Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět.

 Ludvík Svoboda

 

 

Naše generace od padesáti let výš slyšela hrdinné příběhy tolikrát od útlého dětství, že jsme slyšet nechtěli a naslouchat odmítali. Bylo toho moc. Nyní se nám to vrací.

 

A my, naše generace, jsme bohužel zapomněli.

 

Jaký je to obrovský rozdíl mezi našimi dnešními bojovníky v NATO za peníze a hrdiny, kteří nasazovali své životy. Naši rodiče, tátové od rodin, aby ubránili naši vlast a dnešními vojáky, kteří za peníze slouží kdesi pro kohosi. Přesto si máme více vážit dnešních vojáků, kteří kdesi pro kohosi slouží v daleké cizině, ale vůbec neznáme ty, kdo naši vlast pro nás, naše děti a vnoučata vybojovali zpět a vlast nám vrátili!

 

 

Při bojích na Dukle se Ludvík Svoboda dozvěděl, že jeho syn Miroslav byl ve svých necelých 18 letech zavražděn v koncentračním táboře Mauthausen. Tam byli popraveni i oba bratři Ireny Svobodové Jaroslav a Eduard a synovec Jan Doležal. V koncentračním táboře Ravensbrück byla zavražděna Anežka Stratilová, maminka Ireny Svobodové.

Irena Svobodová s dcerou Zoe unikly zatčení a od listopadu 1941 do května 1945 se skrývaly u statečných a obětavých lidí na Moravě (mimo jiné s jejich ukrýváním pomáhal katolický kněz Jan Dokulil, působící v Uhřínově – švagr katolického básníka a spisovatele Jana Zahradníčka), z toho v letech 1943–1945 v obci Džbánice (blízko Moravského Krumlova). Dalších 15 členů z obou rodin manželů Svobodových bylo tři roky vězněno v internačním táboře.

Pokud národ dovolí, aby se toto zapomnělo, dokonce aby ve školách učili lidé, co přímo naše hrdiny uráží, národ si nezaslouží nic jiného, než aby byl rozpuštěn v prazvláštní dnešní společnosti arabsko - bruselsko - americké.

 

 

 

Obrovské oslavy v Plzni byly a budou prý logické

 

Za pět dní bojů o Plzeň padlo generálu Pattonovi množství vojáků

v počtu jeden z juniorské 16. divize.

 

  Dále pak bylo zraněno 7 vojáků americké armády. Bylo zajato asi 7000 německých vojáků a (závažné) bylo rozdáno několik milionů žvýkaček. V boji o Šumavu padlo 10 amerických vojáků, což zajisté dokazuje urputné boje...

Celkem padlo na území ČSR 116 amerických vojáků (počty se mění, ale většina badatelů se shoduje na tomto čísle) a 144 000 ruských vojáků. Při osvobození Prahy pravděpodobně padlo asi 300 sovětských vojáků a asi 500 vlasovců.

 

Jak je vidět, hlavní tíhu nesl generál Patton a američtí vojáci, proto musí mít řádné oslavy...

 

Zklamaní Američané

 Článek v The New York Times z 22. dubna 1945 líčí dva dny po osvobození Aše a Hitlerových narozeninách, jak byli při vstupu do města Američané zklamáni, že je radostně nevítaly davy Čechů, a tak prý převzali město totálně nasazení Rusové a Poláci. (Muzeum HoryDoly)

 

Znudění a navonění vojáci generála Pattona

A jak přiznal voják, pozvaný na oslavu do Plzně: byli jsme dislokovaní na okraji Plzně, holek tam moc nebylo, tak jsme si z nudy zkoušeli vařit alkohol.

 

Samozřejmě že armáda generála Pattona, která skoro nebojovala vypadala jinak,

než zbídačelá armáda SSSR, která v pětiletých bojích poztrácela statisíce svých kamarádů a spolubojovníků.

A zatímco americká armáda na válce bohatla, Sovětský svaz umíral hlady..

 

Nebo opět naše děti začneme učit pravdu a tyto zločince vyženeme.

Ale dokážeme ještě vzdorovat, máme na to morální kredit a sílu, když jsme touto lidskou spodinou obsadili i výuku našich dětí či vnoučat?

25. 2. 2016

25. 2. 2016 zde Kam směřuje česká politika – k USA, nebo Rusku?

 

P.S. Návrat k objasnění nás přinutily strašné výroky učitelky Petry Štěpánové, která fanatismus zaměnila za fakta a plamenným projevem hlásala dětem lži, že Evropu osvobodila americká armáda! (Prý už neučí)

 

A nemocní lidé v Plzni to učí děti také...

Toto jsou fakta:

 

Počet lidských obětí ve druhé světové válce se blíží k číslu 60 milionů mrtvých,  20 milionů připadá na vojáky a přibližně 40 milionů na civilisty. Nejvíc obětí měl SSSR – 27 milionů, z toho třináct milionů byli vojáci Rudé armádyUS Army přišla o 500 tisíc vojáků, z nichž velká část padla z počátku války, kdy sem jeli na výlet a pak narazili na strašnou skutečnost! Teprve zmasakrovaní klucí, vracející se do USA ukázali pravou tvář války proti Německu a mnoho dalších už nechtělo jít bojovat. Válka proti Německu byla strašná!

 

My nezapomínáme, Ludvíku Svobodo.

Ale Evropské hodnoty a USA mají moc a peníze, my pouze slovo a čest.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - pepadepa_1

  Nezažil jsem válku, ale také mne mrzí, že se oslavuje více osvobozování americké armády než sovětské, ale to zavinil rok 1968, kdy jsme všichni moc fandili Ludvíku Svobodovi. Jeho jméno s Dubčekem byli všude, ale to ve škole nikdo neučí.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Únia mužov

  Na konci Řecké i Římské civilizace vládly feministky obou pohlaví a jejich LGBTI - SS jednotky. Exibicionizmus, rozvrat manželsví, lhaní a demoralizace byly hlavní příčinou ohlupovaní a degenerace obyvatel. Výsledkem byla degenerace a zánik civilizací.

  Dnes je Evropská civilizace v stejné situaci. Lhaní, ohlupování, mrzačení a vraždení detí a mužov, degenerace a genocída je hlavní politickou činnosti feministiek oboch pohlaví a LGBTI.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Radek

  za chvíli se bude učit že evropu osvobodil Mohamed

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Zdenek

  Nejhorší je, že občané sice nezapomínají, ale naší politici zapomínají hodně, a to jen k vůli penězům, spolčuji se s fašisty, občané nemají žádné práva, ani v referendu, jak hlásá kandidát na prezidenta Drahoš, ale co nejhorší vstoupili jsme bez referendy do agresívního paktu NATO, bez souhlasu většiny občanů ČR, a dokonce Stroponický dal naše vojáky pod velení německých vojáků, což berem jako urážku podle výsledků druhé světové války, hlavně proto, kdo ji rozpoutal, a tady by měl následovat trest ministra obrany,,,

  Krátká URL:
 • Návštěvník - eidicka2005

  Můj otec ho znal osobně, "vytáhl" ho ze zajetí sověty, za přeběhnutí z Maďarské do Rudé armády. Prošel s nim celou cestu přes Dukelský průsmyk až do Prahy, velmi si ho vážil a hovořil o něm jen s úctou a uznáním. Musel to být úžasný voják a člověk.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - brblal

  Víc než divné je,že lidé,hlavně ti "nahoře" nenávidí Rusi a Rudou armádu a vůbec jim nevadí,že nám Němci,nacisté vyvraždili kolem 300.000 spoluobčanů v nacistických koncentrácích.Co to máme za ministra války,který část naší armády předá pod Německé velení?Hérec už asi nezná dějiny národa Českého,neví,jak Češi utíkali z Českého pohraničí,aby si zachránili holý život.....Jak v roce 1946 řekl tehdejší prezident ČSR Beneš: "přijde doba,kdy se z agresora bude oběť a z oběti agresor"!!!!Slova by se měla tesat do žuly,aby lid nezapomněl!!!Bohužel,ti,co jsou v čele státu,v čele médií,opět kolaborují,jako již tolikrát v dějinách našeho státu !!!!!!!!

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Johny Pšenička

  Ruští vojáci umírali za osvobození, američtí bohužel za byznys.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Jan Honza

  Země která zapoměla na útrapy a hrůzy války si tu válku musí prožít znova !

  Krátká URL:
 • Návštěvník - ZDENĚK

  Všechna čest takovému VELKÉMU ČLOVĚKU velmi si ho vážím a vzpominám na něj s ůctou.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - A.P. Kopsky

  Nezapomenme tez na stinnou stranku Ludvika Svobody v unoru 1948, kdy svoji pasivitou pomohl komunistum k moci.