Nelze vše ověřit, ale něco ano, přesto to stojí za promyšlení.

 

Kdo dokáže vysvětlit zprávu, že několik dní před návštěvou amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona před cestou do Ruska začne tvrdý atak na okolí  ruských spojenců.

Kdo dokáže vysvětlit, že Rusko je informováno čtyři hodiny předem, když stačilo hodinu na odstranění nebezpečí pro ruské vojáky.

A nyní jsou zprávy, že ani syrské vojáky 59 drahých, křídlatých  střel nezasáhlo (snad 4 a 2 civilisty) a poslední zprávy jsou, že (ale zatím neověřitelné) z arabských zdrojů, že na místě zůstaly pouze staré stroje a s vojáky zmizely i nové včetně ruských moderních pro Asada a syrskou armádu.

Na tak drahý útok (upřesnění - jedna střela, pokud použili starou z devadesátých let, stojí  cca 1,45 milionu dolarů - nové mají být násobně dražší) jsou ztráty Asada a lidí zanedbatelné, žasnou některé zdroje.

 

To prostě nemá logiku. Co je to za hru, když nikdo neví, jak to se sarinem skutečně bylo a že to použil Asad je absurdní.

 

Nebo?

Nebo je to demonstrace a divadlo proti americkým magorům, kteří každého, kdo se sejde s ruským protějškem pasují američtí extremisté kolem McCaina do pozice zahraničního agenta a Trump tím zařízl spekulace. A vyjádření samotného Trumpa, že to není změna pozic, ale jednorázová trestná výprava, která se nebude opakovat spekulace navyšuje. Navíc Johnson má také letět do Moskvy a vytvořit přátelštější prostředí.

Přesto na sebe dští síru a nenavistné výkřiky. A stejně tak okolí Putina ukončilo vstřícné (ústní) postoje. Vážně to není divné? Je tato hra pro nás dobrá, nebo špatná? Dokonce možná Asad už oznámil, že odejde a toto divadlo je jenom pro nové postoje USA, Francie, Velké Británie a Ruska.

Ale stále visí ve vzduchu, že se Trump podvolil, nebo zbláznil a Pentagon má navrch. Budeme pozorně nadále sledovat a analyzovat. Ale musíte uznat, že to do sebe nehraje.

Pokud se ve světě objeví další nečekaná zpráva, budeme aktualizovat.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jaroslav Matuška

  Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?:
  Autor: M. Varadinková Datum: 7.4.2017 10:52

  Jen absolutní blb může uvěřit tomu, že chemické zbraně použil Asad. Ten k tomu neměl sebemenší důvod, vůbec nic by tím nezískal a hodně ztratil. Získat naopak mohla tzv. "umírněná opozice", kterou z USA podporují válkychtivé protitrumpovské struktury.

  Je tedy Trump absolutní blb, který jim skočil na lep? To si nemyslím. Trump tím útokem na syrské letiště mohl totiž zabít hned několik much jednou ranou:

  A) prokázal, že není jako Obama a že se umí odhodlat k rázné akci, což se mnohým jeho voličům bude líbit

  B) zatnul tipec těm svým nepřátelům, co neustále operují jeho údajnou vazbou na Putina, ruskými hackery, co prý ovlivnili americké volby, styky jeho lidí s ruským velvyslancem atd.

  C) až vyjde najevo pravda o tom chemickém útoku, může Trump říct (podobně jako Bush junior v případě Iráku), že byl obelhán tajnými službami, které mu předložily falešné důkazy. A tím získá ospravedlnění pro ráznou čistku v těch strukturách tajných služeb a "deep state", které mu jdou po krku.
  ==================
  Snad se paní Varadinková nebude zlobit, že bez jejího souhlasu postuji její příspěvek v diskusi na Neviditelném psu. Je skvělý.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - host

  V prvom rade netreba robiť skrytú pravdu z verejne známej. Jeden tomahawk stojí 1,59 milióna $! A nie jednu miliardu.

 • Návštěvník - Petr Pokorný

  V odpovědi na: Návštěvník - host

  Děkuji, opravíme.

 • Návštěvník - jirizkolina

  Neletí žádná prapodivná zpráva.

  Ruská Federac byla dopředu od USA upozorněna, že dojde k těmto úderům. V návaznosti na to, stihli v Sýrii evakuovat základnu a všechna letadla odletěla do bezpečí.

  Legrační je, že větší polovina Tomahawků nedosáhla svého cíle a zbytek střílel velmi nepřesně. Ve výsledku jen zničené letiště a údajně jen 6 zabitých civilistů.

  Informaci předávám, jak jsem dnes vyslechl na NTV (Независимое Телевидене)

 • Návštěvník - janko

  celá tahle smutná událost je o způsobu, jak odstranit válečné jestřáby z vlády USA. Byla to past na ty, kdo dali příkaz pustit toma a hafky...

 • Návštěvník - ddd

  Toto vše by byla pravda kdyby den před útokem neodvolal Bannona z bezpečnostní rady státu.

 • Návštěvník - Karel

  Fantasmagorie. Johnston do Moskvy nepojede, zrusil navstevu. Ted je dulezite vysetrit nestrane kdo je puvodce utoku a odkud ty zbrane ma! Ma urcite i dalsi plyn a bude ho nasazovat, aby poskodil Assada. Ze by Assad vrazdil vlastni narod, to je pohadka americkych CIA lharu. Proc by to Assad delal? Narod ho podporuje. A to je to, co USA chteji, ocernit ho v ocich Syranu, udelat z neho tyrana, ktery je vrazdi. USA vzdy pracuji s false flag. Sami tento utok zorganizuji, aby obvinili toho, ktereho chteji znicit!!! Predkladaji lzive dukazy jako Powell pred Bezpecnosti radou, ze Irak ma zbrane hromadneho niceni, aby omluvil agresi v Iraku. To je motivace US mozku! Ovsem je to obehrana deska. Pouzili to pred agresemi ve Vietnamu, v Srbsku, v Lybii, v Iraku. Proste vsude u zemi ktere potrebovali znicit. Ted se musi zjistit, kdo to organizoval a provedl, i kdyz budou USA vysetrovani bojkotovat a ovlivnovat. Jako svedky pouzivaji deti!!!

 • Návštěvník - Karel

  Tim, ze EU politici i nas Sobotka podporuji neprokazanou verzi USA o vine Assada prokazuji svou podrizenost USA ve vsem a slepe!!! Jedine prezident Zeman muvil jasne a rozumne, ze se pred odsouzenim a utokem musi vzdy vina nejdrive musi objasnit. EU idioti nam uz nesmi dal vladnout a poroucet co smime a nesmime!!! Pryc s diktatem EU, pryc s vladou lokaju USA Sobotky a jeho vlady!!!!

 • Návštěvník - Karen

  Interpersonal intelligence is amongst the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we very often think about technical skills https://skillforumz.com/members/zunaku19/