Odkazy a připomínky mimo téma

Mnozí sem přidáváte do diskuze velmi zajímavé odkazy mimo téma, které však vzápětí zapadnou a je to škoda.

Proto je do lišty vložen stálý odkaz, kde se bude moci cokoliv ukládat a případně se k tomu vrátit.

Napsat novou zprávu
 


*: Na světě je posledních 60 lvů berberských, v Česku 9 mrtvých lvů

Na světě je posledních 60 lvů berberských. V Česku jich zahynulo 9 od ledna 2019 až března 2019! Zastřelení a nedbalá péče!

Lev berberský je kriticky ohrožený. V současné době se na světě chová okolo 60 jedinců. Lev berberský (Panthera leo leo) patří mezi největší poddruhy lva, vyznačuje se dlouhou tmavou hřívou, která se na břiše táhne až k zadním nohám a delší hustou srstí. Tento lev původně obýval severní Afriku, v přírodě byl vyhuben v první polovině 20. století.
https://www.zoo-olomouc.cz/lev-berbersky

Šílená zásahová jednotka z Brna v kuklách zastřelila v úterý 5. března 2019 ve Zděchově na Vsetínsku březí lvici a lva berberského, pocházející z cirkusu.

Tatínek chovatele je přesvědčen, že šlo o vraždu! Tvrdí, že smrt jeho syna byla úkladná vražda. „Na videu jsem ráno viděl, že syn leží v ubikaci, tak jsem tam šel. Vchodové dveře byly ale zamčené zvenku! Svazek s klíči byl v nich. Nemohl se zamknout sám,“ uvedl Petr Prášek (60). Podle jeho slov běhal lev Fufík († 9) sem a tam za vstupními dveřmi a v jeho kleci byla z nepochopitelných důvodů samice Liuwa (†1,5). „Syn nosil neustále brýle. Bez nich nic neviděl. Ty se ale nikde nenašly,“ doplnil, proč je přesvědčený, že smrt jeho syna není nehoda. Zavraždili Michala Práška místní obyvatelé, protože jim vadilo, že lvi řvou a chodí na procházky na vodítku? Zesnulý chovatel Michal Prášek (†33) přivezl tehdy šestiletého lva Fufíka do valašské obce v létě 2016. Na pozemcích své rodiny postavil bez povolení kotec s oploceným výběhem, na což si delší dobu stěžovali někteří místní. “Liuwu nemuseli vůbec střílet. Byla krotká. Ale to byl jasný úmysl. Šli tam s cílem zabíjet. Trvalo pět hodin, než vstoupili dovnitř. Lékařka musela vědět, že už syn nežije,” uvedl otec zesnulého.
„Ať už ti lidé, kteří teď dupou po jeho památce, si říkají cokoliv, já měl možnost jeho cestu sledovat a vím, jak to byla cesta trnitá a jak jeho oběť pro svoje lásky byla totální. Pracoval, vydělával jenom pro ně, žil jenom pro ně, na okraji společnosti, často tupé a nechápavé,“ napsal na facebooku chovatelův kamarád Martin Čížek.
Petra Lhotáková z Odborové aliance IZS podala minulý týden podnět k policejnímu prezidentovi. „Za krajské ředitelství měl dosah ředitel Tkadleček. Policie ráno 5. 3. přijala oznámení, že lev rozsápal svého majitele ve výběhu. Oznamovatel byl přesvědčen, že šlo o vraždu a k této došlo již předchozí den, kdy do výběhu musel někdo majitele strčit. Krajský ředitel, ač měl dosah, poslal na místo náměstka Varyše. Ten ale po příjezdu na místo nevěděl, jak dál a bál se rozhodnout o osudu lvů. Proto na místě předal velení Pajdlovi, šéfovi územka Vsetín a odjel na oslavu narozenin,“ uvádí. Ten pak podle zdroje vydal pokyn přivolané zásahovce z Brna, aby lva zastřelila a mohli do klece k mrtvému. „Jenže chlapi lva špatně trefili, ten utekl a schoval se za lvici do druhého kotce. Proto museli zastřelit současně se lvem i lvici. Přitom žádné nebezpečí z prodlení nehrozilo, muž byl mrtvý evidentně několik hodin,“ sděluje. „Zmařili tak zbytečně životy cenných zvířat. Obdobně zbaběle se zachovali při zákroku proti střelci v Uherském Brodu. Tento přístup služebních funkcionářů je příčinou, že nemají u podřízených přirozenou autoritu.“

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/599175/kotce-kde-lev-rozsapal-michala-33-byly-smrtici-past-otec-je-presvedceny-o-vrazde.html
https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/otec-chovatele-lvu-michala-p-%E2%80%A033-mam-dukazy-ze-slo-o-vrazdu.shtml

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozsapany-muz-a-zastreleni-lvi-Tragedie-ve-Zdechove-ma-dohru-Vazne-podezreni-kvuli-zasahu-policie-575037V neděli 3. března 2019 uhynula v plzeňské zoo samice lva berberského Neyla po porodu i se třemi mláďaty.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-plzen/598751/smutek-v-plzenske-zoo-lvice-neyla-zemrela-po-porodu-i-se-3-mladaty.html

V pondělí 7. ledna 2019 v liberecké zoo uhynula hlady dvě mláďata lvů berberských, která přišla na svět v noci ze 13. na 14. prosince 2018, nebyl jim tedy ani měsíc. Zoo mohla mláďata odchovat uměle, ale ředitel zoo Liberec MVDr. David Nejedlo a hlavní zoolog Luboš Melichar to odmítli. Zoo také odmítla, že by samice přišla o mléko stresem z rachejtlí a ohňostrojů. „Z kamerových záznamů není patrná změna chování během silvestrovské noci. Nepředpokládáme, že by toto byl důvod ztráty mateřského mléka,“ vysvětlovala. Nakonec zoo vysvětlila, proč případné špatné stravování mláďat neodhalila kontrola váhy. Na koťata totiž nikdo nesáhl, a to ani jednou – poprvé se tak mělo stát až v jejich 6. týdnu života kvůli očkování. Samici se totéž stalo už v minulosti. V březnu 2018 porodila svá první čtyři mláďata, zcela zdravá, ale rovněž je nedokázala nakrmit a potomci zemřeli hlady. „Navíc bychom si to ani nemohli dovolit prostorově, neměli bychom je v šelminci kam dát. I když se to může zdát kruté, tak tuhle cestu, nechat to na přírodě, považujeme za správnou a zdravou,“ dodal zoolog Luboš Melichar.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/587257/vzacna-lvicata-v-liberci-zemrela-hlady-zoo-odrazi-kritiku-za-selhani-v-peci.html
https://www.krajskelisty.cz/liberecky-kraj/21190-smutni-rodice-par-vzacnych-lvu-berberskych-prisel-o-mladata-jiz-podruhe-co-odhalila-pitva.htm

 


sobota 23. březen 2019
*: Z PROGRAMU REALISTŮ: 01. Národní zájem:
Z PROGRAMU REALISTŮ: 01. Národní zájem:

Národní zájem je prvořadým principem, který musíme ctít při jakémkoli politickém rozhodování. Národní cítění a lásku k vlasti považujeme za nejvyšší občanské ctnosti. Pojmy národní hrdost a vlastenectví se musí vrátit do našich slovníků. Klademe důraz na suverenitu našeho státu v tradičním pojetí a na svrchovanost naší ústavy jako nejvyšší právní normy, jejíž postavení nesmí být ničím zpochybněno a ohroženo.

 

1. Národní princip do Ústavy ČR a zakotvení její nadřazenosti nad mezinárodními smlouvami

Klíčová změna: Nepatrná, zato významná změna ústavy promítne národní princip do celého právního řádu ČR a vyjasní postavení ústavy pro případ její kolize s mezinárodními smlouvami.

Co uděláme? Do Ústavy ČR doplníme: - ustanovení, které říká, že Česká republika je vlastí příslušníků českého národa a příslušníků národnostních skupin; - ustanovení, které říká, že stanoví-li mezinárodní smlouva něco iného než ústavní zákon, použije se ústavní zákon.

Proč je to důležité? Český národ je základním stavebním kamenem naší společnosti a musí být definován jako státotvorný prvek. Ústava má svrchovanost nejvyšší právní normy. Její postavení nesmí být ničím zpochybněno ani ohroženo.

2. Národní zájem jako určující pravidlo české zahraniční politiky a našich vztahů s EU
Klíčová změna: Přijetí tohoto principu výrazně zjednoduší
a zefektivní naše rozhodování v zásadních věcech domácí i zahraniční politiky. Stačí si vždy položit dvě otázky: Jsme schopni danou věc ovlivnit? A je dané řešení dobré pro Českou republiku?
Co uděláme? Prosadíme realistické pojetí české ahraniční
politiky a vztahů k EU. - Budeme trvat na tom, že primárně
naplňovanou hodnotou je bezpečnost a prosperita našeho národního státu. - Pak budeme moci uplatňovat hodnoty jako humanismus, racionalismus, sekularismus, lidská práva a solidaritu.
Proč je to důležité? Česká republika je jedinečná, má jedinečné problémy, tedy i specifické možnosti, jak je řešit. Vlastní vláda se postará o potřeby národa bezprostředněji a účelněji než nadnárodní entity. Národní zájem je tedy nejlepší vodítko k tomu, jak vybrat vhodné cíle politiky a zvolit účelné prostředky k jejich dosažení.

3. Lidové veto jako pojistka umožňující odmítnout nechtěné zákony většinou voličů

Klíčová změna: Lidové veto je snadná cesta, jak zabránit realizaci hloupých a nežádoucích politických myšlenek v okamžiku, kdy se veřejnost v odporu proti nim dokáže sama sjednotit a odpor projevit.

Co uděláme? Dáme voličům možnost lidového veta. Bude použito za těchto okolností: - Bude-li sesbírán určitý počet hlasů občanů, dojde k odložení účinnosti příslušného zákona. - Občané budou hlasovat, a budou-li splněny podmínky hlasování (dostatečná účast a většina hlasů proti zákonu), bude zákon zrušen.

- Lidové veto se nebude konat ve věcech, jako je změna ústavy či určení výše daní.

Proč je to důležité? Občané musí být zapojeni do rozhodování ve státě a mají právo projevit svou vůli nejen ve volbách. Pokud stát připraví takovou regulaci, která vyvolá velký společenský odpor, je na místě dát občanům prostor toto rozhodnutí zvrátit.

 


sobota 23. březen 2019
!: Medvěd reguluje silně přemnožené divočáky, správně

VIDEO

https://www.facebook.com/udalostiostrava/videos/vb.235294579838898/474344706435403/?type=2&theater

Události Ostrava  - Medvěd v souboji s divočákem! Unikátní záběry se tento týden v úterý podařilo natočit v okolí Starých Hamrů v Beskydech, kde zápasil medvěd s divokým prasetem. Minulý týden ve čtvrtek zase medvěd pronásledoval divoké prase korytem říčky v Masarykově údolí. Myslivci potvrdili, že v obou případech medvěd divočáka nakonec ulovil a zabil. Lesníci i ochranáři odhadují, že medvědi jsou v Beskydech nejméně tři, možná i více.

Komentáře:

"Vlci a medvědi od pradávna do Beskyd patří, člověku se podařilo je odtama vystrnadit, nicméně se pomalu vrací, a to je jen dobře."

"1 medvěd je užitečnější než 10 aktivních myslivců."

"Nesouhlasím s autorem článku. Ten fotograf měl naopak přijít mnohem blíž a natočit tento zajímavý zápas z bezprostřední vzdálenosti, ideálně z půl metru. Blíž už bych nešel, aby mě medvěd s divočákem nezamlžili svým dechem čočku mobilu."

"Kolik mají myslivci, kteří by měli být inteligentnější, než medvědi, divočáci, za rok na svědomí mrtvých? Kolik se jich postřílí navzájem?"

"Jak si hezky zvířátka hrají."

"Video je perfektní a něco podobného se často nezažije. Medvěd měl jiné starosti a někdo v AOPK ČR závidí, že sám to nikdy neuvidí."

https://www.novinky.cz/domaci/498735-nepriblizujte-se-v-beskydech-k-medvedum-varuji-ochranci-prirody-kvuli-videu-souboje-s-divocakem.html


pátek 1. březen 2019
..: Dodi Al Fayed a rozčtvrcený Khashoggi byli bratranci

Snoubenec Lady Diany Dodi Al Fayed a rozčtvrcený novinář Khashoggi byli bratranci.

Matkou Dodiho Al Fayeda (1955-1997) byla Samira Kashoggi (1935-1986). Samira Kashoggi byla saúdskoarabská spisovatelka a novinářka, první manželka egyptského byznysmena Mohameda Al Fayed (1929 -) a sestra saúdského zbrojaře Adnana Khashoggiho (1935-2017). Budoucí miliardáři Mohamed Al-Fayed a Adnan Khashoggi byli v 50. letech 20. století švagři a společně podnikali. Mohamed Al Fayed začal svou obchodní kariéru prodejem Coca-Coly a šicích strojů Singer na ulicích koloniální Alexandrie. Nepocházel ze "staré egyptské rodiny", jeho otec byl učitel. Naproti tomu otec Adnana a Samiry Khashoggiových byl osobní lékař prvního saúdského krále Abdulazíze ibn Saúda. Adnan Khashoggi nabídl Fayedovi začátkem 50. let podíl ve své firmě, exportující nábytek vyrobený v Egyptě do Saúdské Arábie. Společné firmě se dařilo a v roce 1954 se Fayed oženil s Khashoggiho sestrou Samirou. V roce 1955 se jim narodil syn Dodi. V roce 1959, když byly Dodimu čtyři roky, se rozvedli a Fayed se přesunul do SAE věnovat se stavebnictví.

Saúdskoarabský obchodník Adnan Khashoggi se pustil do obchodu se zbraněmi a byl v 80. letech zapletený v Aféře Írán Contras.

Samira a Adnan Khashoggiové měli i další sourozence. Jeden z bratrů se jmenuje Ahmad Khashoggi a je otcem novináře drasticky zavražděného 2. října 2018 na saúdském konzulátu v Turecku Jamala Khashoggiho (1958-2018).

Snoubenec Lady Diany Dodi a zavražděný novinář Jamal Khashoggi byli bratranci.

Missing Saudi journalist Jamal Khashoggi is a nephew of a billionaire arms dealer and second cousin of Princess Diana's lover Dodi Fayed

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6280767/Missing-Saudi-journalist-Jamal-Khashoggi-second-cousin-Princess-Dianas-lover.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Adnan_Khashoggi
https://en.wikipedia.org/wiki/Samira_Khashoggi
https://en.wikipedia.org/wiki/Jamal_Khashoggi

Zavražděný Jamal Khashoggi vyzýval Saúdskou Arábii k normalizaci vztahů s Íránem

20.2.2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové

→ německý zákaz prodeje zbraní Saúdské Arábii (kvůli vraždě Džamála Chašúgdžího) prý brzy „uzemní“ saúdské stíhačky před dalšími nálety na Jemen… možná… mimochodem, našel se prý koncept článku, v němž Chašúgdží vyzýval saúdské vedení k normalizaci vztahů s Íránem a po obou zemích chtěl, aby se přestaly vměšovat do záležitostí jiných… že by k vraždě stačilo tak málo?

https://prima.iprima.cz/novinky/2022019-svet-pri-stredecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove


pátek 22. únor 2019
!: Kolik milionů dolarů dostala Kvitová z pojistky?

1) Tenistka Kvitová dosud nepředložila Krajskému soudu v Brně potvrzení o částce, kterou jí vyplatily nebo vyplatí pojišťovny.

Pokud by si Kvitová zranila ruku sama, třeba mixérem, nedostala by od pojišťovny nic nebo jen částečné plnění.

Ale pokud ji pořezal pachatel, pojišťovna jí vyplatí plnění v maximální výši.

Pojištění špičkových sportovců je individuální a může přesáhnout i miliardu korun. Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová uklouzla v šatně na US Open 2015 s otřesem mozku a částka odškodnění, kterou požadoval právník Bouchardové od Americké tenisové asociace, byla $50 million.

https://tennis.life/2018/02/23/usta-found-liable-bouchard-lawsuit/

2) Kvitová je zjevně hamižná a lakomá.

Kvitová je daňový rezident Monaka (v Monaku by měla pobývat alespoň 183 dnů v kalendářním roce), kde neplatí žádnou daň z příjmu. Je lakomá platit v Česku daň z příjmu 15 %. Zraněnou ruku si neléčila na drahé soukromé klinice v Monte Carlu nebo ve Švýcarsku, ale ze standardního zdravotního pojištění u českých lékařů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Neplatila žádnou péči navíc, řekl mluvčí Kvitové Karel Tejkal.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nove-zpravy-o-petre-kvitove-rany-jsou-zahojene-co-bude-dal-12046

3) Kvitová u úterního soudu v Brně prokazatelně lhala. První, komu tehdy telefonovala, byl její marketingový manažer Černošek, teprvé poté zavolala záchranku a policii. Zločinec Vám pořeže krk a ruku a nejdřív zavoláte svému marketingovému manažerovi? Divné.

"Právě Černošek byl tím, komu Kvitová volala jako prvnímu po tragické události z prosince 2016, kdy byla přepadena a těžce pořezána na levé ruce."

"Vy jste byl první, komu Petra volala, když ji útočník pořezal. Přijde vám to celé pořád jako zázrak?"

https://isport.blesk.cz/clanek/tenis-australian-open/356495/cernosek-o-povaze-kvitove-dokaze-chytit-za-srdce-je-sva-a-vzdy-podekuje.html

9:37 5. 2. 2019

 

 

 

Obhájkyně: Kam jste po zranění nejdřív volala?

 

Kvitová: Na záchranku, pak na policii…

 

Obhájkyně: A linka 112?

 

Kvitová: Ne, poprvé na linku 155…

 

Obhájkyně: Můžete říci, co jste jim řekla?

 

Kvitová: Řekla jsem jim, že mám pořezané prsty a potřebuju do nemocnice.

 

Obhájkyně: Řekli vám na lince, jak se máte chovat před příjezdem záchranky?

 

Kvitová: Ne, já jim řekla, že potřebuji do nemocnice. Snad mi někdo řekl, že si to mám ovázat do utěrky, nebo tak nějak. Ale já jsem na to zranění vůbec nesáhla.

 

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-krimi/593121/kvitova-popsala-hruzy-pri-prepadeni-mela-jsem-nuz-na-krku-cepel-jsem-objala-rukama-vsude-byla-krev.html

4) Radim Žondra má alibi, ráno 20. prosince 2016 pracoval na stavbě v Napajedlích a alibi mu potvrzují stavbyvedoucí, bagrista, majitel stavební firmy a přítelkyně. Podle materiálu strojníka se s bagrem 20. prosince pracovalo a stroj používal majitel firmy spolu s Žondrou.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2699708-muz-ktery-podle-zalobce-napadl-tenistku-kvitovou-tvrdi-ze-byl-v-praci-dukazy-ale

Jak je možné, že Policie ČR obvinila a státní zástupce Ivan Hrazdira obžaloval někoho, kdo má dokonalé alibi a evidentně s tím nemá nic společného?

Kajínek č. 2!

Vážení občané, pokud budete tolerovat, že Policie ČR a soudnictví nefungují, policisté, státní zástupci a soudci se klaní velkým zlodějům Babišovi, Kellnerovi, Bakalovi, exekutorským baronům, LTO mafiánům a lhářce Petře Kvitové a vyžívají se v pronásledování chudáků, může se jednou stát i Vám, že jejich obětí budete Vy a nikdo Vám nepomůže.


čtvrtek 7. únor 2019
 
Powered by Phoca Guestbook