Dvě zprávy z kraje týdne, které by neměly zapadnout. První je oznámení ratingové agentury, že Rusko se přes všechny zločinné sankce a vyhrožování Pentagonu, Obamy a NATO  zvedá a druhá zpráva, která stále více rezonuje éterem, že ČNB se začala připravovat na euro.

 

Že na rozdíl od všech hoaxů a fake newsů Romancovové a Chovance je opak pravdou a Rusko stále nejen měnou posiluje v pátek doložila i třetí americká agentura z Wall Street  Moody’s a tím potvrdila, že Obama svou špinavou hru definitivně s Ruskem prohrál. Jedině je ještě šance, že označí naše ministerstvo pravdy a světově zaručeně nezávislá média tato rozhodnutí za hoaxy a fake newsy...

 

Jako druhá zpráva, která je pro změnu velice nebezpečná: lidé kolem ČNB tento víkend začali opatrně prohlašovat, že nepodaří li se stabilizovat po čtyřech létech měnu (což se asi nepodaří a ta bude asi tvrdnout), jsou připraveni ukotvit, navázat a posléze přejít na euro.

odhad Skrytá Pravda

Což by po krocích Zemana, který se netajil v dlouhodobém horizontu přijmout euro a už nominoval do ČNB tři bankéře, kteří si zoufale euro přejí s Dědkem v čele mělo znamenat, že by lidé před volbou prezidenta měli být ostražití. Sice v mezinárodních stycích dělá vše pro Českou republiku, ale otázkou je, zda tu volnost nevyměnil za přechod na euro. A bankéř z ČNB Dědek to řekl jasně - jsem tu zde, abych zajistil přechod na euro. Oldřich Dědek - koordinátor pro euro: chodí do práce a nedělá nic! Blue Effect 1969.

Ve večerních hodinách opět Rusnok vehementně zapíral, že to není na přijetí eura, ale... „Ten barák se musí po požárech a potopách, které se tam nedávno staly, trochu rekonstruovat, vymalovat, znovu zařídit, a až pak se do něj můžeme stěhovat,“ uvedl v pořadu Devadesátka na ČT24.

„Eurozóna ještě nezvládá úklid po nedávných požárech, proto se obávám, že v tuto chvíli to (zavedení eura v Česku) je bezpředmětné. A hlavně o tom rozhodne politická reprezentace, a ta, jak vidím jako pozorovatel, se k tomu zrovna nechystá,“ konstatoval guvernér.

Do bankovní rady ČNB byl nedávno jmenován Oldřich Dědek, národní koordinátor pro zavedení eura.

Nesmysly, že se lidé bojí zdražování a proto euro nechtějí  je příprava na zahájení propagace eura.

My odmítáme euro z jiného, závažného důvodu: protože to znamená podvázání koruny a ožebračení jako Řecko, Itálie či Portugalsko a zakonzervování navěky. Takže Rusnok lže, o žádném strachu zdražení o pár haléřů to není! Pokud to lidem nevsugerují!

 

 

 

Vraťme se k Rusku

 Mezinárodní ratingová agentura změnila výhled z "negativní" na "stabilní". Moody to oznámila na internetových stránkách agentury . Rating emitenta a rating Ruska státních dluhopisů potvrzen na «BA1» úrovni, krátkodobý rating - "No Prime".

Ruský ministr financí Anton Siluanov popsal rozhodnutí Moodys jako potvrzení stabilizace ruské ekonomiky. "Toto rozhodnutí znamená, že experti agentur z velké trojky se v hodnocení spojily.  Takže teď všechny tři agentury potvrzují stabilizaci ruské ekonomiky a její zotavení z recese, " řekl Siluanov.

Podle něj, zlepšení predikce je výsledkem proaktivní vlády zaměřená na snížení závislosti ruské ekonomiky na příjmech z těžby ropy a zemního plynu a postupné doplňování fondů státního majetku.

 
 
Rating Akce "Rusko":

Moody změní pohled na ruském Ba1 vládního ratingu dluhopisů na stabilní z negativního; potvrzuje hodnocení

 

New York, 17.února 2017 - Moody Investors Service ( "Moody")

HODNOCENÍ ZDŮVODNĚNÍ

 

Hlavním motorem pro změnu pohledu na ruském Ba1 vládního ratingu dluhopisů na stabilní z negativního je vládní Zakotvení střednědobé fiskální konsolidační strategie, která se očekává snížení závislosti vlády na příjmech z ropy a zemního plynu. Navíc ruská ekonomika se nyní zotavuje po téměř dvouletém dlouhé recesi. Ostatní zůstávají beze změny na úrovni BA1 / NP (v cizí měně dluhopisy), Ba2 / NP (v cizí měně bankovní depozita) a Baa3 (dlouhodobý lokální měny zadlužení a vklady). Moody nyní věří, že protiinflační rizika identifikovaná v dubnu 2016 se snížila na úroveň konzistentní se stabilním výhledem. Stabilizace výhledu ratingu částečně odráží vnějšími události,  zejména zvýšení cen ropy na úroveň v souladu s rozpočtovými předpoklady vlády.

 

Kristin Lindow
senior viceprezident
Sovereign riziková skupina
Moody Investors Service, Inc.
250 Greenwich Street
New York, NY 10007
USA
novináře: 212-553-0376
předplatitelů: 212-553-1653

 

 P.S. Nebylo by dobré, aby chovanci Chovancova hybridního ústavu Romancovové začali dávat kulaté razítko "HOAX a FAKE NEWS" na všechny Romancovovy, Votápkovy, Kozákovy, Kolářovy a Gabalovy zaručené zprávy, jak se Rusko když ne dnes, tak včera určitě zhroutilo?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Ludva

  Tyhle vsechny agentury podhodnocovaly Rusko. Jak znamo, agentury pracuji v zajmu Wall Streetu a jejich hodnoceni neodpovidaji realite. Tento clanek neobsahuje celou problematiku A chybi porovnani zadluzeni USA a Ruska. Rusko bude bez brzy dluhu, v zahranici, dolar ztraci jako svetova mena, je neustale devaluovan tisknutim novych penez. Greenspan uz vola po navraceni zlateho ekvivalentu, coz by byla dalsi zavislost na zlatu, jehoz cena se neustale manipuluje! A tak si pockejme, az se zacne psat pravdiveji a bez nenavisti k Rusku. Greenspan je nejvetsi zlocinec FEDu, v jeho praci pokracuje Yellen tisknutim penez.

 • Ludva

  Prechodem na Euro by CR republika prevzala slabou menu, ktera politickymi nespravnymi rozhodnutimi oslabuje Euro. Na tato rozhodnuti uz nebudeme mit zadny vliv oproti dnesku. A tak je to spatne reseni. Mimoto se pro obcany vsechno zdrazi!!! Svycarsko ma stejny problem, musi svou menu oslabovat, ale dari se mu to. Prijeti Eura nepripadalo nikdy v uvahu. Pro ne je dulezita suverenity, proto nejsou v EU a nikdy tam nevstoupi. Ani do NATO ne. Nechteji financovat a vest valky za zajmy USA.

 • štamgast

  Je hezký, jak naše zpravodajství mlčí ?

 • JoeJoe

  Rusko je z krize venku. Nasazeny Rusnok s partou hic na prikaz Berlina znici posledni zbytky zlatych rezerv, znici nasi menu a vymeni ji za bezcenne papirky.

 • Lomcovák

  1) jediná podmínka, kterou Česko pro zavedení eura nesplňuje, je být alespoň dva roky v systému ERM-2
  2) devizové intervence (zahájené 7. 11. 2013, za Rusnokovy úřednické vlády) nám vlastně zabránily vstoupit do ERM-2
  3) Slovensko vstupovalo do ERM-2 s kurzem 38 SKK/EUR, dvakrát posílilo centrální paritu slovenské koruny a euro nakonec přijali s kurzem 30,126 SKK/EUR, takže pro obyvatelstvo to bylo výhodné
  4) české obyvatelstvo je už tři a půl roku ožebračováno zmanipulovaným oslabeným kurzem
  5) Česká národní banka "hospodaří" podobně jako dříve státní České aerolinie
  Takže když si prohlédnete tento výčet kroků ČNB a Sobotkovy-Babišovy vlády, vidíte, že se činili, abychom do eurozóny nevstoupili, anebo za co nejhorších podmínek. Ale samozřejmě někteří exportéři nebo spekulanti na intervencích vydělali.