Co je podpora terorismu? Jaká je definice? Stále někdo tvrdí, že jsme papežštější než papež? Tak toto je jeden z důkazů, jak nás demokratický západ vydírá.

 

 

Nutnost schválit předlohu zrychleně už v prvním čtení hájilo ministerstvo spravedlnosti možným zhoršením ratingu Česka a možným omezením nebo blokováním mezinárodních obchodů českých firem. Hrozilo, že finanční styky s ČR budou posuzovány jako rizikové. 

 

V čem je problém?

1) Zákon mimo jiné zavádí jako samostatné trestné činy financování terorismu i jeho propagaci. Mezi dalšími novými trestnými činy je vedle podpory a propagace terorismu také vyhrožování teroristickým trestným činem a účast na teroristické skupině. 

2) Novela přísněji postihuje i loupeže, krádeže, zpronevěry, podvody nebo vydírání spáchané s úmyslem umožnit nebo usnadnit teroristický trestný čin nebo financování terorismu. 

3) Počítá například s tím, že za veřejné schvalování spáchaného teroristického útoku bude pachateli hrozit 3 až 12 let vězení. A stačí, aby tři lidé plácli cokoliv hospodě. Nebo se tři lidé na internetu shodli, že útoky na New York jsou trest za zločiny. Nebo budou vychvalovat atentát ale na koho?

 

 

Asi nikdo z normálních lidí nebude mít problém s prvními dvěma body. Jasná definice i v lidském povědomí vysoké kultury české společnosti. A asi bychom pro ně nezvedli jednu ruku, ale obě dvě.

Třetí bod je však zrůdnost jak přesně popisuje Jaroslav Hašek v Dobrém vojáku Švejkovi o Bretschneiderovi a "sraní much na obraz císaře pána". Pouze s tím rozdílem, že C.K práskači nechodí už do žádných putik, ale budou nahlížet do internetu do diskuzí nebo odposlouchávat telefony a výron vzteku se prostě vezme jako důkaz terorismu a dotyčný půjde do kachlíkarny typu Čepičkova režimu jako při komunistických zvěrstvech. Takže aby si Pelikán zachoval svoje křesílko, navrhne tuto zrůdnost a samozřejmě Evropské hodnoty v Parlamentu to s láskou posvětí. Nebo je to totální vydírání z Evropské unie, abychom tento prazvláštní zákon schválili, což tvrdí Pelikán a poslanci. Vyberte si.

 

 

Kdy se smí po atentátu jásat a kdy plakat? Hypotetický atentát na Putina, Obamu a třeba izraelského premiéra

Dejme si příklad: pokud budete schvalovat atentát na Heydricha , tak je to dobře. Atentát na Palestince bude co? Pomyslný atentát na Putina bude co? A schvalování na nějakého zlého Američana bude co? Kolik lidí by skutečně u nás chtělo skutečný terorismus? Znáte někdo někoho takového? A pak tady máme výkřiky Konvičků, nebo dokonce výčitek o našich žoldácích, které převezme a ohlásí HateFreeCulture či http://www.hatefree.cz/images/agentura_pro_socialni_zaclenovani_logo.png Obyčejní žoldáci - HateFree Culture a rázem je minimálně podmínka jak vyšitá. Přitom je naprosto jasné, že o žádný terorismus či podobný paragraf dle logiky naprosto nešlo. Dle logiky, nikoliv dle nové kultury Evropských hodnot!

 

 

A paradox všech paradoxů: teroristické vydírání České republiky teroristický čin není!

Neboť co jiného je vydírání než ekonomický terorismus, pokud neschválíme něco, co vyžaduje nějaká množina lidí? Vážně není teroristický čin vydírání zhoršením ratingu Česka, nebo dokonce možným omezením a blokováním mezinárodních obchodů českých firem? Vážně hrozilo, že finanční styky s ČR budou posuzovány jako rizikové, pokud nebudeme držet huby a krok, jak tvrdí ministr vnitra, a aniž tvrdě tento zločin vydírání neodsoudí?

 

 

 

 

Musím poctivě přiznat, že pro souhlas s Jiřím Jelínkem - vedoucím katedry trestního práva z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze či v tomtéž pořadu Čt24 Andorem Šándorem  nemám ani procento pochybností. Nový zákon dává skutečně další vějíř možností, jak dostat na lopatky někoho, kdo je nepohodlný. Kauza Ištvan, Šlachta a Nečas budiž nám mementem. Protože skutečně občan i nevzdělaný v České republice ví, co je terorismus a jeho podpora, ale právní nuance a zakroucené paragrafy Pelikána mohou bod číslo tři zneužít jak Hitlerovo gestapo či STB a NKVD v době nejtužší totality!

 

 My, kteří píšeme kdekoliv můžeme pouze apelovat na city ke spravedlnosti soudců, (schválí li se tento zákon s bodem číslo tři jako vyloženě zneužitelný) aby úzkostlivě, velice úzkostlivě dbali, aby se právo nezvrhlo a nevrátilo se k době před rokem 1945, či po roce 1948, kdy jediné slovíčko mohlo poslat někoho na mnoho let do pověstné kachlíkárny!!

 

A svoboda slova pláče!

 

 

 P.S. Pane Pelikáne, naše rodina bydlela v padesátých létech minulého století poblíž pankrácké věznice. Když jsme byli malí a naši rodiče se rozzlobili na nějaký problém v tehdejší době, pečlivě zavírali dveře do předsíně. Pokud jsme zapomněli zavřít, byli jsme jako děti "zpacifikováni", že necháváme dveře dokořán. Hádejte proč. A hádejte, proč to dnes připomínám. Je to z podpory terorismu, nebo ze strachu, že ta doba se zase vrací?