Americký Senát  schválil daňovou reformu, kterou prosazuje prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v daňových předpisech od éry prezidenta Ronalda Reagana v 80. letech.

 

 

Je nyní jasné, proč několik hodin před schválením rozjela opět antiruská americká paranoia svou antitrumpovskou akci

 

Podle analytiků je velmi pravděpodobné, že prezident Trump stihne soubor daňových změn podepsat ještě před Vánocemi, jak plánoval. To by pro něj znamenalo největší legislativní vítězství v tomto roce.

Snížení daní podle propočtů připraví americkou státní pokladnu v příštích deseti letech zhruba o 1,5 bilionu dolarů (přes 32 bilionů Kč). Trumpova administrativa ale předpokládá, že výpadek kompenzuje odbourání nebo výrazné omezení odečitatelných položek z daní a hlavně rychlejší hospodářský růst.

 

 

Takže zatímco se na nás line proud mainstreamových exkrementů o strašném Trumpovi, Putin opět dosáhl vítězství a prosadil americkou reformu.

 

Nebo je to největší světová mainstreamová mediální soutěž pod názvem "Blbí a blbější"?

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - *

  A Demokrati chtěli vnutit do daňové reformy zavedení DPH, ale nepodařilo se jim, tak zuří. :-D :-D
  DPH je asi nejhorší, nejvíce administrativně náročná daň, co existuje, která umožňuje obrovské podvody (Carousel Frauds).
  USA nemají DPH, ale spotřební daň, což je to samé, ale mnohem jednodušší. DPH je vlastně vícestupňová spotřební daň a jejím poplatníkem je konečný spotřebitel, stejně jako u spotřební daně.
  V Evropské unii bychom proto měli šílenou DPH zrušit a jednoduše zavést spotřební daně jako v USA.

 • Trump naplňuje sliby. Tahle reforma by mohla zvýšit ekonomický růst americky a zvýšit jeho popularitu. Držím palce!

  http://www.epshark.cz/clanek/194/usa-konecne-danova-reforma

 • Návštěvník - Bryan

  Interpersonal intelligence is amongst the most overlooked, underutilized skill sets. In school, as we form our careers or level-up our professional life we often think about technical skills http://cvfauno.com/advert/what-some-other-person-i-would-be