Máme zvedat nábor Ukrajinců a dalších gastarbeiterů. Tvrdí to Maláčová, Babiš i Dlouhý. Ale něco tady nesedí a MPSV by mělo objasnit kouzelnou hru čísel. Statisticky je zde nezaměstnanost 1,9%, ale zaměstnanost 59,1%. Kam se ztratili lidi?

 

U nás je 8 956,7 (tis) občanů mezi 15 - 64 léty.  Ekonomicky aktivních je 5 415,2 (tis). A pak tady máme další záhadná čísla, která se sice vysvětlují všelijak, ale při známém způsobu života na lavičkách, kdy obce mají snahu tyto občany vytlačit z veřejného prostoru pro nepřetržité rušení pořádku a mnoha deliktů je veřejnosti něco utajeno:

Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 47,8 %, ve věku 30–49 let 88,4 % a ve skupině osob 50–64letých 76,5 %. Počty lidí bez práce vzrostly z lednových 108,4 tisíc na květnových 117 tisíc osob.

Ještě že máme tolik odborníků na MPSV, kteří nám to dokáží správně metodicky vysvětlit. Protože máme málem 100% zaměstnanost, ale tisíce lidí rozesílající životopisy se zápornou odpovědí také ukazuje na vše jiné, než ony 2+% nezaměstnanosti a nutnost náboru z Ukrajiny.

A pak je zde další hra čísel: průmysl nemá lidi, ale v nezisku, na funkcích mluvčí, v call centrech a ministerstvech je sta tisíce mladých tváří, které se s prací ještě nesetkaly. Zodpovědnou prací, za kterou by nesly zisky, ale i ztráty. Prostě je tam stát uklízí, jsou neproduktivní, ztrátové, dokonce na některá místa dostávají dotace.

Graf1 - Vývoj míry nezaměstnanosti.jpg

Stále nové a nové statistické systémy vůbec neukazují stav v dané zemi. Ministři a ministryně si mohou plácat co chtějí a teprve když se valí tisíce nezaměstnaných na úřady práce, vzniká na ministerstvu panika. Do té doby je pohoda, klídek, tabáček. Samozřejmě ta čísla dle dnešní metodiky jsou správná, ale dle selského rozumu jsou absurdní. Prostě je zde 15, možná 20% nezaměstnanost, ale uvádí se nad dvě procenta. Vidíme sta lidí každý den ve svém okolí a lokality pohybujících se po ulicích od rána do večera, ale vše je sociálně a genderově vyvážené. Nebo je to spíše začarovaný kruh, kdy s námi politici hrají habaďůru, než to vždy jednou za čas praskne a bouchne. Pak je drama, někdy to končí válkou.

Každopádně i to je část důvodu, proč ti, co dřou, mají malé platy a vysoké daně, zatímco část společnosti se jenom veze.

 

A okopíruji smysl vládnutí ženy, které si nesmírně vážím - 

baronka Margaret Thatcherová:

po nástupu do funkce radikálně snížila daně ze 47 procent HDP v roce 1980 na 39,5 procenta HDP v roce 1990 se zdůvodněním že „Není žádná taková věc jako veřejné peníze. Jsou pouze peníze těch, kteří platí daně. Stát není totéž co společnost. Společnost má být bohatá, stát naopak relativně chudý. Daně společnosti mají být proto nízké." Postarala se o zničení byrokratické zátěže, aby střední vrstvy mohly lépe podnikat. Povzbudila je postojem:Podporujeme odborníky, ne flákače. Sociální stát je věcí míry“. A z chátrající Velké Británie s obrovskou inflací a šíleným hospodářstvím vybudovala opět velice silnou zem.

Hluboká úcta, paní baronko.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Zmanipulované statistiky Maláčové

  Naprostý souhlas, Al Čapone a mafiánská grupa zneužívající značku ČSSD se chlubí: "Máme nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii, jen 2,7 %, jen 205 120 nezaměstnaných".
  Česku závidí celá Evropa! Máme nejnižší nezaměstnanost v EU
  https://tn.nova.cz/clanek/cesku-zavidi-cela-evropa-mame-nejnizsi-nezamestnanost-v-eu.html

  To je vyložený podvod státních úředníků Úřadu práce ČR, protože vykazují snižování nezaměstnanosti tím, že uvádí počty oficiálních uchazečů o zaměstnání, nikoli skutečný počet nezaměstnaných. Skutečná nezaměstnanost v Česku je asi 10 % jako ve Francii.
  Počet vyřazených z evidence uchazečů o zaměstnání .... počty neznámé, nezveřejňují se, odhadem 300 000 osob v období 2015 - 2017. Pozor, nejedná se o "ukončené evidence" kvůli nalezení zaměstnání nebo zahájení podnikání, ale o sankci "vyřazení z evidence" z důvodu, že uchazeč odmítne bez vážných důvodů nastoupit do vhodného zaměstnání, že uchazeč neposkytuje součinnost při vypracování a plnění individuálního akčního plánu atd. Právě ve vyřazování uchazečů z evidence jsou úřady práce úspěšnější než v pomáhání najít práci. Pro představu, v 1. pololetí 2012 Úřad práce ČR vyřadil 30 819 uchazečů o zaměstnání, jelikož si uchazeči řádně neplnili své povinnosti.
  Počet předčasných starobních důchodců v Česku ....... 600 000 osob (v roce 2007 323 000 osob) (pokud do předčasného důchodu odešli ve svých 60 letech místo důchodového věku 63 let, pobírají doživotně o čtvrtinu nižší starobní důchod!)
  Dále Český statistický úřad z popudu ministrů práce a sociálních věcí Škromacha (ČSSD) a Drábka (TOP09) změnil v roce 2004 a od 1. ledna 2013 metodiku výpočtu tak, aby míru nezaměstnanosti v procentech uměle snížil. Takže vykazují čím dál nižší procento nezaměstnanosti:
  538 000 nezaměstnaných v únoru 2003 bylo vykázáno jako míra nezaměstnanosti 10,2 %,
  541 685 nezaměstnaných v únoru 2012 bylo vykázáno jako míra nezaměstnanosti 9,2 % ,
  593 683 nezaměstnaných v únoru 2013 bylo vykázáno jako míra nezaměstnanosti 8,1 % a
  548 117 nezaměstnaných v únoru 2015 bylo vykázáno jako míra nezaměstnanosti 7,5 %.
  https://www.kurzy.cz/makroekonomika/nezamestnanost/

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Zmanipulované statistiky Maláčové

  Nezlobte se: my trollové a elfové jsme nemocní. My za to nemůžeme.

  Komentář naposledy upraven v před 4 měsíci od Petr Pokorný
 • novota

  Díl 53, jak kradou socani? https://youtu.be/P-XQs8fPAQk :p

 • Pane Opusi -Nowaku, jestli se nezklidníte, zase vypadnete. Na Vaše idiotské příspěvky nikdo zde není zvědav. Lžete v každé větě, nikdy Margaret Thatcherová neřekla, že z platu 100 liber se bude platit 15000 liber daň. Jestli jste nemocný, jděte se léčit do Bohnic, ale už mi dochází trpělivost. Není bezedná. Pokud jste tak tupý, či jenom non stop provokujete, tak zase zmizte.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Nezlobte se: my trollové a elfové jsme nemocní. My za to nemůžeme.

  Komentář naposledy upraven v před 4 měsíci od Petr Pokorný
 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Nezlobte se: my trollové a elfové jsme nemocní. My za to nemůžeme.

  Komentář naposledy upraven v před 4 měsíci od Petr Pokorný
 • Dan

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Pane Pokorny uz jsem Vas davno vyzval, trolla Nowaka mazat, protoze chce tento zpravodajstky web znicit. Prirozene muze si pak zde dal psat pod ruznymi jmeny jako Dedek, Stieglitz nebo Navstevnik a zvysovat si sam skore 'libi se'. Jeho nenavistne a svarlive prispevky jsou tak blbe, prolhane a tolik si vzajemne podobne, ze mohou pochazet jenom od neho. At si jde psat do Bohnickeho platku, jestli tam nejaky maji. Mazat!!!
  Prostrednictvim trollu pracuji tajne sluzby na rozvratu nezavislych webu a spolecnosti, vyzyvaji k nenavisti a demonstracim pres Youtube, Google (Rusko, Hongkong). Stale vice i v Rusku (Navalny, demonstrace, studentky tam trolluji na internetu za par Rublu k nenavisti k vlade). Domnivam se, ze Nowak neni asi jedna osoba, ze je jich vice, kteri tyto prispevky pisi. Vzajemne si protireci a lzou, opevuji totalitu a CSSD, zejmena Dluhoslava Sobotku.

 • V odpovědi na: Dan

  Není to tak jednoduché, jak si myslíte. Cesta je zrušit diskuzi. To se mi nechce. Zablokovat elektronickou stopu. To ale nelze, protože zatímco nás ministerstvo a Google postihne, pokud si budeme měnil svoji identitu, tito lidé mají ochranu a změní si ji třeba tisíckrát pod svolením boje za svobodu a ministra vnitra. Takže nezbývá nic jiného, než ručně mazat a mazat. A to se pak snaží mstít a nahlašují nás všude možně a Česká televize pak všechny nahlášené pronásleduje. Takže ale jediná schůdná cesta nyní je: jak si sednu k počítači, nebo mí přátelé, ihned trollovanou dezinformační zprávu smazat. Ručně a pravidelně. Nám totiž minitr vnitra a policie ochranu (zatím) neposkytuje. A klanět se Moskvě, pardon dnes Evropským hodnotám nebudeme. Hezký den přeji.

 • Vlastimil Nowak

  Nezlobte se: my trollové a elfové jsme nemocní. My za to nemůžeme.

  Komentář naposledy upraven v před 4 měsíci od Petr Pokorný
 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Nezlobte se: my trollové a elfové jsme nemocní. My za to nemůžeme.

  Komentář naposledy upraven v před 4 měsíci od Petr Pokorný

Nejčtenější články za poslední měsíc