Odkazy a připomínky mimo téma

Mnozí sem přidáváte do diskuze velmi zajímavé odkazy mimo téma, které však vzápětí zapadnou a je to škoda.

Proto je do lišty vložen stálý odkaz, kde se bude moci cokoliv ukládat a případně se k tomu vrátit.

Napsat novou zprávu
 


Lomcovák: 1 630 miliard vsazeno na posílení koruny. Děsivé!

Spálíte se, varuje stratég spekulanty

Tvrdé procitnutí předpovídá spekulantům, kteří sázejí na posílení české koruny vůči euru po pádu kurzového závazku ČNB již v celkovém objemu kolem 65 miliard v amerických dolarech, v přepočtu 1 633 miliard v korunách, stratég North Asset Management, George Papamarkakis. Česká ekonomika není švýcarská, české akcie nejsou švýcarské, ani české banky nedosahují síly těch švýcarských. Spekulační pozice mezi 50 až 60 miliardami eur potvrzuje hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.

„Až ČNB odvolá závazek na koruně, někdy po konci března tohoto roku, reakce trhu bude na hony vzdálena tomu, co se dělo na švýcarském franku v lednu roku 2015. Investoři, kteří se nahrnuli do koruny, budou mít velké problémy uzavřít své pozice v ekonomice, která je zhruba čtvrtinou té švýcarské,“ vzkazuje Papamarkakis pro Bloomberg s tím, že spekulanté používají velmi chybnou šablonu svého chování – tu švýcarskou. „Kdo vás s vašich pozic vysvobodí na tak malém trhu proti Švýcarsku?“ ptá se Papamarkakis.

„Očištěno o přirozený tok investic v rámci platební bilance, celkové spekulativní pozice na koruně v polovině března dosahovaly 50 až 60 miliard euro, soudí hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3491285/1-630-miliard-vsazeno-na-posileni-koruny-spalite-se-varuje-strateg-spekulanty.html


čtvrtek 30. březen 2017
Lomcovák: Nikdo nevíme, co se bude dít!!!

Nechá debil Rusnok oslabit korunu nad 28,50???!!! Jestli spekulanty chytne panika, bude ČNB intervenovat na posílení koruny??? Takhle to vypadá, když v ČNB sedí banda protičeských škůdců bez jakéhokoli vzdělání v měnové politice. 


čtvrtek 30. březen 2017
Jaroslav Matuška: NEJSME PRŮMĚRNÍ

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=sAx6EOzIJRI
===================

V otázkách přímé demokracie jsem spíše na straně Petra Robejška, než mého guru a kotvy... :-)


pondělí 27. březen 2017
Lomcovák: Loutka z Rothschild Bank Emmanuel Macron už byl hozen přes palubu

Goldman Sachs strategist: Yes, Marine Le Pen can win in France

 24. 3. 2017

The consensus on Wall Street is that euroskeptic Marine Le Pen will not be the next president of France. Bobby Vedral, global head of Goldman's MarketStrats group, sent the note to clients this week with an analysis showing how it's possible for the populist Le Pen to garner more than 50 percent of the vote in the expected second round of the election. (If no one wins more than half the vote in the first round on April 23, then the top two vote-getters face off in a May 7 runoff.)

http://www.cnbc.com/2017/03/24/marine-le-pen-can-win-france-says-goldman-sachs.html

 


neděle 26. březen 2017
Jaroslav Matuška: HOLANDSKO: Limity tolerance

Na rozdíl od Nizozemců či Švédů před 40 lety dnes už opravdu víme, jak se situace mezitím vyvinula. Uděláme-li nyní tedy onu kolektivní chybu, například přijetím migračních kvót, nebude to z optimistické naivity a vstřícnosti, ale z daleko nižších pohnutek: např. aby se pan komisař Avramopoulos na nás nezlobil a nepotrestal nás odejmutím dotací. Upřímně, podle mého názoru pár let dotací za tento druh trvalých problémů nestojí. Peníze se rozkutálejí. Ghetta zůstanou.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/holandsko-limity-tolerance-dfq-/p_zahranici.aspx?c=A170324_201800_p_zahranici_wag


neděle 26. březen 2017
 
Powered by Phoca Guestbook