Poslouchat, co si říká premiér Sobotka z ČSSD v televizi Prima chce mít vůli na "sebeprznění" spojené s notnou dávkou adrenalinu. Zvedat platy v den voleb? Pane redaktore, vykládá tato hvězda a premiér z leknutí, co si o členech ČSSD myslíte? To přece žádný populismus není, to jsem přece udělal jako ministr financí před léty také a že se z toho další vláda mohla zbláznit, protože mandatorní výdaje nešlo ukočírovat? To je přece lež.

 

POŘAD. Partie
Partie
Talkshow
 
 

My v ČSSD dlužíme všude a nikdo nám nenadává. I exekuci dokázal Chovanec (a to je pouze ministr vnitra) zastavit i přes právoplatný rozsudek za Altnera. My přece právní stát dodržujeme a to ten Babiš útočí na policii, že si ji sudí Chovanec soudcuje, jak potřebuje a to přece si ten strašně poctivý sudí na vnitru s Jakubem Jandou nezaslouží. Přece aby tak ještě odposlechy, né, to né, to se Babiš odposlouchává pravděpodobně sám sebe.

A že chtějí zvýšit peníze ministři ČSSD? No, uděláme nyní rychlé prověrky a všichni naši ministři mají rezervy, takže jim ministr financí může snížit rozpočet.

 

Ne, to vážně není ironie a vtip!

 

Musíme udělat inventuru!

Všichni ministři (především ČSSD) pláčí, že mají málo. A žádají Babiše (Pilného) o navýšení rozpočtu. Ty peníze, které vybrečeli ministři a ministryně však nepotřebují, oznámil premiér  Sobotka, udělá revizi a ode všech je stáhne na platy. To prý smí a rozhodne tak vláda. Hned v pondělí to všem ministrům zadá.

A prý to populistické není. Rezervy mají všichni ministři a ministryně a tyto rezervy - nečerpné výdaje musí předat Sobotkovi a Marksové na navýšení mezd státních zaměstnanců v den voleb! Ministerstva nejsou schopna vyčerpat a tak chodí pro další miliardy?

Tak sakra proč není vyrovnaný rozpočet? Bude při další krizi?

 

Jsme prý nejrychleší ekonomika v regiónu s růstem 4,7% a proto si můžeme dělat dluh jaký chceme, chvástá se Sobotka. To je přece ČSSD!

 

Tak všichni lezou na ministerstvo financí, že jim peníze nestačí a už takto je v době pseudoprosperity za kvantitativní uvolňování ECB dluh 50 miliard na příští rok. Sobotka nakonec řekne, že tyto peníze nepotřebují, že je to lež a žádá ministry, aby je ČSSD vydali na platy státních zaměstnanců ještě před volbama a musí tu revizi a inventuru udělat bleskově!

Šmejd, nebo populista? Nebo obojí?

 

Ne, není to HOAX. Tyto zvrácenosti skutečně prapodivný premiér Sobotka na Primě vyslovil hned z počátku s redaktorem Hauptvogelem. A prý schodek bude možná nižší!!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Petr Pokorný

  V odpovědi na: Návštěvník - fleet in being

  Z češtiny do češtiny: „ČSSD trvá na růstu platů od 1. listopadu. „Budeme chtít zmapovat nečerpané výdaje v letošním roce, budeme chtít zmapovat nespotřebované výdaje z minulých let, protože jsme přesvědčeni, že je tady několik desítek miliard nespotřebovaných výdajů z minulých let,“ vysvětlil Sobotka. Vysvětlil Sobotka. Ještě jednou „ČSSD trvá na růstu platů od 1. listopadu. „Budeme chtít zmapovat nečerpané výdaje v letošním roce, budeme chtít zmapovat nespotřebované výdaje z minulých let, protože jsme přesvědčeni, že je tady několik desítek miliard nespotřebovaných výdajů z minulých let,“ vysvětlil Sobotka. Takže jasné - Sobotka!!!
  A Sobotka je podvodník, protože tahal z Babiše další peníze na dluh, až jsou v rezervách ministrů desítky miliard.
  Jasné? Pokud ne, lépe češtinářsky to neumím. Všichni mimo členů ČSSD to pochopí a to stačí. Nepranýřujeme slušné lidi, ale podvodníky a lháře, kteří jsou horší než Babiš. Tečka. Punktum.

 • Návštěvník - fleet in being

  Sobotka je premiér a nikoliv ministr. Finance na provoz ministerstva si nárokují ministři a chodí se s ministrem financí domlouvat ministři a nikoliv Sobotka.
  Sobotka jen ví, že na některých ministerstvech nevyčerpali v minulých létech všechny čerpané peníze a mají desítky miliard v rezervě. Sobotka řekl, že například na rezervy na dopravě sahat nebude, protože jsou na infrastrukturu, kdy některé projekty jsou z objektivních důvodů odložené. Z veřejnosti nikdo neví, kde a na kterých ministerstvech a proč jsou nečerpané výdaje. Ale vy hned máte jasno a obviňujete ministry za ČSSD a navíc zcela bezdůvodně urážíte Sobtku, že je podvodník.

  1) Sobotka peníze pro ministerstva nečerpá, je to odpovědnost ministrů
  2) Vláda je za celou dobu svého působení v plusu salda státních rozpočtů.

  Na konci roku 2013 byl státní dluh 1683 miliard, na konci roku 2016 byl státní dluh 1613 miliard.
  To jest za tři roky hospodaření 70 miliard v plusu.

  http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/statni-rozpocet/plneni-statniho-rozpoctu/2017/mesicni-pokladni-plneni-2017-27527
  Vývoj státního rozpočtu za rok 2017, kdy rozpočet je v srpnu 15 miliard v plusu.

  http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/naklady-statniho-dluhu
  Dluhová služna poklesla z 57 miliard v roce 2013 na 40 miliard v roce 2016, což je dalšícih 16 miliard v plusu.

  Celkem je tedy vláda 85 miliard v plusu oproti roku 2013 a 17 miliard vláda snížila výdaje na dluhovou službu.

  Tak o jakém podvodu a čerpání na dluh tady píšete? To je absolutní nesmysl, obviňovat Sobotku z nějakého zadlužování.
  Dopustil jste se zcele bezdůvodně urážení pana Sobotky a nyní byste se měl panu Sobotkovi veřejně omluvit.

 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - fleet in being

  Ten vas blabol nikoho nepresvedci. Socani jsou s ODS nejvetsimi zlodeji, potaci se stale mezi kauzami korupcniku, kteri se drzi svych koryt. Vyzirkove uz pisti strachy, ze ztrati ve volbach sve mandaty a ze zoufalstvi likviduji povest svych uspesnych politickych konkurentu.

 • Návštěvník - novota

  Koukal jsem na primu v neděli dopoledne a nechal ji zapnutou a jakmile se objevila zubatá pleš a jeho hlas tak se automaticky vypla...zařízení reaguje na jakýkoliv socanský hlas v tv a reklamu...dovoz z reichu....

 • Návštěvník - Jan

  CSSD odvadi pozornost od kauzy OKD, kde je ztrata az 1000 vetsi nez u Capiho hnizda!!! Tato diskrepance je zamlcovana, cela kauza rovnez. Policie, vnitro i soudy jsou v moci CSSD a opravdove vysetrovani kauzy se nekona. Sobotka uz mel byt davno obvinen, ze nezabranil podvodnemu odhadu firmy, kde se 'zapomnelo', ze OKD vlastni spoustu bytu, ktere pak koupil za babku Bakala. CSSD je banda zlodeju a podrazaku, slizounu, nestiticich se likvidovat sve politicke protivniky tesne pred volbami. CSSD by lide uz nemeli volit, nezaslouzi si, aby se dostali do snemovny!!! Dluh Altnerovi stale nezaplatila, protoze ji chrani vnitro. Kazdy jiny by uz davno sedel a byl v likvidaci. Socani nejsou!!!

 • Návštěvník - fleet in being

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  Píšeš samozřejmě absolutní hlouposti. Naopak se ukazuje, že žádná kauza OKD neexistuje a Sobotka se nikdy ničeho nedopustil. To jsou nezvratitelná fakta! Byty ponechali v OKD už v roce 1990 a od roku 1991 existuje a.s. OKD v jejimž vlastnictví je také 44 tisíc původně státních bytů.
  Sobotka nikdy žádné byty neprodával. Stát v roce 204 prodával již jen minoritní podíl 46% akcií OKD.Cena byla tržní a prodalo se za nejvyšší nabídku 4,1 miliardy. V roce 2004 žádný Úřad neupozorňoval, že by cena za minoritní podíl měla být vyšší. Byty měly v té době velmi nízkou cenu, protože bylo regulované nájemné. Byty neměly hodnotu, protože nevydělávaly peníze z nájmů.
  Takže kámo stáhni vocas a přestaň blábolit nesmysly jak zhulený.

 • Návštěvník - novota

  V liháčí kouří dobrý matroš .....chci vzorek.....

 • Návštěvník - *

  OKD zloděj Sobotka prodal v září 2004 s premiérem Grossem bez veřejné soutěže 45,9 procenta akcií OKD za směšných 4,1 miliardy Kč tunelářům-manažerům OKD Koláčkovi, Otavovi a Przybylovi, resp. jejich firmě Karbon Invest. Zásoby uhlí v OKD v té době měly tržní cenu cca půl bilionu korun. Majoritní podíl přitom manažeři OKD Koláček a Otava vykoupili od drobných akcionářů za peníze, které vykradli z účtů OKD.
  Místo aby na ně ministr Sobotka podal trestní oznámení, nacpal jim do tlamy ještě státní podíl 45,9 procenta akcií...

 • Návštěvník - *

  Proč do výroby? Sobotka má rád hotely.
  Bakalova OKD v roce 2005 prodala podezřele levně hotel KLADENKA v Peci pod Sněžkou poradcům ČSSD Bison & Rose
  "Podle kupní smlouvy, již má MF DNES k dispozici, koupily od OKD v roce 2005 hotel Kladenka Olga Bisová a Růžičkova manželka Monika za 13 milionů. Na Miloše Růžičku, který je v současnosti oficiálním poradcem ministra vnitra Milana Chovance, byl převeden darem. Částku tvořily pozemky (950 000 korun), nemovitosti (10 850 000 korun) a movitý majetek (950 000 korun). Hotel byl tou dobou po kompletní rekonstrukci. Podle realitních expertů byla skutečná tržní cena hotelu měla být 25 až 30 milionů."

 • Návštěvník - novota

  Tak dnes ve sněmovně veřejná poprava socanů v čele ze zaocetungem...tak to fakt po dnešku budou 4 procenta.....apropo proč ještě odchovacovo komando nezatklo bureše s faltýnem....a umistilo do vazby......:p:p:o:o....