Co je královský gambit?  V italštině "dare il gambetto pro" se rozumí šachové zahájení, ve kterém hráč riskantně obětuje i důležitou figuru, aby soupeře nalákal a následně dosáhl totálního vítězství. A přesně takovouto fascinující hru rozehrál Matteo Salvini.

 

(Mnozí na internetu rozzuřeně reagují, jakou špínu odhlasoval italský parlament proti Salvinimu. Ale je to úplně jinak)

 Itálie je ve varu, Itálie se bouří a kde se objevi Matteo Salvini, jsou plná náměstí a provolávají mu podporu!

Co vymyslel Matteo Salvini, daleko nejpopulárnější a nejoblíbenější politik za své jasné postoje v jižní Evropě?

Minulý rok různými čachry vyšachovali Salviniho z vedení státu a neskutečný podraz Italové neskousli. A napětí se v Itálii stupňuje. Fraška, kdy je Salvini obviněn za jakousi vlastizradu, že chrání italský lid před migranty by snad nevymyslel ani Sicilský klan. Soud v sicilské Katánii, který je zvláštním tribunálem, a jenž má na starosti vyšetřování ministrů, minulý měsíc doporučil, aby byl Salvini postaven před soud za nelegální zadržování migrantů na lodi pobřežní stráže. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

(Všimněte si, co se děje v Katalánsku a stejné tresty jsou za vyhlášené referendum)

 

Proto se ptám italského lidu: Mám být i nadále ministrem, který vykonává svá práva a povinnosti, nebo mám požádat ten či onen soud, aby rozhodl o imigrační politice?“ napsal na twitteru Salvini.
Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/postavte-salviniho-pred-soud-doporucil-italsky-tribunal-rozhodne-senat-20190124.html

A tak se 99% lidí rozzuřilo, když italský senátní výbor odhlasoval, že vyšetřování Mattea může být zahájeno. A ti lidé už v oprávněné a spravedlivé zlobě přehlédli onen "královský gambit Mattea Salviniho":

"Con me tanti italiani in Tribunale"
Caso Gregoretti, Salvini ai senatori della Lega: mandatemi a processo

"Ci ho ragionato ieri e stanotte e sono arrivato a una decisione, che ormai è diventata una barzelletta che va avanti da anni, e ho deciso che domani chiederò a chi deve votare, quindi anche ai senatori della Lega, di farmi un favore. Votate per mandarmi a processo e la chiariamo una volta per tutte. Portatemi in Tribunale e sarà un processo contro il popolo italiano, e ci portino tutti in Tribunale".

Lo afferma il leader della Lega, Matteo Salvini, in diretta Facebook da Cattolica, dove si trova in campagna elettorale.

Matteo Salvini totiž požádal své senátory (Ligy Severu), aby hlasovali pro jeho vydání.

 

Takže pozor!

V senátním výboru tak hlasovali všichni Salviniho Ligy pro jeho vydání, zatímco všichni z Hnutí pěti hvězd (M5S) a středolevé Demokratické strany (PD) zoufale hlasovali, aby populární a inteligentní Matteo Salvini vydán nebyl.

 

Kde se objeví, jsou každý den plná náměstí (Včera Bologna)

Mají totiž strach z italského lidu, že se zdvihne obrovská vlna spravedlivého hněvu od Lombardie po Sicílii a Matteo Salvini se stane absolutním vítězem i za tuto špínu!

 A Brusel šílí a vyhrožuje: po Brexitu nejen Orbán, ale Salvini a Le Penová jsou stále populárnější, snaží se je odstavit nezákonnými politickými soudy jako v Katalánsku, bohužel jenom v České republice jsou zatím divní Piráti a Drahošové...

 (Na you tube je už i video z Bologni s Matteem ze včerejška, které má už 293 tis. zhlédnutí ) Tak populární je...

 

 Související

Udělal Matteo Salvini osudovou chybu, nebo je to excelentní tah? 19.10.2019 bude v Římě celá slušná Evropa!

Ministr vnitra Itálie Matteo Salvini se s Romy a nelegály nemazlí a proti tlupám povolal armádu

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Cíl USA: Evropané budou
  - vést pouliční boje s migranty,
  - brexitovat, czexitovat, rozbíjet si Evropskou unii, která byla založena v roce 1952 k ochraně evropských trhů, evropských výrobců, evropských národů a k udržení míru v Evropě, a hlavně rozbíjet si Eurozónu a euro, euro je rezervní měna, jediný skutečný konkurent amerického dolaru,
  - vypínat evropské jaderné i uhelné elektrárny (Merkelová), platit "Obamovu Carbon tax" (Gréta), v prosinci 2019 americký prezident Donald Trump podepsal zákon uvalující sankce na podniky spojené s výstavbou plynovodu Nord Stream 2, který má přivádět plyn z Ruska. Evropa by tak měla být odříznuta od energetických zdrojů,
  - kvůli Trumpovým clům na evropské automobily a obří americké pokutě 4,3 miliardy dolarů pro Volkswagen bude evropský páteřní automobilový průmysl v recesi (VW se snažil prosadit v USA své osobní auta - diesely, což nemá v USA tradici, turbodiesely TDI „clean diesel“ Volkswagenu prý ve skutečnosti vypouštěly mnohem více oxidů dusíku než při měření v laboratoři, jenže tyto oxidy dusíku máte běžně v kuchyni, pokud vaříte na plynovém sporáku), přičemž Američanům vůbec nevadí např. jejich americké čoudící koráby dílnic, diesel kamióny s motory Cummins! nebo jejich staré čoudící pickupy a cadillaky se starými benzínovými motory!
  https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/vp-site-3zwh85uz-offload/2013/05/120314_r89au_rodeo-camion_sn635.jpg

  → předlužené USA a americký dolar budou prosperovat a vzkvétat.

  Matteo Salvini je spíš takový pěšák, a když byl ministrem vnitra, kolikrát loď s migranty nakonec pustil na Sicílii.

 • Tomio Okamura: „Čtvrtou říši nedovolíme!”

  PL: Jaký je váš názor na zahájení stíhání bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho (Liga) za to, že bojoval proti nelegální migraci zadržováním lodí?
  Tomio Okamura: „Jde o absurdní obvinění, kterým se elity Evropské unie ve spolupráci s jejich italskými kolaboranty snaží za každou cenu dostat mého kamaráda Mattea Salviniho před soud a možná do vězení. Chtějí Mattea potrestat, že brání bezpečnost Itálie a Evropy. Bruselské elity chtějí zastrašit vlastence, kteří brání suverenity svých zemí. Matteo Salvini ale správně řekl, že se zastrašit nedá. A hnutí SPD také ne. Vlastenci evropských národů porazili třetí říši a nedovolíme vznik říše čtvrté.”
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ctvrtou-risi-nedovolime-Okamura-o-EU-stihani-Salviniho-a-ceskych-Piratech-Zasadni-narceni-611406

  Salviniho Liga byla v neděli poražena v regionu Emilia Romagna. Liga podle předběžných výsledků dostala 44%, zatímco vládní Demokratická strana (PD) 51.4% a vládní Hnutí pěti hvězd (M5S) méně než 5%. Ale pozor, šéf M5S Luigi Di Maio rezignoval 22. ledna 2020 a již dříve rezignoval již dříve i ministr školství M5S a tři senátoři M5S, kteří přeběhli k Salviniho Lize! Koalice PD a M5S je křehká, sotva dýchá! Chicht! Italský premiér Giuseppe Conte (nezávislý), jak vidíte, je jak šílený!

  Itálie je nejzadluženější země eurozóny v absolutních číslech, státní dluh Itálie činí 2,442 bilionu eur (anglicky 2,442 trillion euros), to je 138% HDP, to je přibližně 63,49 bilionu korun. Druhá nejzadluženější země eurozóny je Francie se státním dluhem 2,415 billionu eur (anglicky 2,415 trillion euros), to je 100.4% HDP.
  https://www.reuters.com/article/italy-debt-eurostat/italys-public-debt-rises-to-138-of-gdp-in-q2-eurostat-idUSL5N2772GG
  http://www.xinhuanet.com/english/2019-12/20/c_138646991.htm

 • ITÁLIE V CHAOSU A V EUROZÓNĚ

  Jak se říká: „V případě, že dlužíte bance 1 mil. Kč a nesplácíte, je to váš problém. Když dlužíte 100 mil. Kč a nesplácíte, je to problém banky.”
  Zadlužená Itálie je problém Německa a Evropské centrální banky v čele s nosatou čarodějnicí Lagardeovou, novou prezidentkou ECB od listopadu 2019.
  https://www.ecb.europa.eu/ecb/orga/decisions/html/cvlagarde.cs.html
  Itálie upadá do čím dál většího chaosu, italský premiér - profesor práv Giuseppe Conte (nezávislý) chce vyhlásit amnestii pro všechny ilegály a přerozdělovat ilegály po celé Evropě.
  18.1.2020 Po-Salviniovská levicová vláda Itálie uvažuje o pokrokové nápravě situace udělením amnestie 700 000 ilegálních migrantů.
  https://www.reformy.cz/po-salviniovska-levicova-vlada-italie-uvazuje-o-pokrokove-naprave-situace-udelenim-amnestie-700-000-ilegalnich-migrantu/