Po armádě, která odmítla nátlak USA a je loajální Madurovi přišel další tvrdý úder: venezuelský generální prokurátor Tarek Saab požádal nejvyšší soud v zemi o zahájení předběžného vyšetřování proti samozvanému prezidentovi Juanovi Guaidó,  zmražení účtů opozičního vůdce a uložit zákaz vycestování.

 

Nicolas Maduro, který byl před měsícem inaugurován, obvinil loutkového iniciátora masakrů (až 35 mrtvých) za vůdce puče a žádá tvrdé potrestání, protože vydírání už hrozí v celonárodní masakr.

 

Guaidó jako zákonodárce, který také stojí v čele Národního shromáždění  má imunitu před trestním vyšetřováním, kterou může odstranit pouze vrchní soud.

Pár minut po oznámení Guaidó řekl, že neměl podceňovat hrozbu odnětí svobody, ale nevěří, že by to bylo „něco nového“. A je v šoku, protože USA mu část nakradených peněz chtěly předat a ty má zmrazit generální prokurátor.

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • wolfram

  Nepovedený puč. Tak puč mi puč Malagelo Mala, mala, mala, mala, mala, Malagelo Mala a mala, Malagéééloooooooo

 • Michonnet

  Venezuelci, držte se, nebo dopadnete vyrabovaní jak Honduras, Salvador a Česká republika.

  Krátká URL:
 • Guaidó Defraudant

  Doufám, že se Guaidó k penězům v USA nedostane. Já myslím, že to ani není legální.
  "Trumpova administrativa předala kontrolu venezuelských bankovních účtů ve Federální rezervní bance New York Juanu Guaidóovi. Příkaz podepsal minulý týden Mike Pompeo," píše tisková agentura AFP.
  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-29/us-hands-venezuelas-us-housed-bank-accounts-over-guaido

 • Dan

  V odpovědi na: Guaidó Defraudant

  UK nechce Madurovi vydat venezuelske zlato, ktere je u nich ulozeno. Neskutecna prasarna, chteji ho dat samozvanci! Ale mozna to zlato uz tam ani neni. Ani US politici nemohou zkontrolovat zlate zasoby zeme!

 • Dan

  Tenhle poskok USA na obrazku byl uplacen, aby se vratil stav pred Madurem, kdy US koncerny kupovaly naftu od Venezuely za 35 $ a prodavali dal za 160 $. Maduro jim to zatrnul jako Putin v Rusku a tak je potrebuji znicit jako Kadafiho, Sadama a j.
  Venezuela ma 20 % zasob ropy sveta, proto je tak pro US zlodeje neskutecne lakavym soustem!

 • wolfram

  V odpovědi na: Dan

  Donald Trump je prostě zoufalý, jedině venezuelská ropa a zlato mohou zachránit USA před státním bankrotem.

 • JH

  Politice Zapadu jiz zbyly jen LZI, VYLHANE AGRESIVNI VALKY a DALSI ZLOCINY PROTI LIDEM...

 • JH

  Politice Zapadu jiz zbyuly jen LZI, VYLHANE AGRESIVNI VALKY a ostatni ZLOCINY PROTIU LIDEM...

 • Dan

  USA si nejdrive koupily parlament Venezuelyi tohohle poskoka zaplatili, aby se vyhlasil kralem. Stalo je to skoro nic ve srovnanim s ropou, kterou chteji pak sami prodavat a Venezuelcum za to naserou do klobouku. O tom to je. Lidem zvoleny kral ale jeste zije a tak USA se pouze demaskovaly v plne sve nahote jako v kauze Huawei. Jejich vazalove v EU pochopitelne taky, CR ihned odsoudila Huawei bez dukazu. Clovek by blil a stydi se, ze je Cech! Venca nas s krvavou Madlou zatahl na obdivovany zapad a tleskali jste mu pritom. Zjistli jsme ale, ze jsme sklouzli do nove totality a za ni musime bojovat v NATO za nase penize vsude po svete. Za Sovetu to nebylo. Jinak se vse podoba jako vejce vejci. Politicke kecy, zpravodajstvi v mediich. Ruda hvezda byla vymenena za bilou. Media nam rikaji, jak jsme blbi a ze oni vedi nejlepe, co je pro nas dobre. Plivaji na prezidenta a vladu bez postihu. Politici nejsou schopni tuhle pakaz vyhnat, ktera jde proti lidem. Nechteji, protoze nemohou. Tak je to vsude v koloniich USA. Cenzura, lzi, dezinformace, zamlcovani a hystericka rusofobie.

 • Krokodýl

  V odpovědi na: Dan

  USA přichází denně o desítky či stovky milionů dolarů z vexlu alá ropa a mezinárodní obchod.Odchod od doláčů se ve světě zrychluje a souběžně s tím se začnou do USA vracet vytištěné peníze s tím,že je nikdo moc chtít nebude a emerika nemá co za ně nabídnout protože se tam už nic,kromě kvérů nevyrábí ,čili hurá a směle hyperinflaci a lá Zimbabwe a k občanské válce.

  Krokodýl