S náporem zimy bojuje řada evropských států. Zasněžené silnice dnes komplikují dopravu na celém Slovensku, kde v některých místech spadlo až 20 centimetrů sněhu. Kalamita je i v Polsku, Švédsko sevřely mrazy, Dánsko bičuje extrémní vítr.

 

Na středu 4. ledna připadají z měření Praha-Klementinum následující historické teplotní rekordy.
Minimum -22,6°C v roce 1795
Maximum 12,9°C v roce 1925
Průměrná teplota 0,0°C.

 Lyžařská střediska hlásí, že napadlo za poslední období  až půl metru nového sněhu a na sjezdovkách nyní výška sněhové pokrývky atakuje dokonce hranici jednoho metru!

 Od čtvrtka bude do Česka proudit arktický vzduch, který přinese výrazný pokles teplot – celodenní mrazy. V sobotu bude ojediněle po ránu rtuť teploměru klesat až k -20 °C.

 

Na severu Švédska klesly v noci na dnešek teploty téměř k minus 30 stupňům Celsia.

Washington - Jihovýchod Spojených států v pondělí zasáhly bouře doprovázené silným větrem a přívalovými dešti, zemřelo již pět lidí. Nejhorší situace je ve státech Alabama a Mississippi.

 

Moldava - Krušné hory

 

Na severozápadě Sachy, největší republiky Ruské federace, bylo v  noci ze soboty na neděli naměřeno  -56,1 °C . Ale -50,0 °C bylo zaznamenáno i jinde.

 Verchojansk  1. 1. 2017 naměřeno -54,8 °C, díky čemuž se octil 10 °C pod úrovní dlouhodobého průměru. Rekord však byl 1. 1. 1892, kdy teplota klesla až na -67,8 °C.

V Usť-Nera klesla teplota na -53,6 °C, dále Saskalach (Tmin -51,2 °C) či Ust’-Kujga (rovných -50 °C).

 

V Laponsku při -30 v zimě tvrdí, že je přijatelně. I na Barrandově si někdo myslí, že zima je nesmysl...

 

Faktem ale je, že teplo je každému, jak se cítí. A když se někdo rozhodne, že je teplo, tak je teplo...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - hoowei

    When it is repaired, please use http://www.hublotreplicauk.co.uk/ hublot replica sale. Because I just had problems with the customs, they make spot controls at received air mail, and a Rolex Replica UK I ordered from PRC was arrested, and destroyed. And I have to pay a big fine. So there is no http://www.warham.org.uk/whois.html rolex replica watches policy, only replacement available. Thanks for http://www.loweryweb.co.uk/CSOT/csotold.htm tag heuer replica uk returning address but I don't find return shipping label in the email. And also provide me if there is any format for mail to enclose and what is my returning number. If you guide me the best registered airmail from USA that will be very helpful for me. I can send you return with my own shipping label, but how can you assure that which I will get with http://www.khaosan-hotels.com/popup/superior.html fake rolex sale that will work properly. I am really worried about this. I don't want to http://www.replicawatcheshop2013.co.uk/ replica watches again and again. That is why I am asking you for return not replacement. If there is no such policy, I would like to replace my watch.