Společnost dodávala velkým výrobcům automobilů jako Volkswagen, Ford nebo Daimler.

 

Tuzemská továrna Baur Formschaumtechnik na plastové díly do motorů největších evropských automobilek není schopná splácet dluhy. Podnik z Valašského Meziříčí doplatil na potíže své německé matky. Firma s pěti sty zaměstnanci proto po jedenácti letech existence sama na sebe podala insolvenční návrh.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Trump cla na auta z EU opět odložil. Ale propadá se čínská poptávka. Automobilový průmysl je odvětví typické krizemi z nadvýroby.
  „Příčinou propadu prodeje aut je celkové zpomalení ekonomiky a pokles spotřeby v malých a středně velkých čínských městech," řekl agentuře Reuters zástupce čínského svazu výrobců automobilů Sü Chaj.
  Barrichello, 6. 8. 2019:
  "Jinak v Německu se začíná propouštět, kamarád z Aše co dělá v Německu mi psal, že z jeho firmy jde od září 50 lidí, z okolních dvou celkem 250. Odhad pro celé německo do konce roku je propuštění 20-80 000 lidí.... U nás v jižních a západních čechách, kde dělaj pro EU jde do konce roku cca 15 000 lidí. Jo export do číny padá, těš se. UNIE bude končit, už brzy"
  Barrichello, 6. 8. 2019
  "Tu papulku běž rozbít soudruhovi Klasuovi, Dlouhému, Topolánkovi, Paroubkovi, Nečasovi, Špidlovi, Sobotkovi, Babišovi, Kalouskovi, Tošovskému, Havlovi atd. Tihle můžou za 30 let bor*elu tady, za miliardové tunely, rozkrádačky, zotorčení lidí, bídu důchodců a svobodných matek a postižených."
  https://www.auto.cz/cesky-trh-v-cervenci-2019-hyundai-druhy-jeho-ix20-v-top-3-130502