Poslouchat ubohé napadání lídrů politických stran a analyzovat jejich výplody trumfů o prosperitě je pouze pro silné nátury. Je otázkou, proč nepoloží moderátoři (a to i včetně Barrandova a Primy zásadní otázku: jsme na vrcholu rozhazování eur vrtulníkem a už bude jenom hůř? Doběh může trvat ještě několik měsíců a bude "utrum".

 

Jak vyřešíte nyní navýšené mandatorní výdaje, když dnes v době úrodné se zadlužujete a jenom díky ČNB a účetním machinacím za pomoci nepodložené měny eura je jakési kladné HDP?

 

A rázem by se těm politickým chvastounům zavřely "politické huby"! (Promiňte za silný výraz, ale ta špína tekoucí z jejich nadutosti je už na pár facek)

Jsme u konce s dechem a jsme v období vtipu ze Sedmi statečných, jak chlap vyskočí z devadesátého patra a v každém patře zvolá: ještě žiji, ještě žiji...

A Německo to tuší, Škoda auto začne hradit ztráty koncernu, začne propouštět, kurz koruny tvrdne a začne se propouštět na pozicích, kde stroje nahradila levná pracovní síla. Draghi už oznámil, že po Novém roce sníží tisk nepodložených eur a slabší státy se začnou bouřit.

Máme ještě čas tak asi tři až šest měsíců a pak nastane obrat. Kdo nebude připraven, zažije otřes. Neuvěřitelné ceny bytů ohrozí ty, kteří si na to vzali půjčky a nebudou mít na splácení. Nastal čas, abychom se připravily, že Evropa se bude hroutit a otřes může být větší, než v roce 2010. ČNB už zvedá varovně prst, ale vláda je hluchá a slepá.

 

Občané by se měli dohodnout, že splní li se scénář, který je zde popsán a tato vláda místo polštáře a plných sýpek v létech úrodných naopak sklady a sýpky vykradla, měla by být souzena a odsouzena jako dva první členové ČSSD: Barbora Snopková a Ivo Svoboda. Ten jako ministr dostal pět let a jeho poradkyně Snopková ještě o půl roku víc.

Snopková a Svoboda

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Nic takového z toho nevyplývá. Doposud má pouze firma Geomet licenci na průzkum. Nikdo nemá doposud právo na těžbu, nikdo s Australyn nepodepsal smlouvu, nikdo jim nedal licenci na těžbu.
  Příspěvek byl jen o tom, že licenci na průzkum dostal Geomet od ministra životního prostředí již v roce 2012, kdy vládla ODS. Nechápu, proč je takový rozruch.

 • Návštěvník - novota

 • Návštěvník - novota

  V odpovědi na: Návštěvník - novota
 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  díky, novoto, hned se mrknu

 • Návštěvník - *

  Keith Dudley Coughlan je od 6. září 2013 ředitelem European Metals Holdings, předtím byl 30 let investiční poradce, píše o sobě. To je divné, co, že není ekonom ani geolog.
  Zdroj:
  https://www.europeanmet.com/directors-and-senior-management
  Bloomberg

 • Návštěvník - Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Co je na tom divného? Na odborné práce ohledně geologie má lidi ve firmě. On je odborník na finance, jak takový projekt zafinancovat.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  Mercedes ve třetím čtvrtletí hlásí největší prodeje ve své historii

  Automobilka Mercedes-Benz ohlásila největší prodeje za třetí čtvrtletí ve své historii. Její odbyt meziročně vzrostl o téměř osm procent. Mimořádné byly i prodeje za září, kdy si zákazníci pořídili 220 894 aut Mercedes, což je o 4,5 procenta více než ve stejném období loni.
  https://www.novinky.cz/auto/451193-mercedes-ve-tretim-ctvrtleti-hlasi-nejvetsi-prodeje-ve-sve-historii.html

  Vážně máme věřit těm nesmyslů, že kapitalistům dochází dech? Nebo že ECB posílá vrtulníky rozhazovat EUR do Ásie a Číny (růst prodejů o 11%)? To jsou opravdu směšné vize.

 • Návštěvník - Antisobotka

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Ty jsi hroznej magor.
  Provozní zisk divize Škoda Auto se v minulých třech letech více než zdvojnásobil na loňských 1,2 miliardy eur (31 miliard Kč). Zisková marže v divizi dosáhla 8,7 procenta, což je v rámci koncernu Volkswagen druhá nejvyšší úroveň po luxusní značce Porsche. Marže u značky VW se naopak v důsledku poklesu provozního zisku snížila na pouhých 1,8 procenta.
  A ty zase napíšeš počet aut. Jsi vožralej? Tak jdi spát!
  A pokles aut v Německu o děsných 7%. Takže demente vyvezou do Číny víc aut, ale za hubičku, aby udržely trhy. Jsou v kýbli, proto ozubená pleš oroduje u generálního, aby to vydržel do voleb!

  Prostě se nedostanete do parlamentu a ty pudeš makat do škodovky. A bude klid.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Antisobotka

  Zase kecáš voloviny. Auta v Asiia a v Číně jsou ještě dražší než Německu. Marži mají výrobci úplně stejnou a je jedno jestli je obchodníci vyvezou do Číny nebo Malajsie apod.
  V Německu mají větší konkurenci a starý Passat už tolik nejede, ale vůbec to neznamená, že firma krachuje. Firmě VW se naopak velmi daří a prodává nejvíce aut v historii. Žádné ztrácení dechu! Stejně tak se daří Mercedesu a prodává nejvíce aut v hisotorii. Žádné ztrácení dechu, jak nám chce namluvit Pokorný, že prý ekonomika ztrácí dech. Fakta jsou jasná a může si stokrát namlouvat, že to jsou jen nějaké falešné účetní operace. Ekonomice se reálně daří navzdory tomu co si přeje Pokorný, aby krachovala. Krachovat začne, jestli to po volbách chytí do ruky pravice. To bude pohroma pro české občany.

 • Návštěvník - Christy

  Interpersonal intelligence is one of the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as we form our careers or level-up our professional life we very often think about technical skills http://www.yemioge.com/members/nurita/