Je pravděpodobná válka mezi Ruskem a USA? Těžko. Je pravděpodobná válka mezi Sýrií a USA, když tam je už částečně ruský obranný systém? Těžko. Že by mohlo vylétnout pár střel je možné, dokonce je možné, že o tom bude prezident Putin předem vědět. Ale to je asi tak vše.

 

Zkusme zaspekulovat, o co nyní jde na základě tahů, které americká administrativa v čele s Trumpem provádí

Víme, že útok na Rusko formou sankcí, ratingů a ekonomického vydírání včetně ropného šoku nejen nevychází, ale Rusko dokonce posiluje včetně toho, že se spojení s Čínou upevňuje. Víme, že Trump ruší smlouvy, potřebuje výhodnější celní dodatky a v neposlední řadě je tlačen do zvýšené výroby zbraní, což možná bylo součástí Nikulinovy akce, což by bylo i záhodné sledovat na kontech Pelikána, Stropnického či Karly Šlechtové. Že by kvůli jednomu Nikulinovi vypravili drahé letadlo soukromě, zablokovali ho na letišti v Ruzyni aniž by byl zisk je velice nepravděpodobné.

 

Co se (sice prapodivně cíleně a programově) stalo?

Oficiálně neoficiálně:

Bílý dům to udělal v odvetě za údajné vměšování Moskvy do amerických prezidentských voleb. Analytička Natalja Milčakovová varovala, že nestabilní kurz rublu se může stát velice nepříznivým faktorem pro ruskou ekonomiku. Hrozí recesí a zvýšením inflace. "Situace je velice nervózní, vidíme masový úprk zahraničních investorů. Odchází velice mnoho dlouhých peněz, které celý loňský rok byly v rublech, bez ohledu na zhoršení vztahů s USA," opět vytváří další spekulace pro list Kommersant představitel nejmenované západní banky. Jako dlouhé se označují peníze, které jsou investovány v dlouhodobých projektech, na rozdíl od krátkodobých spekulací.

 

A tak hledejme více příčiny v urychlení přechodu od dolaru na kryptoměnu "petrojuany", kterých se drama netyká stejně tak jako Venezuela na kryptoměnu "Petro". Ta spirála fanatických výkřiků, ekonomicko politických dezinformací na úrovních předsedů a politruků západních vlád včetně našich mimo prezidenta Orbána je příliš silná, než aby se mohlo jednat o skutečné dění, kdy základem by bylo ruské zabíjení. Naopak Rusko a Putin potřebují stabilitu a to by skutečné chemické útoky neudržely. Ta nestabilita vyhovuje šíleně předluženým státům a to jsou USA, Francie, a problém s vydíráním Velké Británie s Brexitem, kdy se z premiérky Mayové stala pouhá ovce.

Takže předpoklad, že se USA podaří zlomit Rusko, je absurdní, otázkou je, kam až dojdou s vydíráním spojenců včetně nás.  A spíše lze věřit výroku guvernérky Nabiullinové: v propadu kurzu rublu nevidí ohrožení finanční stability a hodnotí jej jako korekci. Současně poznamenala, že banka má nástroje umožňující omezit vliv nových sankcí na inflaci.

Pro nás je však varovné, že nás mohou USA stáhnout do jakékoliv špíny a ještě donutit za to zaplatit. A to by měla naše vláda lidem natvrdo říct. Bohužel to musíme alespoň dělat my, když mainstream strachy, či za slibů korupce mlčí. Vývoj budeme bedlivě sledovat, protože se zdá, že je to druhý zoufalý atak na Rusko a Čínu, což nevěstí minimálně ekonomicky nic dobrého a bude jen otázkou, kolik za to zaplatíme.

 

 

Je to spíše stejný scénář z jiné pozice

Teroristická mafie z New Yorku zkouší drtit Rusko ratingem!

Rusko se směje, ekonomický rozvrat se nekoná! Zareagují konečně americké ratingové agentury?

Ruská ekonomika nevzkvétá, ale... Hluboká poklona Putinově strategii!

Ani patnáct let v ceně 50 dolarů za barel nám neublíží, říká guvernérka Ruska Nabiullinová.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - *

  Ministr obrany James Mattis před chvílí potvrdil, že americká armáda je připravena k úderu na Sýrii. Ve středu vyprší nejzazší termín, který si americký prezident stanovil na rozhodnutí o případném úderu na Sýrii.
  6 důvodů, proč jde Trump do války se Sýrií:
  1) petrodolar
  2) John McCain a vojensko průmyslový komplex
  3) Saúdská Arábie a Mohammed bin Salmán
  4) Izrael
  5) zakrýt minulé i současné false flags amerického Deep State v Sýrii
  6) odpoutat pozornost od právníka Cohena a pornoherečky Stormy Daniels jako kdysi Bill Clinton napadl Srbsko
  https://www.zerohedge.com/news/2018-04-11/6-simple-reasons-why-trump-going-war-syria

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Mattis vcera ve slyseni potvrdil, ze USA nemaji zadny presvedcivy dukaz o pouziti plynu v Syrii a ze tedy zatim vyckavaji. Pentagon na rozdil US vlady se chova zdrzenlive a je si vedom nebezpeci eskalace, ktera muze vzniknout na zaklade fake news.
  Paranoidni psychopate ze zeme, ktera je zmitana krizi chteji sve problemy resit svetovou valkou!!!!
  Soucasne hrozby jsou sarvatkou, majici poskodit ruske hospodarstvi a menu a destabilizovat tak Rusko. Kdyz to neslo pozary a Skripalem, tak ted hrozbami proti Syrii pouze na zaklade lzi a podvodu verejnosti o chemickem utoku, ktery se nekonal. Lez USA ochotne prevzali lokajove Mayova a Macron a posilaji sve jednotky k Syrii. USA A SPOJENCI JSOU ZBABELA SOLDATESKA ZOLDNERU, UTOCICICH NA SLABSI POUZE V NEKOLIKANASOBNE PRESILE!!!

 • Návštěvník - Dan

  Nasi tzv. spojenci USA, GB a Francie jsou bandou lharu a bastardu. U nich znamena strategicke partnerstvi lokajstvi, t.zn. naprosta podrizenost a nekriticnost ke vsem zlocinum, ktere pachaji. Ta se neomezuje jenom na politiku, ale i na media. Lide jsou vymyvanim mozku mediemi a pocinajici cenzurou Facebooku a internetu odvadeni o kritickeho mysleni a vlastnich zaveru o tom, co tito zlocinci vsude ve svete pachaji. To je nase nejvetsi nebezpeci, ze tim vymenujeme skutecne hodnoty za klamne, prolhane, slouzici pouze cizim zajmum, ktere podporujeme jeste v NATO nasi spoluucasti na zlocinech vsude ve svete. Za nase penize!
  Nasi zachranou musi byt radikalni zmena. Musime se vymanit ze sfery zapadu, ktery usiluje a valku s Cinou, Ruskem a Iranem. Musime se rozhodnout jako Rakousko a Svycarsko pro neutralitu. Jenom tak budeme mit moznost, hajit nase vlastni zajmy a nenechat si diktovat bastardy, co musime a co nesmime!!!!