Stále více lidí vyjíždí do Ruska, aby tu "hrůzu" viděli na vlastní oči. I my jsme neodolali, a na tu "hrůzu" se jeli podívat. A potvrzujeme: hrůza to je, ale nikoliv Rusko. Ta hrůza a děs na nás teče z veřejnoprávních médií, z jejich dezinformací, z jejich ohýbaných pravd,  i když je Rusko někde jinde, než v bídě a zoufalství.

 

Zatímco se na nás z České televize valí miliony Navalnych a Stoltenbergů (NATO) jako vrchních šiřitelů nenávisti, kteří se prý hroutí před hrozbou Ruska, Rusové žijí jiným životem a Evropa je jim ukradená, nebo někteří mají starost, jestli někomu v Evropě opět nehrábne a na Rusko nezaútočí. Divné, když zdejší propaganda tvrdí opak a lidem, co chtějí znát pravdu nenávistně nadávají do "rusofilů".

 

I obyčejní Rusové si už žijí " na úrovni". A proč to Česká televize neukáže?

Překvapivá informace i pro nás: proč je tolik Číňanů v Rusku?

Pokud přijedete do Ruska, přímo do hlavy vás praští jiný svět: obrovská výstavba moderních dálnic, obrovské množství nových bytů, obrovská výstavba statisíců bytů, na které, světe div se, Rusko peníze má a dokládá to nejmenší dluh na světě. (Lze to nalézt ve všech statistikách). A protože to Rusko nemůže zvládnout samo, Putin navrhl Číně, aby se na investicích a modernizaci Ruska podílela.

Tempo výstavby a modernizace je ohromující (foto z autobusu)

Pozor, obdoba roku 1990 u nás, ale: zatímco právníci jako Kalvoda a další z oné doby připravovali smlouvy bez omezení, takže západ si odváží sta miliard ročně v dividendách a bude odvážet stále  a ještě se nám směje, poučený Putin to nabídl mazaně: na dvacet až padesát let, Číňané se o svěřený majetek musí starat a teprve dividendy navíc jdou do Číny. A po uplynutí doby majetky zůstanou Rusku, neboli se vrátí zpět.

Je jasné, že je nyní v Rusku Číňanů jako much a Rusům vadí. Ale neprotestují, protože vědí, že smlouvy jsou ošetřeny (Kalvodové se tam k veslu nedostali) a činské firmy jim nic zašantročit nemohou, narozdíl od "hodného" západu u nás.

 

Druhá věc, která vás praští do nosu je svět před Putinem a po Putinovi, jak dnes většina Rusů nazývá období před rokem 2000 a pak po něm. Asi jako my používáme oficiálně název "po sametové revoluci".

Na jedné straně vidíte, kde žili Rusové do roku 2000 a jaký to byl svět, na druhé straně vidíte svět Ruska, který se vytvořil během krátkých 19 let. Tisíce kilometrů dálnic, tisíce kilometrů silnic, obrovské množství nových bytů, a neuvěřitelné množství jeřábů, dopravních prostředků, dělníků a... To, co my uděláme za deset let, v poměru obyvatel to Rusové udělají za rok. Například Petrohrad je velký jako Slovensko a zatímco Slovensko postaví jeden byt, Rusové deset až dvacet, k tomu silnice, dálnice a parkoviště. Jakoby se zhmotnil výraz Julia Fučíka, kde zítra znamená již včera. My se tomu tenkrát smáli: netušili jsme že to Rusové jednou dokážou a my z toho budeme vytřeštění.

A porovnání s bídou v USA? Proto Francouz Gérard Depardieu, proto Američané, kteří navštíví Rusko žasnou. V USA je bohatá minulost, v Rusku budoucnost.

Šok!

 

A ještě jednou: to vše se děje z reálných peněz, s minimálním zadlužením, neboli peníze vydělané se "neprožírají" jako u nás, ale investují se a ještě skupují obrovské množství zlata na podporu budoucí silné měny a stabilizace! Připočtěte si zoufalé sankce, které navíc Rusko posílily. Je jasné, že nenávist těch "lepších" ze západu a NATO je nekonečně šílená!

 

Udivuje obrovská výstavba infrastruktury, dálnic, mostů, podjezdů a bez zadlužení! (Opět z autobusu, takže není čisté foto)

Samozřejmě že zaslepenost by byla stejně hloupá, jako naše veřejnoprávní propaganda: musíme souhlasit, že veřejnoprávní média nelžou. Ta bída ještě vidět je. Infrastruktura je zatím pozadu. I ty "pastoušky" tam jsou. Pouze veřejnoprávní média ukazují jenom ty zbývající pastoušky, zatímco obrovská výstavba a obrovské množství opravovaných památek se tají!

Pokud hovoříte s lidmi z Moskvy či Petrohradu, ale i z malých obcí, všichni na tatíčka Putina pohlížejí se slzou v oku. Faktem je, že někteří ho příliš adorují: náš milovaný Putin apod.. Jenomže divme se jim: on nejdříve musel tvrdě stmelit zem, následně donutit oligarchy, aby za majetek Ruska si neužívali Britové či Američané a ještě se Rusku smáli, čímž se stal Putin západu nepřítelem číslo jedna a ještě národu vysvětlit, jak dál. Ne malinkému českému, ale obrovskému ruskému.

Všimněte si, že reformu z let 1990 - 1996 dodnes u nás především mladí jako Piráti nechápou a dluhy po roce 2000 hází na Václava Klause staršího. Blbost je nekonečná.

Dnes je již stálý příjem v Rusku realitou, životní úroveň stoupá a Rusové si začínají života užívat. Obyčejní Rusové, ne papaláši. Mimochodem: jak pracuje naše propaganda už jsme zde jednou ukazovali o Ňagani:  Svobodná Free Evropa je stoka dezinformační: ruská Ňagaň protažena propagandou a fakta - budete v šoku!

 Přesně proto se nesmí jezdit na Krym stejně tak, jako za komunistů jsme nesměli na západ: v té době šlapal, socialismus se hroutil a my to nesměli vidět. Dnes se situace opakuje, ale v obráceném gardu: my nesmíme na Krym, pouze máme dělat dluhy a pomáhat nakupovat rakety USA. Už nic jiného totiž tato banánová republika nevyváží. Vlastně ropu a chce plyn. Náskok technologií se totiž rapidně smrskává a dokonce v USA daně neplatí, takže negramotnost vesele stoupá a na léky už polovina Američanů také nemá.

Jako v obráceném heslu Julia Fučíka: USA jsou země, kde včera znamená zítra. Smutné. Ale stále vyhrožují a chřestí zbraněmi. Smutný konec impéria. I když Trump zoufale volá "First USA". Ano, v dluzích...

 

 

 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Dan

  V odpovědi na: *

  Zavislost na penezovodech je nadrazena vsemu, slibum, moralce i pravde. Reditel Narodniho divadla cestuje draz jak premier! Jeho diety si nezadaji s utratou naboba, ktery si to ovsem sam plati. Dalsi dukaz, ze tihle smejdi jakmile se dostanou k pipe tomu urvou p.del i s koulema!

  Krátká URL:
 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: *

  Že peníze hýbou mnoha procesy ale nijak nesnímá z Hamáčka, co by předsedy ČSSD, že je odpovědný za personální obsazení ministra kutury. Poněkud jste ujel mimo námět. Bylo by divné, kdyby to řešil někdo jiný.

  Krátká URL:
 • *

  Děkuji panu Nowakovi za velmi přínosné diskuzní příspěvky a jen bych chtěl poznamenat, že Putin udělal na jednoho člověka až až a kdyby zahraničně politická situace nebyla tak složitá, Rusko nebylo děsivě obklíčené NATO, válka na východní Ukrajině, v Sýrii + Venezuela, Írán, tak by v té domácí politice udělal i víc, to jsem si jistý. Takhle alespoň Putin drží oligarchy pod krkem. To ví v Rusku každé malé dítě.

  Rozdíl mezi korporátním kapitalizmem a korporátním fašizmem
  tkví v tom, zda kapitalismus v dané zemi řídí politická reprezentace nebo naopak, korporace řídí politiku a politiky; pokud korporace uplatí volby a vybírají si kandidáty, a přitom platí prakticky minimální daně, pak jsme v modelu korporátního fašizmu; pokud korporace podléhají politické moci jako v Číně a v Rusku a jejich strategii spoluurčuje stát a má možnost dosáhnout i na jejich zisky, pak jsme v korporátním kapitalismu;
  ČR – má korporátní fašizmus à la premiér Babiš, zloděj národního majetku, který monopolně ovládá (nakradl) většinu chemického a potravinářského průmyslu a zemědělství v Česku, a s jeho přáteli zloději národního majetku: Kellner, Bakala, Křetínský/Roman, Tykač, Komárek, Chrenek, Vítek, Dospiva, Koláček, Kožený, Kutal a Šišma atd.
  USA – jsou mezi korporátním kapitalismem (Trump) a korporátním fašizmem (Bush, Obama nebo pokud by prezidentské volby 2016 vyhrála Hillary Clinton)
  Čína – má korporátní kapitalismus s Komunistickou stranou Číny
  Rusko – má korporátní kapitalismus s Putinem

  "Celkově vlastní sto nejbohatších Čechů a Slováků v Česku majetek ve výši 1471 miliard korun. Suverénní miliardářskou jedničkou v tuzemsku je vládce skupiny PPF Petr Kellner, jehož majetek dosahuje 281 miliard korun. Dvojkou je premiér Andrej Babiš, který kontroluje konglomerát Agrofert." Suma jejich majetku přibližně odpovídá výši státního dluhu ČR.

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Pro mne ridi svet korporatni fasismus Deep Statu. (az na nase nepratele rusko, Cinu..).To ovladnuti je naproste a zatim nezpochybnitelne. A kde je nejaka dira, tak ji lokajove Deep Statu ve vladach zemi hned zaplacnou penezi, vydiranim, vrazdou, demonstracemi. Media, vsechno ovladaji. CR je jenom lokaj, EU, NATO ovladaji take. Migraci do Evropy organizuji a negativni ukazy potlacuji zakazy a stale novymi zakony a cenzurou internetu. Nedopusti, aby se priliv migrantu omezil. V Jizni Americe posilaji do USA statisice migrantu, kteri jdou za lepsim. Znemoznuji pak ochranu zemi proti migraci neustalou stvanici na odmitace a apelovanim na humanismus. Jako lokajove se zeme nemaji moznost branit a bojovat za zajmy sve zeme a obcanu. Nechapete tu bazinu, ve ktere svet ted vezi? Ze jsme ovladani silami zvenci a ze nase politicke a ustavni organy, media jsou jejich pomocnici a jenom zasterkou? Ze Perestrojka a Samet a ti zbohatlici jsou jejich prace? Jsou neviditelni, nepostizitelni. Tak dabelsky je to vymysleno...

 • *

  Británie anektovala Falklandy, válečně! To nikomu nevadí?! Kde jsou sankce na Británii?! Krym je od roku 1918 autonomní republika a obyvatelé si v referendu odhlasovali znovusjednocení s Ruskem, to je jejich právo! V referendu v roce 2013 se 99 procent obyvatel Falkland také přihlásilo k Velké Británii.

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Dvoji metr, pane!
  Ale nejde ani o ten dvoji metr, jde o to znict Rusko a zmocnit se jeho uzemi a surovin! K tomu je kazda anglosaska podlost a prolhanost USA a NATO dobra!!!!!!

 • vízum do Petrohradu snadno a rychle

  Putin ulehčí turistům návštěvu Petrohradu: elektronická víza od 1. října 2019
  Místo papírového víza bude na návštěvu Petrohradu a Leningradské oblasti stačit obyčejný dotazník na webu. Vízum bude platit 30 kalendářních dnů a dovolí maximálně osmidenní pobyt!
  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/263859-putin-ulehci-turistum-navstevu-petrohradu-papirova-viza-nahradi-elektronicka/

 • Dan

  V odpovědi na: vízum do Petrohradu snadno a rychle

  Doufam, ze Rus ma kontroly na hranicich v ruce. Nedavno pasoval pracovnik US ambasady do Ruska bombu bez naloze! Zkousi vsechno mozne, jak zemi destabilizovat! Jenom diky imunite ho nezabasli. Rusove jsou ted presvedceni, ze za masakrem na letisti Domodedovo jsou tajne sluzby USA.

 • zoidysvk

  Zaujimalo by ma či autor bol na navšteve vidieka alebo malých miest pri urale alebo sa vozil len po nablýskanom petrohrade... Ak je situacia v rusku tak užasna ako je možne že demograficky rusi vymieraju asi najrýchlejšie z celej europy, nehovoriac a o masivnom odlive mladých ludi či silnejucemu vplyvu islámu... Plus najvyšia miera prostitucie, pohlavnych chorob a inej degeneracie...

 • .

  V odpovědi na: zoidysvk

  Naozaj čteš česky? Tohle jsem tam našel
  Samozřejmě že zaslepenost by byla stejně hloupá, jako naše veřejnoprávní propaganda: musíme souhlasit, že veřejnoprávní média nelžou. Ta bída ještě vidět je. Infrastruktura je zatím pozadu. I ty "pastoušky" tam jsou. Pouze veřejnoprávní média ukazují jenom ty zbývající pastoušky, zatímco obrovská výstavba a obrovské množství opravovaných památek se tají!
  Tak netaraj.