Vítězství Emmanuela Macrona je ve skutečnosti vítězství Pyrrhovo. Pokud udělá reformy, prohraje Evropská unie. Pokud neudělá reformy a s běženci si neporadí, vyhraje příště Le Penová a prohraje Evropská unie. Prašť jako nakopni.

Samozřejmě u slušných a poctivých lidí drtivé vítězství Macrona vyvolalo v první chvíli strašné zděšení. Merkelová pláče dojetím a Evropské hodnoty si dávají pusinky na všechny části těla. A přesně na toto platí úsloví: kdyby hloupost nadnášela...

 

Lidé realističtí, lidé znající trojského koně či šachového koně se už smějí. Nebo budou smát. Co více jsme si mohli přát?

(Samozřejmě nevíme, zda je jásot Merkelové a dalších upřímný. Třeba to analyzuje stejně, ale to je její - jejich věc a my zde na Skrytá pravda píšeme za slušné lidi.)

 

Mnozí slušní lidé si totiž přáli vítězství Le Penové, aby konečně to svinstvo z Bruselu a Berlína někdo zastavil. Jenomže vítězství Le Penové by se obrátilo v politickou sebevraždu.  Všichni vědí, že jsme nyní na vrcholu konjunktury, cyklus prosperity je na nejvyšším bodě a například prodej aut trhá takové rekordy, že můžeme každý měsíc čekat už jenom drtivý pád. Nikdo z nás neví, zda za čtvrt, půl či celý rok.  Dá se odhadnout na jaro příštího roku, ale vrhne li ECB další mega eura na trh, může tím zhroucení eurozóny oddálit až o rok. A o to jde: kdyby byla zvolena Le Penová a cyklus poklesu by byl za jejího vládnutí, dostali by těžkou ránu všichni slušní lidé, protože by vina nebyla Bruselem vykládána zvráceným systémem RVHP pod Bruselem, ale útok by byl veden na zločince, xenofoba a rasistku Le Penovou. Le Penová by byla obětní beránek.

 

A to je právě úžasné: Macron má dvě možnosti - okamžitě udělat obrovský socialistický dluh a zahltit občany penězi, nebo udělat tvrdé reformy typu Orbana, protože veškerou moc má ve svých rukách. Ten finální tah, kdy si Evropská unie a Francie naběhla na vidle neboli na koně, který dá garde a současně dává králi šach a následně mat, je tu.

 

 

Fakticky Macron musí ihned udělat tvrdé reformy a vážně někdo věří, že socialistický agrární francouzský lid to vezme? Že dotace bude chtít přibrzdit?  Pokud ano, bude vítězství Macrona fascinující, ale jedině proto, že udělá to, co potřebuje slušný, obyčejný lid Francie, potažmo po současné hrůzovládě i my. (Francouzi jsou agrární, nevýkonný stát, my zase montovna Německa a Rakouska).

Takže ten kůň ve volbách udělal kuriozitu: evropská ekonomika začne klesat a v ten okamžik musí dělat Macron ještě dramatické reformní kroky. Souběh bude smrtící. A nebude li  a Macron úspěšně protlačí Orbanovy reformy, je to vítězství všech obyčejných lidí v Evropě a prohra systému Merkelové a Bruselu. A pak je pro nás jedno, zda je v čele Francie Emmanuel  Macron, či Le Penová, ale to, že udělal někdo reformy pro lid zaslouží uznání.

Nyní Le Penová, která se dostala do parlamentu, může čekat na svoji kořist: stačí zaváhání Macrona, kdy se mu nepodaří vyřešit migranty či velkou nezaměstnanost a vítězství ve volbách se mu změní v peklo. Takže zdánlivě malé vítězství, že se dostala nyní do parlamentu, je skutečným významem stejné, jako brexit Velké Británie a současně těžká prohra Merkelové v zajetí LGBT multikulturníchi pochodů. Francouzský lid, že tak výjimečně nešel k volbám, jednal moudře.

 

  Boží súd do roka a do dne. A hin sa ukáže...

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Jan

    Reformy se nepodari kvuli odborum a odporu verejnosti. A tak dalsi ztrata casu pro Francii. Pak dostane sanci Le Penova, ale ta ztrozkota taky. Ta otazka je jina: Jestli EU se chce oddelit od porucnika USA, ktery ji okupuje a delat vlastni politiku hospodarskou a vojenskou. A to Macron jako ucednik Rotschildu urcite nebude a Le penova taky ne. Paseku mohou nadelat oba, kdyz budou chtit s Merkelovou dalsi integraci EU. To povede k jejimu rozpadu! Euro by zaniklo, kdyby stale nepumpovali penize do bankrotare Recka.