Zdá se, že Donald Trump je násobně inteligentnější než Obama, protože naznačovaná strategie mění "systémový kurz", jakoby tušil, že toto Rusko bude dělat. Očividná změna, protože tupost Obamovy administrativy závislé na stupidních (možná zmanipulovaných) výstupech Wall Street dostala USA do vleku Ruska a nikoliv naopak se začíná ukazovat, že to Putin už tak snadné mít nebude. Přesto má Putin strategický náskok obrovský. (Neplést se silou ekonomiky, tam samozřejmě Rusko na čele není). 

Centrální banky Ruska a Turecka přistoupily k řešení technických otázek pro přechod na národní měny ve vzájemném obchodu, prohlásil v rozhovoru pro RIA Novosti turecký premiér Binali Yildirim.

Zdůraznil, že jak turecká, tak ruská strana mají zájem na tomto přechodu.

„Centrální banky už začaly pracovat na otázkách o tom, jakým způsobem konkrétně to může být přivedeno k životu, a aby se to stalo, musejí být propracovány některé technické otázky. Všichni ale na tuhle perspektivu hledí pozitivně, i Rusko i Turecko," řekl Yildirim. Spolupráce na cíleném postupu, nikoliv proklamacích žene Rusko vpřed a už se i s krizí vypořádalo! A Erdogan se přizpůsobuje.
 
A na to přesně reaguje Trump vyjádřeními směrem k Mexiku apod.. (Samozřejmě zatím slovně, ale je vidět, že Trump šílené nesmysly vlád minulých vidí jasně. Nikoliv válkou, ale strategií a to by bylo dobře, to je vítané)
Příští týdny se tomu budeme věnovat víc.