železného zločincem?

Není to poprvé, co redaktorka Witowská naznačuje, že dle průzkumů máme divného prezidenta a jak je ta slovenská úžasná. I naposledy se slovenkou Čaputovou nastolila tuto otázku stylem, že my máme prezidenta, kterým národ pohrdá a závidí Slovákům jejich prezidentku.

Čtyři zastavení po sobě jdoucí s redaktorkou Lindou Bartošovou.  Nevím, zda používá napovídací sluchátko, ale zatímco extrémní výpady proti dvěma hostům jsou naprosto za hranou s nehranou nenávistí, další dva hosté mohli mluvit příjemně, aniž by bylo zasahováno. Dvě odvrácené tváře jedné redaktorky ukazují na nevyzrálost této ženy, ale i profesně mimo kodex nejen veřejnoprávní České televize, ale i staleté profese redakční, kdy redaktor nemá být účasten honu nenávisti na hosta, ale věcně pokládat otázky a nechat říct to, co si host skutečně myslí. Dva to mohli říkat, zatímco k dalším dvěma nenávist neskrývající a pokus o dehonestaci všeho. To je veřejnoprávní redakce?

 

 

Jan Hrnčíř /SPD/, místopředseda rozpočtového výboru PS

Tomáš Petříček /ČSSD/, ministr zahraničí, místopředseda strany

(14 a 15. 7.2020)

Má snad Linda Bartošová nějaký „problém“, že otázkami vůči Hrnčířovi a nesnášenlivosti vůči prezidentu Zemanovi nenávistně a zuřivě skáče i do řeči ministru Petříčkovi, chová se jak člen exorcistů a inkvizice, zatímco v okamžiku, kdy se objeví Šimon Pánek, ředitel, Člověk v tísni totálně změní image v asertivnost a podbízivost, aby si divák jasně uvědomil, kdo je přítel a nepřítel lidu jak za totality. (16.7.2020)

 Nebo s Ladislavem Ziburou, cestovatelem, spisovatelem, novinářem. (I když pořad s panem Ziburem dávám pouze na porovnání rozdílnosti)

 

Prostě veřejnoprávní televize už nezakrytě kope za někoho a proti někomu, ač má být naprosto nestranná, nezávislá a politicky vyvážená. A na sociálních sítích, stejně tak na veřejnosti lidé nadávají, ale veřejnoprávní televize je nastavena tak, že obrovské množství lidí zesměšňuje jako pár potrhlých jedinců, zatímco ti „kvalitní lidé, vzdělaní a vysokoškoláci“ chápou, že si stěžuje pouze plebs České republiky. A urážky o těch nevzdělaných voličích „Zemana“, stejně tak „Babiše“ z veřejnoprávního média jenom srší! A hlavně, to už není jednotlivý exces, ale soustavné urážky voličů napříč zpravodajskými pořady.

Neboli atmosféra vyzařující z veřejnoprávní České televize je katastrofální a generální ředitel Dvořák by se měl zodpovídat.

Domnívám se, že by se měl vytvořit sazebník, kdy za každou urážku by byly strženy prémie a v případě dalšího zneužívání vyhazov. Česká televize nepatří úzké skupině lidé, ale všem občanům, kteří si redaktory dokonce musí platit ze zákona! A nás nezajímá exhibicionismus redaktorek a redaktorů, ale to, co si hosté skutečně myslí. Nebo jak se prezentují.

My, v podstatě akcionáři máme právo na nestrannost a vyváženost dle zákona a kodexu, který je snad stále poplatný.

Předem děkuji za projednání a s úctou

Petr Pokorný

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Neuvěřitelný tunel!

  V odpovědi na: Pujcky EU, zase Soros!

  Přičmoudlí Turkomongolové Babiš a Dupalová Schillerová rozdávají stát. Vyplácejí si státní miliardy na neexistující epidemii. Škoda Auto vyčerpala z programu Antivirus za březen 340 milionů korun a za duben 700 milionů. Babiš každý měsíc dostává z Antivirus miliardu korun.

  Opatření na oživení ekonomiky Rozhovor s Alenou Schillerovou (nestr. za ANO), 22. 7. 2020, Události Česká televize
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000100722/video/780110
  "Máme dneska vyplaceno, respektive k 30. 6., dneska je vyplaceno už mnohem víc, máme si 128 miliard konkrétně."

  Antivirový lék pro každého
  Většinu peněz z programu Antivirus čerpají ti největší – Škoda Auto, ČEZ, O2, Agrofert (Kostelecké uzeniny, Vodňanská drůbež, Lovochemie, Preol či Synthesia).

  „Předpokládáme, že všechny firmy v zemi mají stejné podmínky a že vyhlášené programy podpory platí pro všechny společnosti prokazatelně koronavirovou krizí zasažené, což byly i některé dceřiné společnosti Agrofertu. Nehledě na skutečnost, že máme zákonnou povinnost postupovat s péčí řádného hospodáře,“ reagoval na zaslané dotazy poněkud podrážděně mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.
  https://www.tydenikhrot.cz/clanek/antivirovy-lek-pro-kazdeho

 • Wolfram

  To se dovoláváte tuneláře z PPF Dvořáka jak profesor Málek ve Vyšším principu?

 • Toto je Turkický kaganát

  V odpovědi na: Wolfram

  Turkomongolští zlodějští čuráci okupují politiku, média, televize, divadla, vedení škol, bývalé státní podniky, pokud je nestřelili Němcům a jným cizincům nebo nesrovnali se zemí. Mnohabilonový český národní majetek se přestěhoval do jejich kapes (tzv. privatizace). Nic tady už Čechům nepatří.

  Makajtě, čeští otroci v Turkickém kaganátu, makajtě!

  Seznam turkických dynastií a zemí
  http://www.wikiwand.com/cs/Seznam_turkick%C3%BDch_dynasti%C3%AD_a_zem%C3%AD

 • Liti nasich penez do vsech, kdo zadaji pomoc

  V odpovědi na: Toto je Turkický kaganát

  pod zaminkou pomoci v dobe COVID-19 hned tak neskonci. Vychazi se z toho, ze bud vir sam od sebe vysumi jako u SARS a MERS, nebo ze podari skodam zabranit ockovanim obyvatelstva. Ani jedno ani druhe nejsou jiste co do uspechu a rychleho ucinku.
  Opatreni EU i nasi vlady jsou kombinaci dluhoveho kapitalismu a rozdelovani vypujcenych penez podle potreb ruznych subjektu. Tedy nic jineho nez socialismus na zaklade dalsiho zadluzovani podle principu 'kazdemu podle jeho potreb'. Dostavame se ke kombinaci dluhove kapitalisticke opratky se socialistickym rozdelovanim na podniky , instituce a vsechny, kdo rvou a zadaji pomoc. Je to dalsi oloupeni obcanu, kteri tyto granty a nevymahatelne pujcky nakonec zaplati.
  Vypustili COVID z hrnce v USA ve Fort Detrick, okamzite vypli hospodarstvi a spolecensky zivot. Obcane ted musi vsude nest dusledky.
  COVID zlousky a uverejnovani statistik ma tato opatreni zduvodnovat, lidi strasit. Neodpovida to vubec skutecnosti. Za chripky jsme meli mnohem vyssi vyskyt nez 200 novych pripadu denne. Nikdo to nepocital, byl nesmysl to pocitat. Dnes to delame stale dal, zamerne, ucelove. Prymula rekl na zacatku pandemie - nechat zavirovat spolecnost, aby si vytvorila obranne latky. WHO a politici ho za to kritizovali.
  Rusove uz maji leky - tablety i vakcinu, dali by ji k dispozici. Ne, budeme muset kupovat drahy a malo ucinny Remdesivir a cekat na Vakcinu chamtivce B. Gatese. Prece si vyspely zapad nenecha pomahat od nenavidenych zaostalych Rusu!

 • Wolfram

  Generální ředitel veřejnoprávní ČT Petr Dvořák je jeden z nejznámějších manažerů Kellnerovy tunelářské skupiny PPF. Pracoval pro PPF oficiálně 18 let (1992 – 2010). Petr Dvořák působil v orgánech řady dceřiných firem PPF - v České pojišťovně, kterou ukradli státu stylem Mostecká uhelná, byl předsedou dozorčí rady eBanky, zasedal i v představenstvu fotbalové Slavie v době, kdy PPF byla majoritním vlastníkem Slavie. Po vstupu PPF do televize Nova v létě 2002 klepto-oligarcha Petr Kellner jmenoval Petra Dvořáka jednatelem a ředitelem televize Nova. Do PPF Dvořáka přivedl jeho spolužák Ladislav Bartoníček, spolumajitel, menšinový akcionář PPF a dlouholetý šéf ukradené České pojišťovny.

  Šokující vstup mafiána Petra Dvořáka na post ředitele veřejnoprávní České televize v roce 2011 zařizovali Jiří Šmejc z PPF a lobista PPF Jaroslav Berka. Výměna Janečka za Dvořáka byl dlouhodobý plán.

  Další Kellnerův kumpán, Miroslav Singer, byl členem dozorčí rady České pojišťovny a.s. (14. prosince 1995 - 2. září 1996), tj. v době, kdy Kellnerovci kradli státu Českou pojišťovnu. V roce 1999 Miroslav Singer prodával PPF Expandia banku (později název eBanka), za Kellnerovu PPF jednal Petr Dvořák. Prezident Václav Klaus (ODS) jmenoval Singera guvernérem České národní banky (1. července 2010-30. června 2016), ten spustil světový unikát, tři roky trvající intervence k oslabení české koruny. Od 1. května 2017 je Singer opět předsedou dozorčí rady České pojišťovny.

  Amatérská kapela Brumloboys, jejímž členy jsou mj. ředitel ČT Petr Dvořák a spolumajitel PPF Ladislav Bartoníček, nehraje veřejně, hraje výhradně pro uzavřené společnosti: vánoční večírky a narozeniny kleptooligarchy Petra Kellnera.

  24. 11. 2010 Exředitele Novy Dvořáka čekaly zamčené dveře
  "Kam odejde v příštím roce Dvořák, není jasné, prozradit to zatím odmítá. „Pracovat posledních pět let pro CME byla výborná zkušenost, je ale čas, abych se vydal jiným směrem. Mám v plánu rozvíjet několik podnikatelských příležitostí,“ komentoval už na začátku týdne svůj odchod. V zákulisí se šeptá, že by mohl převzít třeba vedení ČT. Spekuluje se totiž také o tom, že z čela veřejnoprávní stanice by měl odejít Jiří Janeček. Dvořáka by ale například čekal několikanásobně nižší plat, než bral jako šéf komerční televize."
  https://www.lidovky.cz/exreditele-novy-cekaly-zamcene-dvere-ds5-/noviny.aspx?c=A101124_000017_ln_noviny_sko&klic=240059&mes=101124_0