Do národní potravinové sbírky se v sobotu v celém Česku zapojily stovky lidí. V 750 obchodech a obchodních centrech, které akci podporují, nakupují jídlo nebo hygienické zboží, které se pak prostřednictvím charitativní organizace dostane k potřebným. Sbírkové nákupní košíky se plnily od ranních 8:00, akce trvá až do 20:00. ČTK to řekli organizátoři akce z platformy Byznys pro společnost.

 

 

Ano, je to skutečný byznys

Lidé v letošním pátém ročníku chodí podle předsedkyně platformy Pavlíny Kalousové nakupovat vysloveně kvůli národní potravinové sbírce. "To znamená, že v pátém ročníku už nemusíme složitě vysvětlovat, jak akce funguje. A co se týká toho, co lidé kupují, tak kromě těch základních potravin jsme zaznamenali, že letos se rozšiřuje spektrum, které lidé pořizují. Od těstovin, mouky a podobně přes ty dražší, jako jsou třeba dětské pleny nebo výživa pro děti," řekla ČTK.

Lidé se akce účastní opakovaně. Například matka samoživitelka Lenka Holá již v minulém roce pořizovala těstoviny a další trvanlivé potraviny. Podobný nákup udělá i letos. "Vím, jak jsou na tom některé matky, které samy vychovávají malé děti, a protože to je jedna z cílových skupin sbírky, rozhodly jsme se s dcerou je touto cestou podpořit," uvedla.

Zboží přebírají hned u pokladen dobrovolníci v modrých zástěrách s logem akce. Pak poputuje do potravinových bank v regionech a do organizací na pomoc rodinám a seniorům v nouzi či do dětských domovů. V minulém roce se podařilo shromáždit 312 tun jídla a drogistického zboží.

 

 

 

Tour MÁ VLAST pomáhá neslyšícím dětem

Na pražském Žofíně byla po 135 letech uvedena obnovená premiéra nejslavnějšího díla Bedřicha Smetany - Má vlast. Koncerty pomohou neslyšícím dětem.Šlo pouze o malou část z celého širokého okruhu přítel Konta Bariéry. Poděkování patří ale každému z vás.
Doufám, že příznivců Konta Bariéry bude jenom přibývat. Společně pomáháme dobré věci.

Božena Jirků Ředitelka Konta Bariéry

 

 

Manažer financí a veřejných sbírek

Podnikatel, manažer (ilustrační foto) - Foto:  pixabay.com, Creative Commons CC0 1.0 Universal

Podnikatel, manažer (ilustrační foto)

Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

O Světlušce

Sbírka Světluška už od roku 2003 pomáhá nevidomým dětem i dospělým z celé České republiky. Přispívá jim na speciální pomůcky a služby, pomáhá rozvíjet jejich talent a dovednosti. Podporuje také řadu neziskových organizací, které nevidomým poskytují své služby.

 

 

Jsou zvláštní odrůdy lidí, které se diví. Dřeme jak koně za nuzný plat a (s)prostý lid nadává. A přitom si utrhujeme od úst. Vaše Jourová.

Není něco divného v té nové demokracii? Blíží se opět 17.listopad...