Prý pevně věří, že USA budou mít co nejvyšší počet vysokoškoláků. (I u nás tato teorie byla a ještě je dle našeho učitele z Bílého domu). Nebylo by lepší, kdyby měl národ či stát co nejvíce vzdělaných občanů? Protože Obamová to dokládá tím, že za její iniciativy ženy dostávají vysokoškolská razítka na počkání, což dříve nebylo.

Pokud vše půjde dobře, Obamová doufá, že už v roce 2020 budou mít Spojené státy nejvyšší podíl vysokoškoláků ve společnosti ve srovnání se zbytkem světa. Statistiky říkají, že každý výchovný poradce v USA má na starosti 470 studentů. Toto číslo podle Obamové svědčí o tom, jak skvělou a důležitou práci tito muži a ženy odvádějí.

Možná by stálo za to se zeptat, co se přihodilo s rozsudkem u federálního soudu, kdy díky pozitivní diskriminaci se nedostala na studie inteligentní dívka Abigail Fisher pouze proto, že měla bílou pleť, což prý diskriminační nebylo, neb černoch diskriminovat nemůže. Nejlepší by bylo, kdy nediskriminačně by každý občan tmavé pleti dostal razítko "vysokoškolsky vzdělán" a ještě lépe "žena", což by zlomilo celý svět. Už v první třídě...

Poslední všeobecný záznam byl zde:

Konec pozitivní rasové diskriminace na amerických univerzitách ...

Co Abigail Fisherův afirmativní akce Případ byl opravdu o ...

https://www.propublica.org/.../a-colorblind-constitution-what- abi