Přesně stejné studie k nám přišlé ze Sovětského svazu pouze s tím rozdílem, že tenkrát nás ohrožovali imperialisté ze západu, americký brouk a zkažené západní peníze. Plány revanšistů zhatí naši vepři boubelatí, bylo šeptané heslo mezi lidem. Dnes se pouze změnili vepři, kteří už nejsou boubelatí, ale sportovní, západní, bezsádelní. A levá se vyměnila za pravou.

Prý Rusko se snaží ve východní Evropě využít hospodářské a politické páky, aby zdiskreditovalo západní model liberalismu a podkopalo transatlantické vazby. Uvádí to studie soukromé výzkumné skupiny, která byla ve čtvrtek zveřejněna ve Washingtonu. Informovala o ní agentura Reuters.

Podle spoluautorky studie Heather Conleyové má text upozornit na hrozby, jimž američtí a evropští politikové nevěnují dostatečnou pozornost. „Prvním krokem je uvědomit si, co se děje. V sázce je, jak vidíme sami sebe a fungování naší demokracie,“ prohlásila Conleyová.

Američtí vládní činitelé se s názorem autorů studie shodují, uvedla agentura Reuters.

Tenkrát obdobné studie posvětili sovětští vládní činitelé, Moskva a napsala sovětská "Pravda". Takže well, veri good , vsjo chorošo...