Kdo někdy vstoupil na stránky webu Forum24 (Svobodné fórum) šéfredakotra Pavla Šafra, moc dobře ví, že se jedná o web, který šíří lži a nenávist v duchu pravdy a lásky Václava Havla. Většina čtenářů tuší, že jejich názory jsou naprosto totožné s názory strany Top09, především jejich nejvýraznějších členů Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga. Avšak asi už není veřejně známo, že někteří "novináři" tohoto webu odhodili i ten poslední nádech nestrannosti a v letošních komunálních volbách se rozhodli kandidovat za Top09. Jednou z nich je spisovatelka a "novinářka" Jenny Nowak, která za TOP09 kandiduje na Praze 11.

 

 Volební kampaň Jenny Nowak alias Jany Moravcové je v plném proudu

 

Někdo může namítnout, že používáme slova lež a dezinformace jen jako nálepky pro lidi, jejichž názory se nám nelíbí. Přesně jako tato slova běžně používají tito "novináři" z webu Forum24 nebo z Respektu a ti "lepší" politici z Top09, ODS, Pirátů, KDU, STAN..., zkrátka všichni ti dobří lidé, kteří mají vždy otevřené dveře do ČT, kde je s úsměvem přivítají.

Omyl. Naše redakce má důkaz konkrétních lží a manipulací tohoto webu.

 

Nedávno proběhla na Facebooku debata jednoho uživatele s "novinářkou" webu Forum24 kandidující za Top09 Jenny Nowak na téma jejich lží. On napsal, že šíří lži a nenávist. Jí se to nelíbilo a chtěla vědět konkrétní lži, kterých se dopustila.

 

Přičemž si myslela, že tímto debata skončí. Ale ten, kdo alespoň trochu zná Jenny Nowak, tak už ví, že jen málokdy má pravdu. A mýlila se i teď. Uživavatel jí konkrétní příklady jejich lží dodal. Nemusel hledat dlouho, stačilo se podívat na její poslední nenávistný článek o nepřijeti "syrských sirotků". Následnou konverzaci není třeba přepisovat a vysvětlovat:

 

To byl poslední komentář Jenny Nowak v této konverzaci. A teď přichází pointa. Nejenom že Jenny Nowak lhala v onom zmíněném článku. Ona poté, co byla usvědčena ze lži, si ten svůj článek otevřela, lživé pasáže nestoudně přepsala, článek uložila, a pak znovu lhala, že nic takového nenapsala. A měla ještě navíc tu drzost napsat, že lhář je onen uživatel, který ji na její lži upozornil!

Do věty: "Skutečných dětí, nikoli mladých mužů sporného věku." umístila během výše uvedené konverzace vsuvku: "nebo jsou samy z jiných důvodů". A větu: "Proto by rádi dělali babičky a dědečky a aspoň takto adoptivním rodinám pomáhali." upravila na: "Proto by rádi dělali babičky a dědečky a aspoň takto náhradním rodinám pomáhali."

 

Ale jak už jsme jednou psali, profesionální dezinformátorka za Top09 Jenny Nowak nepatří mezi nejbystřejší a nepočítala s tím, že onen uživatel má článek stále otevřený a tedy v původním znění. Udělal si tedy printscreen článku a předložil jí ho jako další důkaz jejich dalších lží. Vzhledem k charakteru člověka, který si nechává říkat Jenny Nowak (vlastním jménem Jana Moravcová), se samozřejmě za své lži neomluvila, místo toho jako malé dítě onoho uživatele všude, kde se dalo, zablokovala a celou kompromitující diskuzi smazala. A tím si myslela, že je pro ni tato trapná situace vyřešena a bude se moci nikým nerušena věnovat kampani před stávajícími volbami. Ale má smůlu. Printscreeny jejích lží máme samozřejmě k dispozici: