Stále častěji se poslední dobou dá vysledovat, že je CIA (tajné služby USA) iniciátorem obvinění, které je jaksi mlhavé, následuje útok na stát či velkou firmu a nakonec se zjistí, že onen stát či ona firma je konkurencí krachující, či těžce ztrátové americké firmy.

 

Všichni si pamatujeme na drsná obvinění Ruska, pak frontální útok přes prapodivné hodnocení ratingu, sestřelení letadla nad Ukrajinou, umírání v Británii po údajné otravě poloniem, novičokem, vyhazování velvyslanců, aby se z toho vyklubal soustředěný útok přes břidlice na Rusko, jeho zničení, rozpad a konečné rozebrání nejbohatších nalezišť v Rusku do rukou nadnárodního kapitálu USA.

Americký státní terorismus tentokrát ekonomický: rating

 

Nepovedlo se díky Nabiullinové (guvernérka CBR) a jejímu skvělému protitahu na devalvaci rublu, což Rusové pochopili, protože měli dost informací a z klinče odešli jako vítězové s ještě menším zadlužením, zatímco USA s katastrofálním. A šaškárny s novičokem byl už pouze kolorit. Akorát, že jsme se museli jak slouhové zúčastnit.

 

Před pár týdny opět CIA vydala fantasmagorickou děsivou zprávu, že pokud nebudeme kupovat americké výrobky, ale čínské Huawei, elektrárny zažijí blackout, banky se zhroutí, vlády vyletí do vesmíru a bude konec světa.

Naši čučkaři začali rozhazovat paniku minutu po té. Jako ve Švejkovi.

Prezident Zeman si zachoval chladnou hlavu, i Babiš žádal důkazy. A přišly. V lednu!

Největší konkurent firmy Huawei americký Apple přiznal, že má dramatické potíže s prodejem a hrozí další americká katastrofa! A za vše prý může Huawei, protože je lepší a levnější.

Tak je CIA obviní a západ panáčkuje...

 
 
Americký technologický gigant Apple snížil odhad tržeb za své první fiskální čtvrtletí, které skončilo 29. prosince. Za zhoršením odhadu stojí zejména slabý prodej telefonů iPhone v Číně. V dopise investorům to oznámil šéf podniku Tim Cook.

Apple nyní předpokládá, že za čtvrtletí, které zahrnuje klíčovou vánoční sezonu, vykáže tržby kolem 84 miliard dolarů (1,9 bilionu korun). Původně Apple předpovídal 89 miliard až 93 miliard USD. Analytici v průzkumu společnosti Refinitiv očekávali, že firma vykáže tržby kolem 91,5 miliardy dolarů.

Varování Applu mělo negativní dopad i na akcie evropských technologických podniků, zejména výrobců čipů, kteří jsou dodavateli Applu. Akcie firmy AMS, která dodává senzory k rozpoznávání obličeje používané v nejnovějších iPhonech, se například propadly téměř o pětinu.

Firma již v listopadu uvedla, že přestane zveřejňovat čísla o prodeji iPhonů a dalších hardwarových produktů, což vyvolalo u mnoha analytiků obavy, že nastává období poklesu prodeje těchto telefonů. Obavy o poptávku po iPhonech podpořily také slabé listopadové prognózy několika dodavatelů Applu.

 

Následně CIA obvinila v zájmu Apple Čínu a Huawei

Cook označil za hlavní problém zhoršování odbytu v Číně, na jejíž ekonomiku má negativní dopad nejistota kolem vývoje obchodních vztahů se Spojenými státy. Čína se na příjmech Applu podílí téměř 20 procenty.

"Ačkoli jsme předpokládali určité problémy na klíčových rozvíjejících se trzích, až takový rozsah hospodářského zpomalení jsme neočekávali, zejména v Číně ne," uvedl Cook. V neposlední řadě odbyt poznamenal silnější dolar.

 

Pravdou však je, že podvody Apple už Evropa odmítala v roce 2016

Irsko poskytlo americké společnosti Apple neoprávněné daňové výhody až 13 miliard eur (351,3 miliardy Kč). Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová uvedla, že výrobce mobilních telefonů iPhone platil řadu let výrazně nižší daně než jiné firmy. Evropská pravidla ale poskytování daňových výhod vybraným firmám neumožňují, Irsko tak mělo podle Evropské komise neoprávněnou podporu vymoci zpět i s úroky.

 

 A jsme stále u stejného. Experti z Wall Street v zájmu svých peněženek lžou, (stejně jako v roce 2015 o Rusku) ale je naprosto jasné, že dolar by měl devalvovat minimálně o třetinu, aby se USA vzpamatovaly a vymanily z dluhů. Současně bude muset prezident Trump stáhnout vojáky z části světa a uzavřít mnoho základen. To se však nelíbí dolarovým šmejdům, kteří si kupují tryskáče jako Musk, Bezos či Gates, protože by museli začít pracovat a méně utrácet. A Pentagon by si musel utáhnout opasky.

A tak se CIA stala iniciátorem záhadných dezinformačních zpráv do celého světa. Kdo skutečně řídí tuto americkou tajnou službu?

 

 

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - *

  Ale nepřehánějte, objektivně Hulahej není kvalitní. Může se stát, že vám zčistajasna přestane fungovat, zasekne se. Je to čínský šmejd.

 • Návštěvník - *

  "Apple padá jako hruška. Ikonická společnost ztratila od začátku října 452 miliard dolarů ze své tržní hodnoty. V přepočtu odpovídá tato suma částce přesahující deset bilionů korun. Je to tedy zhruba dvojnásobek ročního hrubého domácího produktu České republiky. Včera společnost zažila svůj nejhorší burzovní den za celé období od ledna 2013. Cena akcií Applu se zbortila o takřka deset procent. Bezprostředním důvodem je snížení odhadu tržeb, zejména kvůli poklesu za čínský trh. Zatímco ještě před dvěma měsíci byl Apple nejhodnotnější americkou burzovně obchodovanou společností, po včerejšku se dále propadl, až na čtvrté místo. Hodnotnější než Apple jsou nyní Microsoft, Amazon i Alphabet, mateřská společnost Googlu. Skutečnost, že Apple se propadá rychleji než jiní američtí technologičtí giganti, signalizuje jedno. Apple je na probíhající obchodní válku mezi Washingtonem a Pekingem citlivější než ostatní velké IT společnosti. Nyní hraje čas pro Si Ťin-pchinga. Ten ví, že Trump si trvalejší krvácení burz dovolit nemůže, protože by tím ztratil rozhodující část svých voličů. Trump se ocitá ve složité situaci. Může snadno shledat, že nejlepším způsobem, jak z ní cen, je z obchodního válčení vycouvat."
  Napsal Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
  https://www.kurzy.cz/zpravy/478492-apple-pada-jako-hruska-trump-zjistuje-ze-se-strelil-do-nohy-a-cina-slavi/

  Cháááá. Tak to teda nevím, proč by měl Doník zachraňovat Apple a ukončit obchodní válku. Vždyť generální ředitel Apple Tim Cook daroval na prezidentskou kampaň Hillary Clintonové 236 100 $, celkem darovali zaměstnanci firmy Apple Hillary 1,8 milionu dolarů.
  https://www.businessinsider.com/how-much-apple-ceo-tim-cook-donated-to-hillary-clinton-campaign-to-stop-donald-trump-2018-10

  https://st2.depositphotos.com/1046885/5709/v/600/depositphotos_57099441-stock-video-ripe-pear-fruit-falling-from.jpg

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Tim Cook by se nemel angazovat politicky. Nema na to. Apple ma dobre produkty. Kdo umi MS Windows a ma Apple me to potvrdi. Mezi OS X a Windows lezi svety!

 • Návštěvník - Dan

  Chovani BIS dokazuje jeji ovladani skrze CIA. BIS panackuje jako pejsek. Cuckari oznaceni je pro tyhle kreteny jeste mirne, pane prezidente! Podobne je to i u medii, ktere rozsiruji US pohled na svet, definuji nepratele a nasmerovavaji nenavistnou propagandu na zeme, ktere potrebuji USA oslabit a znicit. Sankcemi, cly, vnitrnimi nepokoji, ktere organizuji v Madarsku a jinde. Jsme svedky zoufaleho usili otrokare, celiciho vzpoure otroku a zemi, ktere potrebuje znicit a oslabit. Cina mu chce potopit 2 letadlove lodi Zirkonem, proti kteremu nemaji obranu. Jsme v silene situaci, kdy USA si tuto vodu v podpalubi vubec nechteji priznat a i nadale kopou do Rusu a Cinanu, ackoliv ty je mohou kdykoliv vygumovat z mapy!!! U vlady je tam skupina neskutecnych idiotu a ignorantu! Zakaz Huaweie neni spojen jenom s propadem Applu. Huawei se neda odposlouchavat jako iPhone. To vam nikdo nerekne, CIA dezorientuji verejnost a delaji z nas blbce.

 • Návštěvník - Marco

  Libi se mi, jak vzdy nekdo prohlasi, ze kdyz je neco z ciny, je to smejd. Jakoby oni vyrabeli jen ty nejspolehlivejsi veci. Cina je nejstarsi civilizaci na svete. Kdyz oni delali prvni pusky, v Evrope si jeste hrali s meci. Dodnes jsou nenahraditelni unoha vyrobku, kuprikladu by jste bez nich ani neoslavili novy rok a stale stejne slysim ty pohrdave arogantni kecy. Co kdy dokazal Zapad krom okradani celeho sveta? Jsou to prezrani paraziti, kteri si uz jen libuji v poslednim planu, ktery ma vyhladit vetsinu lidstva, aby si opet obnovili vladu privilegovanych. Uz se tesim az jim to praskne do ksichtu a skonci jejich krutovlada. Vedierx majetek nad 100mil bych znarodnil, korporace rozpustil, zbrojovky zestatnil a lidstvo by zazilo konecne mir. Preji vsem klidne sny a lepsi budoucnost, nez nam planuji lepsolide.