Autentický přepis - jak se pozorně vyjadřuje, aby obvinila, přitom údajně, možná, sama říká, že je to spekulace, ale...(Byl to úrodný den: Fištejn, Votápek, Dvořákové - rusisti, Šťáhlavský a další hvězdy defilovaly - jako Procházková)

 

Dalo by se říct, že toto je přesně propaganda - skrytá, záludná, podpásová. Já to neříkám určitě, hlásá Procházková, ale víte, oni jsou nedůvěřiví, tak to tak mohlo být...

 

Petra Procházková: tak to jsme na úrovní šílených spekulací. Pak tam byla jedna zajímavá, která se objevuje vždy, když dojde v Rusku k teroristickému útoku. A to je verze KGB v uvozovkách. Dnes se jmenuje FSB. Ono to může znít jako úplná spekulace a svalovat veškerou vinu na ruský stát a ruské tajné služby, ale my tady máme jeden obrovský precedens z minulosti, kdy v roce 1999 údajně ruské tajné služby zorganizovaly teroristický útok v Moskvě, kdy spadly dva činžovní domy a zahynulo tam mnoho lidí, nepamatuji si přesné číslo, nikdo neví, jestli to tak bylo nebo ne, nicméně člověk, který to tvrdil, bývalý agent FSB Litviněnko byl prokazatelně jinými agenty FSB v Londýně zavražděn.

Takže i kdyby to stokrát nebyla pravda, tak Rusko bohužel má ve své nedávné historii příklady, které nás mohou vést, když už jsme na té úrovni spekulací i k takovéto verzi. Vůbec nechci říct, že to tak skutečně bylo, nebo nebylo, je to prostě spekulace a jistá zkušenost z minulosti tady je.

(vysvětlení - precedens je termín, kdy se dává odkaz na případ, který se dříve skutečně stal. Procházková to používá jako odkaz na údajný teror, který je spekulace, ale kdo si toho v jejích gestikulacích všimne?)

 

Mohl by to někdo využít k politickým cílům? Děje se tak v Rusku, přihrává dále moderátor Procházkové.

 

Představit si to dovedu, protože si dovedu představit leccos, je fakt, že se tady nedávno, nedávno se tady odehrály občanské protesty, jsme přesně rok před prezidentskými volbami, které hodlá Putin vyhrát a to nejen vyhrát, ale vyhrát s velkou převahou a bezpochyby po těch občanských protestech znervózněl, ne li zpanikařil. Prostě tuto situaci nemá rád. Takže samozřejmě i kdyby to byl islámský stát, který provedl tento teroristický čin, to je možné, i kdyby to tak bylo, přesto jistou výhodu, chceme li se pohybovat na této úrovni, jistou výhodu tady pro Kreml tady vidím v tom, že v takovéto situaci je možné lehce říci, že teď není čas na nějaké občanské protesty a boj proti korupci, to není důležité, naopak je nebezpečné se srocovat, pořádat různé demonstrace a je také třeba lépe kontrolovat internet. Je možné omezit některá občanská práva ve jménu dětí, tam mezi těmi raněnými je spousta dětí, takže z tohoto hlediska lze tento teroristický čin využít ve vnitřní politice Ruska tak v zahraniční.

Takže sama říká, že jsou vše spekulace, ale říká to poutavě, jako by se to skutečně stalo. Internet se dnes kontroluje na západě, utahují se nám šrouby a 10 tisíc protestujících ve dvanácti miliónové Moskvě hovoří za skutečnou nervozitu Putina...

 

Druhá záhada: ruští sportovci dopovali ještě víc, řekl včera náš dopingoví expert v České televizi. Proč to řekl?

Sprinteři z Jamajky získali na letní olympiádě v Pekingu jedenáct medailí. V roce 2016 testovala laboratoř ve švýcarském Lausanne s použitím přesnějších měřicích metod znovu vzorky z Pekingu. U jamajských atletů objevila zakázanou látku clenbuterol. Dle výsledků to měli v krvi všichni. Přesto má mít Rusko větší trest. Otázkou je, jak jich mohlo dopovat ještě víc, když z Jamaiky to byli všichni. Možná má WADA měřítko i 110% ze 100% možných. Mimochodem zjištění se netýká pouze jamajských atletů. MOV na dotaz uvedl, že látka „v minimálním množství objevila u sportovců z více zemí a různých disciplín.“  Ale Rusko se potrestá. Ostatní ani nejmenuje, dokonce ani počet ne.

 

A do třetice další záhada:

vždy, když Asad už je vítězem a teroristé skoro poraženi, OSN už chce jednat s Asadem o mírovém uspořádání, Asad jako naschvál vezme sarin a chemickou zbraní zavraždí skupinu civilních osob, kde jsou okamžitě kamery a SOHR - švadlenka z Coventry ihned hlásí Reuters a CNN, že zná letadla, kdo je poslal a kolik barelů bylo Asadem a ruským vojskem shozeno. Proč to ten Putin a Asad udělá vždy, když má vítězství na dosah a už se dělají mírové rozhovory, ví snad jen Pentagon a McCain se SOHR, CIA a FBI včetně zmocněnce OSN pro Sýrii.

Vážně jsou Asad s Putinem tací hlupáci?

A před konferencí v Bruselu, kdy se bude jednat o Sýrii a Asadovi. A Asad a Rusko údajně ze sebe udělají takové strašné vrahy. Zrovinka, když mají vítězství a kladný souhlas na dosah.

 

Strašné je, že je velmi mnoho lidí, kteří to ani nezaregistrují, berou to jako čistý fakt a v podvědomí jim zůstane, že na koho mainstream ukáže, tak ten je zločinec. Sice vždy tvrdí, že se nenechají zmanipulovat, ale ani je nenapadne, že toto je právě ta manipulace. Stačí jenom zapnout selský rozum a Chovancův ústav dezinformací by se mohl přeskočit.

 

 

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny