Odkazy a připomínky mimo téma

Mnozí sem přidáváte do diskuze velmi zajímavé odkazy mimo téma, které však vzápětí zapadnou a je to škoda.

Proto je do lišty vložen stálý odkaz, kde se bude moci cokoliv ukládat a případně se k tomu vrátit.

Napsat novou zprávu
 


Jaroslav Matuška: VYSTOUPENÍ na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu

... Znovu jde o „novou Evropu“, o nového člověka, o odstranění národů (tentokrát pokud možno všech), o experimenty s lidmi a na lidech. Znovu se zastírají skutečné cíle, lže se a manipuluje. Budoucnost Evropy, jak ji známe a chceme zachovat, proto vůbec není zajištěna, stejně jako místo českého státu v ní. Znovu se vracejí dilemata, před nimiž stál prezident Beneš – jak zajistit existenci našeho státu a národa v podmínkách, které nejsou a nikdy nebudou příznivé.
https://www.klaus.cz/clanky/4113


neděle 28. květen 2017
Lomcovák: České transportéry OT-64 SKOT směřují do Saúdské Arábie

26.05.2017 České transportéry OT-64 SKOT směřují do Saúdské Arábie

Na palubách nizozemských nákladních lodí přepravujících zboží do Saúdské Arábie byly zaznamenány kolové obrněné transportéry 8x8 opatřené pískovým nátěrem a zakryté neprůhlednými bílými plachtami. Jde zjevně o obrněné transportéry typu OT-64 SKOT pocházející z polských, českých nebo slovenských skladů. Vzhledem k faktu, že jde o zastaralá vozidla (, je málo pravděpodobné, že by si je pořizovala saúdskoarabská armáda. Existuje spíše možnost, že se tyto transportéry brzy objeví ve výzbroji teroristických ("opozičních") skupin v Sýrii nebo některé jiné zemi přilehlého regionu. Transportéry OT-64 SKOT byly ve výzbroji armády Sýrie, dnes jsou však již dávno odepsány, a v řadách vládních jednotek nejsou k vidění.

Zdroj:

http://www.militarybox.cz/news/transportery-ot-64-skot-smeruji-do-saudske-arabie/

Konflikt v Sýrii dále graduje: k džihádistům směřují ze zemí NATO už i obrněné transportéry OT-64

Západ, který se odhodlal rozvrátit Sýrii, zvyšuje objemy zbraní dodávaných džihádistům. Z Bulharska – s pomocí dánských lodí a prostřednictvím americké obchodní společnosti – nyní do trýzněné blízkovýchodní země směřují na pomoc islamistům i obrněné transportéry československo-polského původu.

 

Dodávky zbraní z Bulharska do Saúdské Arábie, jejímž prostřednictvím se pak tyto zbraně dostávají do rukou syrské „umírněné opozice“, se zdvojnásobily, uvádí ve své analýze EurAsia Daily.

„Poslední události nasvědčují, že na východě a jihovýchodě Sýrie se v souvislosti s oslabením Islámského státu rozhořívá boj o kontrolu nad pouštní hranicí s Irákem mezi vládními jednotkami a bojovníky ozbrojené opozice,“ uvedl Ljamin pro EA Daily.

„V současné době je přeprava všech zbraní, munice i šíitských dobrovolníků z Íránu a Iráku možná pouze letecky a obnova pozemní trasy by umožnila podstatně rozšířit dopravní možnosti. Navíc by po nich, v případě získání kontroly nad těmito cestami, mohla syrská vláda dopravovat pohonné hmoty a další nezbytné zboží. A samozřejmě by takové získání kontroly posílilo pozice Damašku, což je USA proti srsti,“ shrnul Ljamin.

 

Potvrzením jeho slov může být i nedávný letecký úder koaličních sil proti dobrovolnickým formacím Damašku, které se přesunovaly směrem k poušti v oblasti Al-Tanf, kde jsou nyní soustředěny hlavní americké síly a kde jsou jimi cvičeni ozbrojenci.

Zdroj:

http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2450-konflikt-v-syrii-dale-graduje-k-dzihadistum-smeruji-ze-zemi-nato-uz-i-obrnene-transportery-ot-64-foto

CZECHOSLOVAK GROUP a.s., dříve nechvalně známá pod názvem EXCALIBUR GROUP, a.s., jejímž majitelem je je podnikatel Jaroslav Strnad, který spolu s podnikatelem René Materou vlastní také kopřivnickou automobilku Tatra. Jaroslav Strnad zbohatl na vyřazené armádní technice. Armáda ČR vyřazuje jako "šrot" a překupník Strnad vydělává miliardy. Je možné, že i ty ótéčka Saúdské Arábii dodává Strnad.

https://ekonom.ihned.cz/c1-53897130-firma-ktera-ma-vice-tanku-nez-ceska-armada

https://www.novinky.cz/krimi/363451-armadni-ksefty-general-vyradil-nahradni-dily-v-perfektnim-stavu-jako-nepotrebne.html

 

 

 


sobota 27. květen 2017
Jaroslav Matuška: ŘÍKEJTE MI BABIŠ, ne pane poslanče.

Šéf ANO přijel po odvolání agitovat do Kutné Hory

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/babis-volby-kampan-kutna-hora...

Andrej Babiš hovořil také o příhodách v Maroku. Uvědomil jsem si ten rozdíl mezi Babišem a Sobotkou. Co ten může vykládat na předvolebních mítincích s občany. Jak byl před lety insultován?. Prakticky hned po studiích se dal na politiku. Mimochodem Čunek má pravdu, že mladí by neměli svou kariéru začínat v politice. To si zase připomenu ikonu TOP09 FERInu..


pátek 26. květen 2017
Jaroslav Matuška: ZPRAVODAJSKÝ kanál ČT24 bude mít konkurenta

 

http://ceskapozice.lidovky.cz/zpravodajsky-kanal-ct24-bude-mit-konkurent...

Jako homo politicus /Z diskuse pod článkem./

takový projekt vítám, zejména proto, že jediný kanál ČT 24 je z mnoha důvodů téměř nesledovatelný. Po několika letech redaktoři a moderátoři ČT zkazili co se dalo. Vysoké mínění mám jen o "Hyde Park Civilizace", a snad by se ještě něco našlo. Samozřejmě, že bude záležet na tom, jak bude toto nové vysílání vedeno. Určitě by tam mělo být i kulturní zpravodajství, přehled informací z podobných zahraničních kanálů, a to včetně ruských a čínských. Také bych ocenil dokumenty a diskuze. Jinak jsem alergický na stupidní odsuzování Parlamentních listů. Četl jsem zde mnoho alternativních rozhovorů s osobnostmi, kterých si vážím, např. s Prof. Pirkem o stavu zdravotnictví nebo s Erikem Bestem, Zdeňkem Zbořilem a dalšími. Bulvární politické články nečtu, na to nemám čas. To si člověk musí umět vybrat. 26.5.2017 11:05 František Kusák
=================
Jsem přesvědčený o úspěchu Z24. Mě už jenom zajímá, kdy RRTV vydá licensi... Jenom doufám, že "loutkáři" se tomu nebudou snažit zabránit. S Františkem Kusákem souhlasím na 100 %. Bunga bunga!


pátek 26. květen 2017
Jaroslav Matuška: VĚZEŇ DUL3X6 Kajínek


Vězeňství je Potěmkinova vesnice. Falšovali mé zdravotní zprávy. Milost mi slíbil už Havel. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vezen-dul3x6-kajinek-vezenstvi-je-potemkinova-vesnice-falsovali-me-zdravotni_1705232000_pj

Dneska se mi spnilo přání. Držím panu Jiřímu Kajínkovi palce. Bunga bunga! Tu-ááá!


úterý 23. květen 2017
 
Powered by Phoca Guestbook