Stockholm zažil nejteplejší a nejsušší listopadový den za 111 let.

Promiňte, byla to kachna. Skutečnost je jiná: globální oteplování a sucho zavinilo, že ve švédském hlavním městě napadlo ve středu nejméně 30 centimetrů sněhu, což je víc, než v kterýkoli jiný listopadový den od roku 1905. Napsal o tom dnes švédský list The Local.

Oprava, tak ještě jednou: globální sucho a teplo se odkládá. Nejen, že všude je mokro, řeky jsou naplněné a opět se vytahují holínky. Ve švédském hlavním městě napadlo ve středu nejméně 30 centimetrů sněhu, což je víc, než v kterýkoli jiný listopadový den od roku 1905. Napsal o tom dnes švédský list The Local. Ve středu byly dočasně zrušeny některé autobusové linky, mnoho lidí muselo opustit svá auta na dálnici a několik lidí hlásilo, že byli deset hodin uvězněni ve svých autech. Na stockholmském předměstí Järfälla se provozovatelé hromadné dopravy rozhodli autobusovou dopravu nahradit lodní.

Švédská hromadná doprava dnes očekává další zpoždění. Tamní úřady vyzývají obyvatele Stockholmu, aby pokud možno pracovali z domova.

Tak, napotřetí se podařilo uveřejnit celou pravdu. Proto vyhlásíme tvrdší boj globálnímu oteplování a suchu. Ohlásil opět "panel" v USA. Jednou určitě příjde...