Školní autobus s 51 dětmi unesl ve středu u italského Milána senegálský řidič. Později autobus polil benzínem a pokusil se všechny upálit. Policii se podařilo děti i s doprovodem zachránit.

 

Sedmačtyřicetiletý Ousseynou Sy unesl autobus se dvěma třídami ze školy ve městě Vailati di Crema, které leží zhruba 50 kilometrů východně od Milána.

Původně měl děti převézt do tělocvičny. Poté, co se vychýlil z trasy, vybral od školáků všechny mobilní telefony a jejich doprovodu nařídil, ať jim spoutá ruce stahovacími páskami. Jednomu chlapci se podařilo svůj telefon ukrýt. Podle úřadů na tísňovou linku později zavolal dospělý a jeden ze studentů zavolal rodičům.

Policisté autobus zablokovali třemi vozy na předměstí Milána. Muž okamžitě začal po vozidle rozlévat benzín a vyhrožoval, že ho zapálí.

„Zatímco dva policisté zaměstnávali řidiče - měl zapalovač a vyhrožoval, že autobus pomocí kanystru benzinu zapálí - další násilím otevřeli zadní dveře,“ řekl televizi Sky TG24 velitel policistů Luca De Marchis.

 

 Autobus nakonec celý shořel. Představa, že by děti neuprchly...

 

Zdroj

Italy: Driver abducts schoolchildren, sets bus ablaze - AP News

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Kdy ministr Petříček (ČSSD) pošle letadlo pro Týnuš Třešničkovou do Turecka! Týnuš utrpěla popáleniny na 30 % těla, skoro jak Palach, a po půl roce ukázala alespoň svoje ruce, má otevřené krvavé rány, nezahojené, to je turecká zdravotní péče!!!!!!!!!!! Dne 27. září 2018 byla Týnuš Třešničková (23) popálena při ohnivé show v restauraci slavného kuchaře Nusreta Gökceho v Istanbulu. Vláda ČR se na ni vykašlala, nechali ji v nekvalitní turecké nemocnici, jak Peltovu účetní Lenku pobodanou islamistou v červenci 2017!!!!! "Pobodané Češce Lence se daří, brzy pojede domů," jó, houby!!!!!
  https://www.extra.cz/images/thumbs/e6/96/e696b85-220647-7-2048x0-shrink.png
  Týnuš Třešničková poprvé ukázala popálené ruce: Rány zalité krví se špatně léčí
  https://www.extra.cz/tynus-tresnickova-poprve-ukazala-popalene-ruce-rany-zalite-krvi-se-spatne-leci

 • Michonnet

  V odpovědi na: *

  Chudák holka. Proč jí nedali na tu ruku kožní štěpy, okamžitě převézt na Kliniku popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Nemocnice vypadá moderně, výhled pěkný, ale Turci asi nejsou žádná lékařská špička.

 • Michonnet

  Autobus v Itálii hořel strašidelně:
  https://www.zerohedge.com/s3/files/inline-images/141234292-b2fc2ee9-88d2-44eb-b7db-ee401fa3ca1d.jpg

 • Dan

  Senegalec po 15 letech v bezpeci v Italii a aklimatizaci pri zivotni urovni o ktere se mu v Africe ani nezdalo, zapaluje autobus s detmi Italu, kteri mu poskytli ochranu a domov!
  Je to dukaz, ze nenavist Islamu k nam z muslimu nemuzete vymytit, i kdyz jim polezete do p.dele. Ta nenavist zustava neustale pritomna a muze kdykoliv vypuknout. Uz se to potvrdilo v nekolika pripadech u 'asimilovanych'' muslimu dokonce z druhe generace.
  Politici, kteri tento priliv tolerovali na prikaz EU se nestane nic. Odnesou to zase lide, kteri ze svych dani migranty zivi. Diky Salviimu a temto incidentum uz nedobrovolne. Salvini jim rekl: 'Hostina uz skoncila'. A cestovky neziskovek, co je privazely do Italie taky.
  Italie je prvni zemi EU, ktera podepise spolupraci na nove hedvabne stezce s Cinou. Cinan zrusil jednani o clech s USA a jede do Evropy! US farmari nevedi co s urodou, protoze Cina jejich soju uz nekupuje. A tak krachuji.