Proč veřejnosti vláda nepředloží účet, jak se hospodaří? Na integraci přibližně1000 Romů dostala obec Obrnice mimo jiné 140 000 000 korun, neboli na integraci 1 Roma přispíváme cca 140 000Kč, píše ROMEA.CZ. Kdo to má, řekl by Paroubek. Výše sociálních dávek pro ně se nesmí zveřejňovat.

 

Přesto mají v Obrnicích šílenou hrůzu, a policie bude posilovat. Zvláštní je však to, že těm, co na to přispívají z daní, stát odmítá prokázat, jak se s těmito penězi hospodaří. Přitom každý pracující gadžo je automaticky zloděj a tato vláda na každého z majority posílá mimořádné kontroly, (EET) aby na 140 miliónů korun jenom pro Obrnice měl peníze. A tam kontroly nejsou. Nezveřejňují se opět.

Inkluze, integrace, imitace práce, to sakra něco stojí a stát osobou Sobotky už zase neví přes dluhy, kudy kam.

 

Prý za to nemohou ti, co kradou a rabují, ale podnikatelé s nemovitostmi

Obec Obrnice uvažuje o založení obecní policie. V současné době využívá služeb mosteckých strážníků. Otázka bezpečnosti v obci se otevřela na jednání obrnického zastupitelstva, kde se mimo jiné řešila budoucnost sídliště Nová výstavba. Starostka kritizovala spekulanty s nemovitostmi a realitní agentury, které do obce přivádějí sociálně slabé obyvatele z celé České republiky.

 

Podle starostky Drahomíry Miklošové je zachování pořádku a ochrana bezpečnosti obyvatel prioritou vedení obce. „O založení obecní policie uvažujeme už delší dobu. Musíme ale vyřešit dva zásadní problémy. Financování jejího provozu a požadavky vyplývající ze zákona o obcích, které musí strážník splňovat. Vše musíme podrobně analyzovat,“ uvedla starostka.

Na jednání zastupitelstva vedení obce vyjádřilo obavy z nadcházejících měsíců kvůli zvyšování počtu sociálně slabých rodin z různých míst České republiky. Ty míří do panelových domů v sídlišti Nová výstavba. „Snažíme se problém řešit. Prvním z opatření je změna režimu dohledu mosteckých strážníků nad pořádkem v obci, který garantuje smlouva už před časem uzavřená s vedením Městské policie Most. Nebudou v letním období hlídkovat v ulicích ve dne, ale večer od 20 do 24 hodin,“ uvedla Miklošová.

Situace podle Miklošové začíná být neúnosná kvůli nově příchozím a zvlášť mládeži. Stěžuje si, že prý nedodržují pravidla soužití a nově příchozí lidé svým nevhodným chováním obtěžují obrnické starousedlíky, mezi kterými tvoří skoro polovinu Romové. 

Obec už dříve nechala zbourat čtyři neobydlené panelové domy, aby zabránila spekulantům koupit byty a využívat je k tzv. obchodu s chudobou. Obec od roku 2014 také vykupuje v dražbách byty na sídlišti Nová výstavba, které jsou součástí exekučně zabaveného majetku dlužníků.

Přes 40 procent obyvatel Obrnic tvoří Romové. Obec patří mezi sociálně vyloučené lokality, snaží se sociálně slabé obyvatele zapojit do veřejně prospěšných prací a nyní jim nabízí také místa v Technických službách Obrnice, což je nově založená příspěvková organizace obce.

Obec Obrnice má 2 500 obyvatel, skoro polovinu tvoří Romové. Obci se daří čerpat dotace na integraci sociálně slabých obyvatel, dosud získala zhruba 140 milionů korun. Opravila třeba základní a mateřskou školu, vybudovala kulturní a společenské centrum, nové náměstí, dětská hřiště, chodníky, veřejné osvětlení a zapojila část Romů do veřejně prospěšných prací a veřejné služby. Za integraci Romů do většinové společnosti obec získala ocenění Rady Evropy. Obec se snaží místní Romy začlenit, zároveň se ale brání příchodu sociálně slabých rodin z ostatních míst Česka.

 

U nás domě bydlí segregovaná společnost majority a nikdo neloupí, nerabuje, neřve a nedemoluje. Zajímavé. Nebude to nakonec v tom, že Romové nedokáží slušně žít? Ale to je určitě špatná otázka, protože to asi dle neziskových organizací v tom nebude, pouze je problém údajně v tom, že Romové bydlí spolu. Divný důvod...

 

 

 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - jirizkolina

  Opět naprosto zavádějící a nesmyslný článek. Autor nesmyslných článků chce ve čtenářích vzbudit dojem, že vláda dává každému jednomu Romovi 140 000Kč. To je samozřejmě nesmysl. Ve skutečnosti se ty peníze čerpají na výstavbu infrastruktury apod. "Obec Obrnice má 2 500 obyvatel, skoro polovinu tvoří Romové. Obci se daří čerpat dotace na integraci sociálně slabých obyvatel, dosud získala zhruba 140 milionů korun. Opravila třeba základní a mateřskou školu, vybudovala kulturní a společenské centrum, nové náměstí, dětská hřiště, chodníky, veřejné osvětlení".

  Pokud by se vyčíslilo, kolik vláda vydá na infrastrukturu pro neRomy, tak by to byly částky srovnatelmé nebo i vyšší. Ale to už si autor nesmyslnýc článků nedohledá.

  Zcela mimo rámec je pak tvrzení, že prý "stát osobou Sobotky už zase neví přes dluhy, kudy kam." To je abslolutní blábol. Vláda má finance pod kontrolou, má jich dostatek a ví kam směřují. Tvrdit, že vláda, potažmo Sobotka, neví kudy kam, je absolutní "bullshitt".

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - jirizkolina

  No nevím, vážně jsou stavařské, elektrikářské a všechny další odborné práce jako veřejně prospěšné práce? Navíc, když se zapojila jenom část? A kdo bude hradit policii a další? Stačilo by, kdyby stát předložil veřejnosti účet a fámy by skončily. Není to jenom tím, že se vám nesmí nikdo dotknout svátosti ČSSD?

 • Návštěvník - jirizkolina

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  Nikde v mém příspěvku jsem nepřirovnával stavařské, elektrikářské a všechny další odborné práce jako veřejně prospěšné práce. Asi jste si spletl diskusi.
  Vláda investuje do infrastuktury ve všech městech po celé ČR. Jinými slovy, do majoritní společnosti vláda investuje řádově vyšší peníze a nepodmiňuje to účastí kohokoliv. Nevšiml jsem si, že když nám nedávno dělali před domem nový chodník, že by mne Radnice vyzývala, ať jdu stavařům pomáhat. Je pak zcela zavádějící, když se vytáhne jeden příklad, kde zrovna žije 50% Romů a dělá se z toho rozhazování peněz pro Romy a ještě se to naroubuje na "nezodpovědného Sobotku".
  To je prostě trapárna.