PARLAMENTNÍ LISTY - Česká televize

 

Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge je nadšená. Od začátku fandila republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi, jehož vítězství vřele přivítala v České televizi v ranních hodinách středoevropského času. A vyrazila dech redaktorům.

 

Takto se nadšeně vyjádřila, co na zvolení cítí

„Emoce ohromné. Jsem strašně ráda. Od samého začátku jsem mu fandila. Jsem přesvědčená, že úspěšný projekt se nemůže stavět na špatném základu. Je to muž, který něco postavil,“ uvedla pro Českou televizi. „To, že řekl pár nehorázných slov před pár lety, nevypovídá o tom, že by byl špatný lídr,“ dodala.

 

Anketa pro Parlamentní listy

Donald J. Trump vyhrál prezidentské volby. Budete teď mít USA raději?

 
89%
 
11%
hlasovalo: 11604 lidí

 

„Americký národ má velký pud sebezáchovy. Prostě přišel člověk, který je diplomacie neznalý. To se na něm podepsalo v začátcích kampaně. Je ale vidět, že je to lídr, že umí lidi spojit. Doufám, že to takto bude pokračovat,“ zmínila.

 

Rozhodně bych jej nenazvala pesimistou. „Je to takový optimista, že mu není roveň,“ řekla.

 

 

 

 

 

Trumpa vnímám jako naději. „A naděje vyhrála. Lidé zvítězili nad tiskem, nad politickými stranami. Spojili se proti tomu, co tady bylo,“ dodala závěrem s tím, že Trumpovo vítězství vnímá jako pozitivní i pro celou Evropu. „Amerika nebude odpoutána od Evropy. Bude daleko lepším morálním příkladem Evropě a mnoha jiným zemím, což přestala být. Je to návrat k tradicím,“ řekla vysoce ceněná dáma, o jejíž ženství asi nikdo nepochybuje i dnes, v(X) létech...

 

 

Že i v České republice se začíná blýskat