Americký deník The New York Times nyní upozornil, že hackeři ani nemuseli být příliš důvtipní, aby se e-mailů zmocnili. Údajně stačilo, aby vlivným zástupcům demokratů poslali e-mail, v němž je jménem společnosti Google požádali o změnu hesla. Když tak nic netušící demokraté učinili, poskytli hackerům přístup ke svému účtu a tedy i k tisícům citlivých zpráv.

Putin se musí třískat smíchy!

Takto hackeři napálili například Billyho Rineharta, který během kampaně pracoval pro tým Clintonové. Koncem března mu přišel e-mail podepsaný Googlem, v němž stálo: „Někdo se právě pokusil s vaším heslem přihlásit k vašemu účtu. Google jeho pokus zablokoval. Měl byste si urychleně změnit heslo.“ Rinehart žádosti vyhověl a otevřel tak svůj účet hackerům.

Podobně hackeři získali přístup i ke schránce Joa Podesty, který šéfoval kampani Clintonové. I jemu přišel e-mail, v němž ho „Google“ žádal o změnu hesla. E-mailu si všiml jeden z Podestových spolupracovníků, který měl přístup k jeho účtu. Podestův spolupracovník byl však podezíravý, a proto se obrátil na technika s žádostí o radu. Když mu technik odpověděl, že se jedná o „legitimní e-mail“, změnil heslo a otevřel tak e-mail hackerům.