Kybernetická měna bitcoin pokračuje v růstech na nové rekordy a dnes její hodnota stoupla nad 2200 dolarů (téměř 52 tisíc korun). Za poslední měsíc tak vzrostla o více než 65 procent. Bitcoin prolomil hranici tisíce dolarů v listopadu 2013.  Na počátku roku 2014 byla hodnota jednoho bitcoinu jen 280 dolarů. Na konci loňského roku činila zhruba 900 dolarů. Od počátku letošního roku tak bitcoin stoupl o 125 procent.

Skrytá Pravda to nyní bude sledovat pozorněji. Proč? Protože důvody se různí, ale ani jeden není věrohodný natolik, aby bylo jasno. A už to není hračka. Úhrnná hodnota všech bitcoinů v oběhu nyní činí téměř 35,9 miliardy dolarů (848,3 miliardy korun). To znamená, že posiluje vliv. Uvádí se, že to může být změnou politiky asijských států, cenou dolaru či prý změnami na bitcoinové burze. Avšak zdá se, že to mohou být zástupné důvody. A opět proč?

Tlak Číny a Ruska je obrovský. FED neví kudy kam a ECB je šílenost sama. Jakoby se část bystřejších lidí připravovala na větší drama, než mnozí ekonomové spekulují s neuvěřitelným nárůstem tisku peněz. A pokud dnes lidé daleko méně investují do zlata a uměleckých děl, ale místo toho investují do bitcoinu, něco visí ve vzduchu. Může to mít stejný důvod.  Předzvěst krize či něčího pádu vždy (nebo skoro vždy) předznamenala razantně zvýšená cena podpisu Picassa a podobně uložené peníze. A pak bylo drama.