Zoufale rukama lomící šaškové nazývající se politology, ekonomy, politickými geografy a jen Bůh ví, jaké názvy má ještě to mainstreamové stádo, by měli nastoupit do práce, kterou tak zoufale Babiš a Vladimír Dlouhý pobídkami inzerují, místo aby defilovali jak ovce a jenom bečeli a bečeli o nespravedlnosti světa, když svět jim vzal dudlík  a bábovičky.

 

Vážně jste nepochopili, co prezident Donald Trump sleduje?

(Vemte to prosím dnes jenom jako nedělní všeobecné sdělení, kterému se budeme fakticky věnovat příští týdny a měsíce. Takže o co jde?)

USA se posledních cca padesát let změnily ze suveréna dbajícího zásad trhu na socialistického molocha, propadajícího se do bídy a zadlužení. Pokud by však ti rádoby experti defilující jak ovce v České televizi a propagandistických webech měli něco v hlavách, zjistili by, že se slovní hříčkou "Amerika first" vrací do minulosti (v dobrém slova smyslu) a vrací USA do světa, ve kterém suverénně dvěstě let vedly:

 

Adam Smith - Bohatství národů

A zatímco předchozí prezidenti, především Barak Obama těžce prohrávali s Ruskem a Čínou (odmyslete si rozdílnou základnu, ale trajektorii), u Donalda Trumpa se stále více zdá, že nejlepší knihy o trhu nosí nepřetržitě v hlavě a neúprosně otáčí těžce zarezlé kormidlo zpět.  Každičký tah vypadá, jakoby obracel stránku po stránce této úžasné ekonomické knihy a pokouší se USA vrátit tam, kde jsme si jich vážili a oni mohli na sebe být hrdí. 

 

Pokud česká vláda pochopí a postaví se na tuto stranu, můžeme se rychle vyšvihnout mezi elitu. Pokud nepochopí, elita zamete s námi.

 

A ještě v rychlosti, co to znamená: samozřejmě jsou tam prvky, které jsou zločinné. Například vynucování nákupu drahého plynu z USA místo levného z Ruska, chrastění zbraněmi na hranici Ruska a pod., ale na druhou stranu je otázkou, zda stále tyto špinavosti nedělá stará administrativa, která to dělala od roku 1999 a Trump ji ještě nedokázal vyrazit (vidíme šaškárnu dennodenního napadání ze spolčení s Ruskem), nebo zda to dělá ze zoufalství zpočátku ještě Trump.

 

Ale likvidaci socialistické nerovnováhy s pobídkou na technickou výrobu excelentní úrovně a nejenom na pár technologických center - neboli to, co nás Čechy pasovalo před sto léty do špice ekonomického pelotonu. A nikoliv, co nám vnutila prašivá Evropská unie: milióny migrantů bušících do kovadlin a řidičů kamiónů se skladníky a obrovskými sklady, smradlavé ovzduší a přeplněné silnice a dálnice místo vysoce vyspělé výroby a technologie s tím spojené Navíc technologie bezúčelně visící ve vzduchu sem tam prodající západu nějaký nápad pod lidmi, jako byl Drahoš a spol. . Což přináší i to, že se musí rozpustit polovina vysokých škol a druhá polovina transformovat na centra, dodávající podnikům technické technologie.

My nepotřebujeme milión hlupáků v neziskových organizacích, politologů a politických geografů bez zodpovědnosti, ale lidi, co pracují, myslí a zvedají úroveň České republiky. A neziskový odpad až na skutečně potřebné například v LDNkách rozprášit a nastolit skutečný trh, jako opět vytváří prezident Donald Trump.

Neboli propojit se s USA, Ruskem a Čínou na nejvyšší technické úrovni a znovu vytvořit trh na přirozených základech. Protože nejotřesnější je vidět v USA, jak 10% bohatých neplatí daně, vlastnících stovky tryskáčů a kupující si pozemky na Marsu a Měsíci, zatímco předlužené USA nemají pro 90% občanů na vzdělání a zdravotnictví. A přesně toto chce zlikvidovat Trump. Proto ho část pseudoelit tak nenávidí, zatímco my mu držíme palce. 

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jan

  Ja mam spise dojem, ze je Trump Don Kichotem. Ten zapas nemuze vyhrat, ta druha strana, jeho protivnik ma moc a penize. Mnohem vic jak Trump.
  Presto ho obdivuji, jak zametl lokajema USA (Neoconu) v Kanade. Je treba chapat, ze Trump nejsou USA Deep Statu, Neoconu a neodsouzenych zlocincu, majici skutecnou moc a ridi i Trumpa. Zenou svet do valky a Lokajove USA jim napomahaji. Proto je Trump potira, jak jenom muze. Svazacka aktivistka z DDR, co zaplavila Nemecko migranty je mu nejodpornejsi. Nedivim se mu, v DDR plivala na zapad a milovala Brezneva a jeho CCCP. Ted je pro ni prohnily zapad najednou to spravne?? Tahle zradna a mocichtiva kreatura je rafinovana, ale jinak blba jako tago. Je hanbou lidi v EU a v Nemecku. Najednou ta debilni skeble zjistuje, ze kvoty nebylo spravne prosazovat!!!!

 • Návštěvník - wolfram

  Jenže nejzadluženější země všech dob je - voilà - Německo! Ale Němci si uměli oddlužení vychytrale zařídit - na rozdíl od naivních Řeků nebo USA.

  Po první světové válce uvalily Francie a Británie na poražené Německo obří válečné reparace (americký prezident Woodrow Wilson byl proti, snažil se přesvědčit Brity a Francouze, že to jen povede k další válce, nakonec bojkotoval versailleskou mírovou konferenci, 1919).

  Z těchto dluhů po první světové válce se Německo a Rakousko chtěly nejdřív "vytisknout" inflací. Hyperinflace se jim podařila, ale oddlužení ne. :-) Tak Němci dluhy vyřešili zvolením Hitlera, Hitler po nástupu k moci (1933) přestal reparace platit.

  A ani po prohrané druhé světové válce Německo své dluhy nezaplatilo, v roce 1953 se USA, Británie a Francie se západním Německem dohodly na restrukturalizaci dluhu. 27. února 1953 byla v Londýně podepsána Londýnská dohoda o dluzích (London Debt Agreement), která odepsala 50 % německého státního dluhu. Smlouvu ratifikovaly Západní Německo, Belgie, Kanada, Dánsko, Francie, Velká Británie, Řecko, Írán, Irsko, Itálie, Řecko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Norsko, Pákistán, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Jižní Afrika, USA, Jugoslávie, ale státy východního bloku se nezúčastnily. Jenže pozor, podmínkou London Debt Agreement bylo, že v případě znovusjednocení Německa Londýnská dohoda zaniká a Německo bude muset dluhy splatit. Představa sjednocení Německa totiž vyvolávala v tehdejších evropských politicích strach a hrůzu (zřejmě oprávněně, když vidíme, co činí východoněmecká svazácká funkcionářka Angela Merkelová s migranty). Po znovusjednocení Německa 3. října 1990 začala běžet dvacetiletá lhůta, kdy mělo Německo splatit své dluhy. Německo skutečně do roku 2010 něco málo, symbolicky doplatilo, pouhých 125 milionů eur (např. splátky úroků z obligací Dawes a Young z dob Výmarské republiky), aby se neřeklo.

  Německo nikdy nezaplatilo válečné reparace vůči Československu, kromě pár korun v rámci Česko-německého fondu budoucnosti. Ani reparace Řecku, ani nikomu jinému.

  Tak teď Češi dělají Němcům otroky v německé Škoda Auto, cihelnách, vápenkách, betonárkách, štěrkovnách, co tu nakoupili, v Siemens, Bosch, RWE, T-Mobile, v německých supermarketech Lidl, Kaufland, Penny, Billa, Globus, místo aby otroky dělali Němci a platili své dluhy.
  https://tightroperecords.com/catalog/images/nsdap-parade.jpg