Muž v automobilu Škoda Octavia jel  po ulici Čsl. Armády v Sušici. Na autě neměl registrační značky, což okamžitě upoutalo pozornost hlídkujících policistů, kteří zároveň věděli, že muž za volantem vozu má platnou blokaci řidičského oprávnění. Proto se ho hned pokusili zastavit. Použili výstražné zvukové a světelné zařízení k zastavení vozu, ale to řidič ignoroval a rozhodl se ujet.

 

      Nejprve to zkusil couváním po ulici Osvobození a do ulice Pod Viničkami, kde poprvé havaroval, a to do plotu rodinného domu. Když policisté zastavili, a jeden z nich vystupoval z vozu, řidič Octavie se prudce rozjel proti otevřeným dveřím služebního vozu a tedy i proti policistovi. Policista naštěstí zareagoval včas, skočil do auta a dveře zavřel. Jen díky tomu vyvázl bez zranění a vozidlo nebylo poškozeno.

     Pachatel začal znovu ujíždět, tentokrát směrem do zahrádkářské kolonie Pod Svatoborem, kde odbočil na travnatý porost a havaroval podruhé, nyní do stromu.

      Mužova snaha zmizet ale nekončila a tak vyskočil z auta a dal se na útěk. Policisté ho několikrát vyzvali k zastavení, ale utíkající muž nereagoval dokonce ani na varovný výstřel. Policisté ho nakonec museli zajistit za pomoci hmatů a chvatů.

     Podle mužova chování lze usoudit, že byl pod vlivem drog, což by potvrzovalo i jeho odmítnutí podrobit se testu na přítomnost omamných látek i lékařskému vyšetření. Dechové zkoušce na alkohol se dobrovolně podrobil s negativním výsledkem.

     Následné šetření potvrdilo, že muž má z dřívějška uložený zákaz řízení motorových vozidel a jeho vůz nejen, že nemá registrační značku, ale nemá jí dokonce ani přidělenou, protože není veden v registru vozidel.

     "Policisté z oddělení obecné kriminality nyní skončili prověřování případu, kdy řidič ujížděl policistům a najížděl na služební vozidlo. Navíc řídil vozidlo, i když měl uvedenou činnost zakázanou. 
     Pětatřicetiletému muži ze Sušice bylo předáno usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,"
řekla  k případu tisková mluvčí policie.