Vydírání nemá konce a Maduro zareagoval razantně. Robinson, který vede americkou ambasádu v Caracasu několik měsíců, dostal 48 hodin na to, aby opustil zemi. Stejnou lhůtu na opuštění Venezuely dostal zástupce šéfa ambasády Brian Naranjo. Maduro oba obvinil ze spiknutí proti venezuelské vládě a ze zasahování do vnitřních záležitostí Venezuely.

 

Oznámil,  že důkazy předloží v nejbližších dnech.

 

Madurovo oznámení přišlo několik hodin poté, co americký prezident Donald Trump v pondělí vydal exekutivní nařízení, které zavádí další sankce vůči venezuelské režimu.  Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza nové americké sankce odsoudil a označil je za nelegální opatření a za "zločin proti lidskosti". Podle něj brání v rozvoji Venezuely a lidem této země v přístupu k základním potravinám.

"(Sankce) jsou šílené, barbarské a v naprostém rozporu s mezinárodním právem," uvedl v prohlášení Arreaza.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Max

    Nelze se divit, USA stale rozsiruji sankce a rdousi Venezueleu. A tak vykopnout nekoho, kdo skodi je primo nutnost. Zrovna tak by meli jednat i Rusove a vyhnat tu pakaz z GB a USA ze zeme.
    Jo Venezuela ma ropu a to ty grazly nejvice stve, ze ji nemohou zadarmo plundrovat. A tak zakazuji vsem lokajum, ropu od Venezuely kupovat.