Excelentně to popsal kandidát na hlavního  soudce Neil Gorsuchav v USA: soudce nemá vymýšlet žádné právní konstrukce a inovace, ale má se řídit zákony připravené poslanci (senátory), které si zvolil lid. A přesně o tom právo je: právo má být stejně jako rozsudek předvídatelné a lidé jako Ištvan a Bradáčová nemají v justici co dělat.

Přesně tímto argumentoval Ištvan, že jde cestou nových právních inovací a právních konstrukcí a že se musí každý třást, jestli nebude potrestán!

Propojit deset telefonátů a odposlechů, na domněnce založit obvinění je zločin a Ištvan z pohledu občana by měl být zatčen a potrestát za zneužití veřejného činitele!

A nic na tom nemění, že třeba Nagyová - Nečasová by za svoji "ženskou nenažranost a chamtivost" neměla být sice zavřená, ale měla by třeba zametat rok ulice a začít si vážit práce. A způsob práce Šlachty a Ištvana je založena na inovativních nápadech, což vede k zneužití pozice silových orgánů, což dělalo třeba gestapo, které si vykládalo jakékoliv věty po svém a mohlo dát i  trest smrti!

Prostě Ištvan a Šlachta jsou z pohledu lidské společnosti gauneři právě z nepředvídatelnosti práva a následného obvinění. Lze s různými nápady vyšetřovat a "dostat se na kobylku" lotrům, ale nikoliv obviňovat a vytvářet konstrukce na odsouzení, což je zásadní rozdíl!