Poslední dny se množí jednotná politická prohlášení nejrůznějších umělců, kteří ve jménu "pravdy a lásky" promlouvají k národu. Připomeňme si, jak k národu umělci promlouvali v minulosti.

 

Národ sobě - umělecká kolaborace, rok 1942 a 1948:

 

 

Anticharta 1977 (Obzvlášť zajímavá je ta pasáž, kdy Gott mluví o nenávisti. Je to jen náhoda?):

 

 

A dnes:

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Josef

  Každý to myslí dobře, ale jenom za peníze, kdo víc platí. Někteří možná ze strachu. ;)

 • někteří herci jsou opravdu komedianti

  .....ta chyba je v nás, mohli jsme mít na našem krásném hradě knížete..... ty vo.e dej si mokrej hadr na palici, a šupem do peřin ty tragikomedie. To by mě zajímalo na čem jsi zrovna v tu chvíli frčela.

 • Dan

  V odpovědi na: někteří herci jsou opravdu komedianti

  Knizetem bychom si zvolili profesionallniho space, miliardare a Bilderberga. Mel kdy nejaky slechtic a bohac zajem o lidi, kteri pro neho pracuji? Ma ucastnik konference tajne Bilderberg zajem na blahu lidstva? Urcite ne! Knize jako prezident by nas tlacil na zapad pod hegemona USA, kde vlastne uz po sametu diky Havlovi a jeho kumpanum jsme. Je to dobre? Neni, USA a NATO dnes jsou zlocinny spolek a ten nemuzeme ovlivnovat. Proto neni dobre, ze jsme soucasti zlocinu!!!!

 • Dan

  Komedianti 1942, 1948, 1977, 2016 na videu. Jak tam znechucene sedi v publiku a cast horlivcu na tribune se cvici v loyalite rezimu. Chteji se mit dal dobre, nic jineho neumeji nez zpivat, hrat bavit. Nemejme jim to za zle. At si to kazdy prebere. Jejich vyjadreni jenom potvrzuje, ze jsou to jenom komedianti, delajici opicky pro publikum, jak uz rekl Karel Haas. Urcite to nejsou moralne zpusobile vzory, aby nam zde delali kazani a prikazovali nam co mame delat. Mame komedianty na haku nejenom za to, jak se zachovali v krizovych dobach naseho naroda ale i za to, ze nejsou za sve ciny odpovedni, nemaji od obcanu zadne povereni k tomu. Pro nas jsou rozhodujici ustavni cinitele, ktere jsme si zvolili a jenom my jedini je muzeme ve volbach odvolat. Proto jsou nam komediantske vyzvy sumenim hlupaku a anarchistu, radoby menici soucasny stav, na coz ale nemaji zadny narok. Naseho prezidenta jsme zvolili my. Jeho dehonestaci urazite i nas volice, urazite jeho urad a urazite a kazite oslavy zalozeni republiky. Prestante s osocovanim prezidenta, nejste ani para nad jeho ranni toaletou. Jestli se vam tam nelibi, snazte se v radnych volbach podporit sveho kandidata! To je demokraticky postup, ne povykovani po Praze a na Staromaku!

 • Jiri

  NEJVÍC SE MI LÍBÍ " TO ČEŠSTVÍ" UMĚLCU A ČERNOPRDELNÍKU JAKO JE
  autor: Martin Fendrych JEŽ URÁŽÍ NAŠEHO PREZIDENTA ČESKO NENÍ STÁTEM VĚŘÍCÍCH!!!!!!!!
  JE TY KOSLELE TADY UŽ BYLI A PAN PREZIDENT ZEMAN CHRÁNÍ ČESKÉ ZÁJMI PŘED"VLKY"
  A PRO BUDU OPĚT VOLIT PREZIDENTA ZEMANA