Není záhadou, že v okamžiku jiných názorů a směrování se jde prověřit financování jako za STB v době nejtvrdší totality, když likvidovala soukromníky? Neměl by Babiš vystoupit a říct, kde vzal podezření a jaký podklad ho vyděsil? Není to náhodou tím, že Stropnický bude dělat čistky v armádě a kdo bude pochybovat o NATO, dostane padáka?

Kvůli poměrům ve svazu, které v posledních dnech vycházejí najevo, ale ministr obrany Martin Stropnický (ANO) připustil, že finanční podporu svazu ukončí.

Stropnický ve středu uvedl, že je možné, že slíbené dotace na rok 2017 ve výši 200 tisíc korun, ČSBS nedostane. Ministrovi se nelíbí, že ze svazu odchází „lidé s lidickou minulostí nebo jeden z našich nejstarších a nejúctyhodnějších veteránů“. Stropnický řekl, že se na současné poměry v Českém svazu bojovníků za svobodu osobně podívá.  Svaz čelí kritice kvůli nedemokratickým praktikám a odchází z něj řada osobností. V polovině října vyloučil lidi, kteří si jeho vedení dovolili kritizovat v médiích. Následovala vlna odchodů významných osobností, vystoupila například Eva Lišková, která přežila Osvětim, vnučka ženy z Lidic Klára Kalibová, Jarmila Doležalová, která přežila vyvraždění Ležáků, nebo válečný veterán a bojovník od Tobrúku Vranský. 

Ve čtvrtek svaz opustil také historik a plukovník generálního štábu Eduard Stehlík. 

Jenomže je záhadou, že nikdo z těchto lidí, co utíkají, nepředloží jasná stanoviska, která by je obhájila. Naopak po ocenění Václava Klause výhrůžky dostaly akceleraci. Pane Stropnický, Babiši, veřejnost a občané, nikoliv vy je základem občanské společnosti. A vy jste jako vláda pouhým služebníkem.