Paradoxy života: Šafr, který veřejně sprostě uráží kdekoho, sám jsa stejně osloven, dožaduje se 100 000 odškodného od Babiše a zatím za tu hroznou duševní újmu má dostat 50 000Kč. To byt tak hrálo, aby ten, co je sprostý na jiné, sám byl sprostě uražen. Otázkou je, zda je správné, že ti noblesní a slušní jeho urážky přecházejí, zatímco Šafr z toho chce vytřískat finanční kapitál. Možná, kdyby se všichni ti, na které byl Šafr sprostý dohodli a zažalovali a on musel zaplatit v součtu miliony, zda by demokracii nadále tak zneužíval.

Rozbiju doma prasátko a zaplatím autobusy, abychom byli všude tam, kde bude řádit Putinova pátá kolona. Už jsem se prostě nasral,“ ulevil Šafr - zní celá věta. Jiný názor než můj nestrpím!

Nominaci na hyenu roku získává Pavel Šafr. Což vede k obecnější úvaze. Víme, kdo stojí za nakladatelstvím Mafra. Víme, kdo stojí za nakladatelstvím Economia. Víme, kdo stojí za Mladou frontou (Euro, E15 a další) i za Parlamentními listy.  Ale nemáme potuchy, kdo stojí za servery typu Svobodné fórum, jednoznačně mohutně dotovanými. Je to lepší nebo horší? Podle mě je větší problém tam, kde se skutečný vlastník média skrývá ve tmě, říká v celku logicky Petr Hampl